10 رمز موفقیت ایلان ماسک – ایران استارتاپ اولین سایت اخبار استارتاپهای ایرانی و خارجی

گرچه تهیه این برنامه زمانی فقط چند دقیقه طول میکشد، اما تاثیری که روی بهرهوری شما میگذارد، بسیار عمیق است. به گزارش خبرگزاری آریا ، محمدرضا شرفی در گفتوگو با ایسنا با اشاره به نوسانات موجود در هر بازار سرمایه بیان کرد: در بازار سرمایهای مانند بیتکوین با توجه به اینکه ابزارهای نظارتی و کنترل مدیریتی حاکمیتی وجود ندارد، نوسانات بسیار زیاد است. بنابراین به جای آن که هر روز خود را بدون فکر و برنامهریزی آغاز کنید، با برنامهریزی و زمانبندی در کارهای خود میتوانید مطمئن شوید که تمام کارها به موقع انجام میگیرند. شما میتوانید کارهایی بیشتر از آنچه که فکر میکنید، انجام دهید. هیچکس نمیگوید شما نیز باید همین کار را بکنید، اما دفعهی بعدی که احساس خستگی کردید ایلان ماسک را به یاد داشته باشید. شاید پی بردن به رازهای ذهن او از هرکدام از شما ایلان ماسکی دیگر بسازد.

در 22 مه 2012، ماسک و “اسپیس ایکس” با پرتاب موشک Falcon 9 به فضا با کپسول بدون سرنشین، تاریخساز شدند. “SpaceX” اولین ماهواره خود را در ماه مه 2019 به فضا پرتاب کرد و ماه نوامبر نیز 60 عدد ماهواره دیگر را پرتاب کرد. این شرکت در فوریه 2018 با پرتاب موفقیتآمیز موشک قدرتمند ” Falcon Heavy ” از یکلحظه مهم دیگر برخوردار شد. برای پرتاب آزمایشی، به ” Falcon Heavy ” محمولهای از تسلا رودستر مایل به قرمز گیلاسی مجهز شد. زمانی که در هنگام آزمایش موتور جدید ” Block 5 Merlin ” در این شرکت، انفجار رخ داد.

اخیراً وام 400 میلیون دلاری که از مالیات مردم تهیهشده بود را پس داد و گفت: “میخواهم از وزارت انرژی و اعضای کنگره تشکر کنم که برای ایجاد برنامه ATVM زحمت زیادی کشیدند. بهویژه از مردم آمریکا تشکر میکنم با پرداخت مالیات این مبلغ را فراهم کردند.” رهبران با راه رفتن بر پشت دیگران پول درمیآورند. ایلان ماسک (مدیرعامل و بنیانگذار شرکتهای تسلا و اسپیس ایکس) در توییت جنجالی دیگری اعلام کرده که امسال موظف به پرداخت 11 میلیارد دلار مالیات است که این میزان رکورد بیشترین میزان دریافت مالیات از یک شخص را خواهد شکست. ایلان ماسک یکی از انسانهای بسیار موفق روی کرهی زمین، بنیانگذار و مدیرعامل میلیاردر اسپیس ایکس و تسلا است. ماسک یکی از بنیانگذاران، مدیرعامل و معمار محصولات شرکت “تسلا موتورز” است. با مشارکت شرکت “دایملر” و مشارکت راهبردی با “تویوتا”، “تسلا موتورز” عرضه اولیه خود را در ژوئن 2010 با جمعآوری 226 میلیون دلار آغاز کرد.

وی گفته است که میخواهد ۱ میلیون نفر را تا سال ۲۰۵۰ به مریخ بفرستد. این کتاب نگاهی دقیق به زندگی فیزیکدان مشهور آلبرت انیشتین میاندازد؛ از چگونگی شکلگیری دوران کودکی، بزرگترین کشفیات و مبارزات شخصی او و چگونگی تغییر تمرکز او در سالهای بعد میگوید، بدون اینکه نبوغ او تا آخرین لحظه عمرش کمرنگ شود. فیزیک به من آموخت به جای مقایسه، از اصول اولیه برای استدلال استفاده کنم؛ بنابراین گفتم: «بسیار خب بگذار یک نگاهی به اصول اولیه بیندازم.» سفینه فضایی از چه ساخته شده است؟ دانشگاه بیشتر برای خوشگذرانی است و این که به خود ثابت کنید، می توانید خودتان از پس کارهایتان بر بیایید.

