20 پروژه ساده برای تمرین برنامه نویسی (بخش اول)

همونطور که گفته شد ، CMS نرم افزاریه که برای توسعه، ویرایش ، مدیریت محتوا استفاده می شه. به این نوع از سیستمهای مدیریت محتوا، سیستم مدیریت محتوای آموزشی (Learning Management System) یا LMS میگویند. دلیل انتخاب: یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و علم داده از زمینههای نوظهور هستند و پایتون زبان برنامهنویسی ضروری در چنین نرمافزارهایی است. در این Framework ، با کمترین میزان کدنویسی و وارد کردن دستورات کوتاه، میتوانید اقدامات مهم و موثری انجام دهید.

با این حال، نوع وب سایت مناسب کسبوکارها با هم متفاوت است. شرکت داتک بهترین متخصصین در پشتیبانی و نهگداری وب سایت و تولید محتوا را در اختیار دارد. اما در سیستم های اشتراکی شما با قابلیت های محدودی رو به رو هستید و با توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار داده شده سطح تغییراتی که میتوانید در سایت خود ایجاد کنید بسیار محدود است و امکان نصب افزونه ها را ندارید و در صورتی که امکانی برای سئو سایت شما وجود نداشته باشد، امکان اضافه کردن آن را ندارید. با بزرگ شدن و زیاد شدن مخاطبان وب سایت ها دیگر HTML پاسخگوی نیاز مدیران وب سایت ها نبود، از این رو به زبانی نیاز بود تا بتواند مانند نرم افزارهای Dektop عمل کند و به راحتی قابل گسترش باشد.

این نرمافزار میتواند مورداستفاده زیادی از وبسایتهای کوچک شخصی تا وبسایتهای بزرگ و سازمانی باشد. اولین و مهمترین مزیت استفاده از Framework لاراول، پیروی از الگوی معماری MVC است. لاراول، ضمن ذخیره سازی در سیستم لوکال، از سیستمهای ذخیره سازی ابری مانند Amazon S3 و Rack Space نیز پشتیبانی میکند. حتی اگر از قبل آشنایی چندانی هم با برنامه نویسی نداشته باشد. در این مقاله شما را تا حدودی با زبان برنامه نویسی PHP آشنا میکنیم و نگاه کوتاهی به تاریخچه و عمل کرد PHP خواهیم انداخت.

به وجود آمدند تا به وب سایت ها خدمت کنند. از زبان های برنامه نویسی دیگری که کشف می کنید می توانید در قسمت انتهایی وب سایت ها استفاده کنید، و آن ها را در هنگام یادگیری مهارت های برنامه نویسی خود، تبدیل به یک تجربه خارق العاده کنید. شاید این نکته برای شما جالب باشد که بدانید Yahoo به عنوان یکی از هامیان php است و بسیاری از قسمت های خود را با زبان php ساخته است. یعنی اگر کسی بتواند علاوه بر بخش ظاهری یک وبسایت، قسمت منطقی آن را پیادهسازی کند، برنامه نویس فول استک میباشد. اگر به یک پلتفرم برای تقویت وبسایت نیاز دارید، یک CMS سنتی کاملا با این نیاز شما مطابقت دارد.

همچنین اگر میخواهید لاراول، پاسخگوی نیازهای مختلف شما باشد، از Composer استفاده کنید. علاوه بر این، ویژگیهایی مانند ارسال ایمیل و Soft Deletion (حذف نرم) از دیگر امکانات نسخه چهارم بود. نسخه چهارم این Framework بر پایه کدهای Illuminate در سال 2013 منتشر شد. این نسخه نسبت به نسخههای قبلی بهبود قابل ملاحظهای پیدا کرده و در سال 2020 روانه بازار شد. بنابراین میتوان نتیجه گرفت که بازار کار استخدام برنامهنویس PHP همچنان خوب است و در سالهای نزدیک تغییری نخواهد کرد. بازار کار استخدام برنامه نویس PHP چگونه است؟

میزان حقوق یک برنامه نویس php کار بسته به میزان تجربه آنها و شهر محل کار میتواند بسیار متفاوت باشد. در شهرهای کوچک به دلیل کم بودن تعداد دادههای آماری، حقوق بهصورت کلی بیان شده است. این فریم ورک دارای Syntax مناسبی است که آن را در گروه فریم ورکهای شی گرا قرار میدهد. البته که مخاطبین ios کمترین گروه را نسبت به اندروید تشکیل داده اند و این موجب شده نظر ها به سمت اندروید جلب شود.

با زبان ها آشنا باشید تا بتوانید با خواندن کد ها بدونید که برنامه چکار انجام میدهد. از آن زمان تا به حال تغییرات زیادی در این زبان اسکریپتی تحت لینوکس ایجاد شده است و در حال حاضر نسخه 5 آن توسط تیم گسترش دهنده php عرضه شده است. چرا که هر روز تعداد بیشتری از برنامه نویسان به استفاده از آن علاقهمند میشوند. به طور کلی میتوان گفت php برای وب سایت هایی مناسب است که با کاربران زیادی سر و کار داردند و به صورت مرتب به روز میشوند. شما با این ترفند ابتدا دید مناسبی نسبت به شرایط محتوای سایت رقبا پیدا کرده و در ادامه میتوانید از استراتژیهای بسیار کاربردیتری نسبت به آنها برای موفقیت کسبوکار خود استفاده کنید.

این سیستم به شما امکان میدهد تا اطلاعات را بین سرور و سرویس گیرنده به اشتراک بگذارید و بتوانید از اپلیکیشن، خروجی زنده تهیه کنید. این قابلیت به برنامه نویسان امکان میدهد تا بتوانند زمان بندیهای مختلفی برای اجرای وظایف مورد نظر خود تعریف کنند. نسخه پنجم این Framework با امکان پشتیبانی از ویژگیهای متعدد مانند: سیستم برنامه ریزی اجرای وظایف با استفاده از بسته Scheduler، بهینه سازی assets، ساده کردن عملیات احراز هویت و ارائه ساختار درختی برای توسعه اپلیکیشنها، در سال 2015 منتشر شد. Php یک زبان برنامه نویسی سمت سرور یا بکاند است که 25 سال از زمان توسعه آن میگذرد و از مهمترین برنامههایی که از این زبان استفاده می کنند، میتوان به وردپرس و فیسبوک اشاره کرد.