5 کتاب که ایلان ماسک توصیه میکند برای موفقیت بخوانید • دیجیکالا مگ

شرکت ایلان، برای روزنامهها، راهنماهای شهری آنلاین ارائه میداد و پس از مدت کمی، موفق به بستن قراردادهایی، با مهرههای اصلی صنعت روزنامه، یعنی «New York Times» و «Chicago Tribune» شد. ایده اصلی طرح آقای ماسک این است که واگنی در یک تونل بین دو شهر با حداقل مقاومت سر بخورد. او امیدوار است که زندگی هوشمند در برخی از سیارات دیگر نیز وجود داشته باشد. او توضیح میدهد: “ارزشمندترین دارایی ما مردممان هستند اگر ما مراقب آنها باشیم، آنها نیز از کسب و کار ما مراقبت میکنند. آنچه که ما برای مردم انجام میدهیم همان چیزی است که ما برای مشتریان خود انجام میدهیم. بردهای کارکنان ما برد برای مشتریان ایجاد میکند.” مانند ماسک، زمانی را برای خارج شدن از گوشهی دفتر خود صرف کنید تا سنگ بنای کسب و کار خود را از طریق کارکنان و روابط مشتری ایجاد کنید.

  • ملیت: فرانسه
  • منبع درآمد: مایکروسافت
  • ثروت: ۶۵ میلیارد دلار
  • ۱۰ جولای ۱۹۵۳ (۶۵ سال)
  • سن: 47 سال
  • مراقبت های بهداشتی

استارلینک در واقع بخشی از شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک است که در بالا آن را معرفی کردیم. بعد از چند بار شکست در فرستادن موشک فالکون ۱ به مذار، در نهایت تیم اسپیس ایکس در چهارمین تلاش خود موفق شد. کارن ایکس چنگ، با انتشار ویدئوهایی از هنرمندی خود در یوتیوب، نشان داد که چگونه میتوان طی 365 روز به این سطح از توانایی در هنر رسید. ایلان ماسک در سن ۱۰ سالگی اولین کامپیوتر شخصی خود را خرید. او در سن ۲۸ سالگی با فروش استارتاپ کوچک Zip2 به شرکت کامپک (Compaq) میلیونر شد. حدود ۷ درصد از هزینهی خرید (برابر با ۲۲ میلیون دلار) به شخص ایلان ماسک رسید تا او قبل از رسیدن به سن ۳۰ سالگی میلیونر شود و برای پروژههای بعدی خود پول کافی داشته باشد.

حدود یک دقیقه قبل از این توئیت ارزش ارز مجازی شیبا ۰.۰۰۰۰۲۵ بود که حدود ۱۵ دقیقه بعد از توئیت به ۰.۰۰۰۰۲۸۷ دلار رسید. به دنبال این توئیت قیمت بیتکوین ۸ درصد سقوط کرد و به حدود ۴۴ هزار دلار رسید. به گفته یکی از اولین سرمایهگذاران اسپیس ایکس، ماسک متوجه شده بود که مواد خام مورد نیاز برای ساخت موشک تنها ۳ درصد قیمت آن را تشکیل میدهد. یکی از مشکلاتی که خودروهای الکتریکی با آن روبرو هستند، کمبود ایستگاههای شارژ است. او نه تنها در فضا مشغول است، بلکه روی زمین هم کارهای بزرگی انجام داده است. او همچنین در تابستان 2017 اعلام نمود که تأییدیه شفاهی دولت را برای شروع ساخت یک «Hyperloop» بین واشنگتن و نیویورک، دریافت نموده است، هر چند که این کار، توسط مقامات مختلف دولتی، زیر سؤال رفته است.

این دیدگاه ماسک، با عقیده وی که اعلام میدارد: «اگر چیزی به اندازه کافی مهم است، حتی اگر شانس علیه شما است، باید آن را انجام دهید»، به طور کامل همخوانی دارد. در سال 2015، او اعلام نمود که تصمیم دارد تا یک مسیر 5 مایلی را برای برنامه آزمایشی «Hyperloop» بسازد. در سال 2014، «SolarCity» بیش از 6000 کارمند داشت و ماسک وعده ساخت یک کارخانه در بوفالو را داد که سه برابر اندازه بزرگترین نیروگاه خورشیدی در ایالاتمتحده باشد.

گرچه ممکن است نتوانید آن را در این چارچوب زمانی انجام دهید، اما یک اخلاق کاری در شما شکل میگیرد تا در حد توان انسانی خود، کارآمد باشد. حتی ماسک نمیتوانست پیشبینی کند که تسلا موتورز چگونه پیش خواهد رفت، اما همانطور که او توضیح میدهد: “اگر چیزی به اندازه کافی مهم است باید برای آن تلاش کنید حتی اگر نتیجه احتمالی شکست باشد.” اگر به چیزی اهمیت میدهید، باید هر کاری را برای رسیدن به رؤیاهای خود انجام دهید در عین حال، برای شکست آماده باشید. مدیرعامل تسلا بارها در رسانههای اجتماعی درباره خطر سقوط جمعیت جهانی هشدار داده است. تسلا فوقالعاده کارآمد است و کاملاً قابل ارتقا است (لارم به خرید یک ماشین جدید نیست) و بسیار شیک و لوکس است. در جریان بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸، ماسک بالاخره به عنوان مدیر عامل و طراح ارشد محصولات تسلا موتورز انتخاب شد.

توئیت ایلان ماسک دوباره جنجالی شد فلسفه دستمال ۱۹ دلاری اپل چیست؟ ایلان ماسک دوباره در توئیتر خود از ارز دیجیتال دوجکوین حمایت کرد اما قیمت این ارز رشد چندانی نداشت. همسر او گریمز که در موسیقی و هنر فعالیت میکند، کلکسیون هنری دیجیتال خود را به ارزش شش میلیون دلار بهوسیله NFT فروخته است. مادرش او را وادار کرد که ویولن بنوازد، سرگرمی که اینشتین از آن آموخت که برخی افکار غیرقابل بیان از لحاظ زبانی را میتوان به زبان دستوری آزاد موسیقی رمزگذاری کرد. ایلان، در 17 سالگی به کانادا رفت تا از خدمت در ارتش آفریقای جنوبی اجتناب کند و بعدها از طریق مادرش، شهروندی کانادا را به دست آورد.