رک و پوست کنده، حتی اگر آن چیزی باشد، مانند یک بازی کوچک و یا بهبود در به اشتراک گذاری عکس، اگر آن مقدار کم برای تعداد زیادی از مردم خوبی داشته باشد من فکر میکنم که کار خیر است. بنابراین اگر میخواهید بهرهوری خود را افزایش دهید، باید محدودیتهایی که به آنها فکر میکنید را کنار بگذارید و میدان دید خود را گسترش دهید. آیا به نجات یکدیگر کمک میکنید یا شروع به دعوا میکنید و فقط به افراد قوی اجازهی زندگی میدهید؟ ایلان ماسک میگوید: ” فکر میکنم افراد عادی این امکان را دارند تا فردی فوقالعاده باشند”. “کراس اوور کامپکت” که از مارس 2020 برای مشتریان آغاز تولید میشد، دارای برد رانندگی 300 مایل و 0 تا 60 مایل در ساعت 3.5 ثانیه بود.

SpaceX اولین شرکت خصوصی بود که توانست این کار را بکند. این هدف را به مارس 2018 و سپس با شروع سال جدید به ژوئن موکول کرد. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه همشهری، روزنامه نیویورکتایمز گزارش داد؛ گروه هکرهای موسوم به انانیموس (Anonymous) که به حملات سایبری سیاسی معروف هستند، ویدئویی را منتشر کرده و در آن مدیرعامل اسپیسایکس و تسلا را بهدلیل «پیمایش مداوم» بازار ارزهای دیجیتال تهدید کردهاند. به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از دیجیتال ترندز نوشت: ممکن است فکر کنید که این کارآفرین میلیاردر میتواند هر آنچه را میخواهد داشته باشد اما چیزی که او خواسته در دسترس نیست. در این محموله علاوه بر ۵ هزار خرس آبی، ۱۲۸ ماهی مرکب کوچک که در تاریکی میدرخشند نیز وجود دارد.قرار است آزمایشهای علمی روی هر دو موجود، از جمله بررسی قدرت تحمل خرسهای آبی در فضا، انجام شود.

هر وقت کسی از او میپرسد که چگونه ساخت موشک را یاد گرفته است، جواب میدهد: «من کتاب میخوانم». در عوض، از خود میپرسد آیا این فعالیت در نتیجه یک محصول یا خدمات بهتر بیرون میدهد؟ در فوریه سال بعد، ماسک اعلام کرد که این شرکت سرانجام مدل 3 استاندارد خود را ارائه میدهد. تاسیس این کارخانه در نهایت قیمت تمام شده باتریهای تسلا را تا ۳۰ درصد کاهش میدهد. او تاکنون کتابهای زیادی را برای مطالعه معرفی کرده است که از جملهی این کتابها میتوان به ارباب حلقهها، راهنمای کهکشان برای اتو استاپ زنها، بنجامین فرانکلین: یک زندگی آمریکایی، انیشتین: زندگی و جهان او، ساختارها: یا چرا چیزها نمیافتند، سالار مگسها، هوش برتر: مسیرها، خطرها، راهبردها، صفر تا یک، تصویر بزرگ، اختراع نهایی ما، ماه دلبری خشن است و بنیاد اشاره کرد.

  • ثروت: ۱۰۴ میلیارد دلار
  • متولد: ۱۲ ژانویه ۱۹۶۴
  • ایلان ماسک (Elon Musk)
  • ارزش خالص ۴۹٫۳ میلیارد دلار (مارس ۲۰۱۹)

ایلان ماسک یکی از تاثیرگذارترین انسانهای کره زمین شناخته میشود که به شکلگیری دوباره اقتصاد بعد از دهه ۹۰ میلادی کمک زیادی کرده است. این مهندس موفق بهطور قابلتوجهی مخاطبان زیادی در شبکههای اجتماعی دارد که زندگی شخصی و همچنین کتابهای پیشنهادیاش را با آنها به اشتراک میگذارد. شاید با خود بگویید که چگونه امکان دارد شخصی که زیر ذره بین بزرگترین ادارهی مالیات دنیا است بتواند از زیر بار پرداخت مالیات خود قسر در رود؟