چند توصیه اساسی برای مبتلایان به امیکرون – مشرق نیوز

  1. مایعات بنوشید
  2. الگوی آبی-قرمز روی پوست (الگوی تور ماهیگیری)
  3. درد عضلانی یا مفصلی
  4. تب خفیفی که به تدریج شدتش بیشتر میشود
  5. بثورات ماکلوپاپولر
  6. تنگی نفس و مشکلات تنفسی
  7. فشار مداوم در قفسه سینه

من خواهش می کنم از مردم اگر دیدید همسایتون کرونا گرفته و دستشم خالیه یکم انسانیت داشته باشید بهشون کمک کنید. در زمان محاصره دشمنی اینچنینی فقط کمک به همنوع چاره ساز است. فراموش نکنید: عریان آمدیم و عریان هم خواهیم رفت. و اینجا فقط مزرعه ی آخرت هست. به همسایگانتان برسید باور کنید ثروتی در آسمان خواهید اندوخنت و خودرا بیمه خواهید ساخت. مانند اقوام بت پرست نباشید که ثروت را پرستش می کردند . اگر نمی توانید مستقیم کمک کنید .یک کارت هدیه تهیه کنید بیندازید داخل حیاطشان. به همین سادگی. چون کرونا بسیار پرخرج است و تغذیه ما ها مناسب نیست. به داد هم برسید و بدانید خدایی هست که حتا یک لیوان اب را هم منظور می دارد.

اگر شرایطی که گفته شد را ندارید، ماسک را اسراف میکنید. کمبود ماسک در سرتاسر جهان وجود دارد، بنابراین WHO از مردم میخواهد که عاقلانه از ماسک استفاده کنند. روش قراردادن و برداشتن ماسک به چه شکلی است؟ 1. به یاد داشته باشید ماسک فقط باید توسط کارمندان بهداشت، مراقبان و افراد دارای علائم تنفسی مانند افرادی که تب دارند و سرفه میکنند استفاده شود. 2. قبل از لمس ماسک، دستها را با دستمال حاوی الکل یا آب و صابون ضدعفونی کنید. 3. ماسک را از نظر پارگی یا سوراخ بودن بررسی کنید. 4. دقت داشته باشید که کدام سمت بالا قرار میگیرد (نوار فلزی در کجا قرار دارد). 5. اطمینان حاصل کنید که سمت صحیح ماسک به بیرون باشد (قسمت رنگی روبه بیرون باشد).

اکثر موارد جدید در آفریقای جنوبی میان افراد 20 و 30 ساله بوده است و پزشکان خاطرنشان می کنند که این گروه سنی عموما علائم خفیف کووید-19 را در هر صورت دارند. اگرچه آنها هشدار میدهند که افراد مسن مبتلا به نوع جدید ممکن است علائم شدیدتری داشته باشند. دکتر اونبن پیلای، پزشک عمومی در استان گاوتنگ، گفت: ما شاهد افزایش شدید موارد در 10 روز گذشته بودهایم.

۲۲- همان، ص ۳۵۰. ۲۳- رجوع شود به: عهد عتیق، کتاب تورات، سفر تثنیه، باب ۱۴، شماره یک. ۲۴- ر. ک: گنجینهای از تلمود، (EVERY MAN’S TALMUD). راب. ا، کُهن، ترجمه و تطبیق با متون عبری از: یهو شوع. نتن الی؛ ترجمه از متن انگلیسی: امیر فریدون گرگانی، چاپخانه یهودا بروخیم، ۱۳۵۰ شمسی. ۲۵- عهد عتیق، کتاب یوشع، باب ۴۳، شماره ۴.

۱۰- همان، ص ۱۸۸، به نقل از ویکتور استروفسکی. ۱۱- عهد عتیق، کتاب مزامیر (زبور) داود، باب ۱۳۷، شمارههای ۸ و ۹. ۱۲- مراجعه شود به کتاب: باورها و آئینهای یهودی، نوشته پژوهشگر یهودی: آلن آنترمن، ترجمه فرزین رضا، انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب، صص ۴۴۶ و ۳۴۸. ۱۳- عهد عتیق، کتاب اشعیا، باب ۶۱، شمارههای ۵، ۶ و ۷. ۱۴- اسرائیل شاهاک، تاریخ یهود، مذهب یهود، بار سنگین سه هزاره، ترجمه دکتر مجید شریف، انتشارات چاپخش، ص ۲۶۶. ۲۰- همان، ص ۲۶۶. ۲۱- آلن آنترمن، پیشین، ص ۳۴۹.

ما دیده ایم که از دست دادن بویایی و چشایی بسیار کمتر رایج شده است. این از دست دادگی حس در اوایل سال 2021 در 10 علامت برتر قرار داشت و اکنون در رتبه 17 قرار دارد و از هر 5 نفر فقط 1 نفر آن را تجربه می کند. این یافتهها با دسته کوچک تری از دادههای مشارکتکنندگانی که نتایج PCR مثبت آنها مشکوک بوده یا عفونت Omicron را تأیید کردهاند، مطابقت داشته است. ماهها پیش، مطالعه ZOE COVID به شناسایی بیش از 20 علامت سرماخوردگی عمدتاً خفیف کمک کرد.

لذا مطالبه از دولت جدید بازنگری و اصلاح ساختارهای مدیریتی و متناسبسازی آنها با اهداف دولت بوده است. در استان تهران حدود ۲۰۰ جایگاه مدیریتی توسط استاندار تهران مشخص میشود که از این ۲۰۰ جایگاه مدیریتی بیش از ۱۰۰ انتصاب جدید انجام شده که متوسط در هر روز دو انتصاب محقق شده است.

ظرفیت نگهداری ۱۵ هزار نفر است که در قدم اول ۱۰ هزار نفر ظرفیت نگهداری افزایش پیدا میکند. در بحث اصلاح سیما و منظر شهری در حاشیه تهران،شهرداری تهران و شهرداریهای اطراف موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. البته این مسئله ظرف یک سال و دو سال حل نخواهد شد و باید به این نکته نیز توجه کنیم که مردم اطراف تهران از متدینترین مردم هستند و حاشیه نیستند بلکه متن هستند.

پیش بینی میشود در ژنوم این ویروس، حداقل 12 فریم خواندن باز وجود داشته باشد. شایع ترین علائم این بیماری شامل تب، سرفه خشک و خستگی است و در موارد خفیف ممکن است افراد فقط آبریزش بینی یا گلو درد ایجاد کنند. در شدیدترین موارد، افراد مبتلا به ویروس میتوانند در تنفس دچار مشکل شوند و در نهایت ممکن است، نارسایی تنفسی را تجربه کنند که در برخی موارد کشنده است.

وب سایتهای سازمانهای بینالمللی مانند یونیسف و سازمان بهداشت جهانی منابع اطلاعاتی خوبی در مورد این بیماری همهگیر هستند. به یاد داشته باشید که کودکان نشانههای عاطفی خود را از بزرگترها میگیرند، بنابراین حتی اگر شما نگران کودک کوچک خود هستید و میدانید که ممکن است ناراحت باشند، سعی کنید که ترسهای خود به کودک منتقل نکنید.