ویروس امیکرون چیست و چه علائمی دارد؟

هنوز تصویر خیلی روشنی از آثار و علائم ابتلا به سویه جدید کرونا وجود ندارد، ولی همچنان عوارض حاد تنفسی، مهم ترین مشکل بیماران است که باید به آن توجه ویژه شود. سویه جدید اُمیکرون ویروس کرونا منجر به ابتلا به کرونای خفیف و بدون علائم شدید میشود. این بیماری خفیف با علائمی مانند دردهای عضلانی و احساس خستگی به مدت یک یا 2 روز همراه است. تاکنون افراد مبتلا کمبود چشایی یا بویایی را گزارش نکردند. البته مبتلایان ممکن است سرفه خفیف داشته باشند.

یکی از نشانههای این ویروس عفونت گلو، متورم شدن و قرمز شدن آن است. از این رو اگر دچار گلودرد شدید به پزشک مراجعه کنید. لازم به ذکر است عفونت در دندان و یا عفونت در گوش نیز میتواند نشانههای خود را در گلو ظاهر کند اما هر گلو دردی نشان دهنده ابتلا به این ویروس خطرناک نیست. در برخی مواقع حساسیتها به برخی از مواد غذایی و یا حساسیتهای فصلی نیز میتواند باعث خارش و سوزش در گلو شود.

از ۳ نفر موارد مشکوک به کورونا ویروس ۱ مورد ابتلا به این بیماری قطعی است و ۲ مورد دیگر آزمایشاتشان در حال بررسی است. منبع و مخزن قطعی بیماری و راه های انتقال آن تا به امروز نامعلوم مانده است. بررسي ها نشان مي دهد بيشتر افرادي كه دچار آسيب از اين ويروس شده اند ،افراد سالمند هستند. دوره كمون این بیماری 2 تا10 روز می باشد .

با این رویه، دائماً احساس منفی را تجربه میکنیم. حتی ممکن است مرتب احساس کنیم تب داریم، کم اشتها شدهایم، کمخوابی داریم و به تبع آن پرخاشگر،عصبانی و غیرقابل تحمل شویم. به دلیل غلبه ترس، دائماً فکر میکنیم اگر مبتلا شدم چه اتفاقی میافتد؟ به دلیل این ترس بسیاری از برنامههای روزمره خود را که حتی ممکن است نیاز به خارج شدن از خانه به عنوان یک مکان امن داشته باشد متوقف کرده یا با نگرانی انجام دهیم.

در مورد تعیین مدت زمان ماندگاری ویروس در بین بیماران آلوده، به تحقیقات بیشتری نیاز دارد. افراد آلوده به SARS-CoV-2 که علائمی دارند می توانند دیگران را از طریق قطرات مخاط دهان و بینی و تماس نزدیک آلوده کنند. به نظر می رسد انتقال SARS-CoV-2 عمدتاٌ از طریق قطرات و تماس نزدیک با موارد علامتی آلوده صورت می گیرد.

اگر عازم سفر به مقصدهایی هستید که ممکن است تحت تاثیر باشند، راهنماییهای موجود در سایت Smart Traveller (مسافر هوشمند) را چک کنید. آیا فرزند من میتواند به مدرسه برود؟ آیا برای کار، مدرسه، دانشگاه یا موقعیتهای دیگر به یک گواهی پزشکی نیاز دارم؟ نه. اگر هیچ عارضهای ندارید، هیچ آزمایشی نیست که با انجام آن بشود پیش بینی کرد شما ناخوش خواهید شد یا نه. صدور “گواهینامه ترخیص پزشکی” ممکن نیست.

  • آبریزش بینی (علامت اصلی)
  • واکسن زدن
  • خروج ایمن پسماندها از بخش در هر شیفت
  • احتقان یا آبریزش بینی
  • احساس امنیت کاذب نداشته باشید

با توجه به این که تعداد مبتلایان به بیماری جدید حاصل از این ویروس در حال افزایش است اما براساس گزارشی که تا زمان ویرایش این مطلب (یعنی ۲۲ آذر ۱۳۹۹) منتشر شده است، بیش از ۷۱,۱۰۸,۸۱۹ نفر به این بیماری مبتلا و از این تعداد ۱,۵۹۵,۲۸۶, مورد مرگ در اثر این ویروس تایید شده است. تا کنون ۴۹,۶۶۳,۱۳۵ نفر از بیماران نیز بهبود یافتهاند. همان طور که در بالا اشاره شد، اولین مورد ابتلا به ویروس جدید ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ گزارش شد.

این توانایی مرحله کلیدی در ورود ویروس به سلول است. این تحقیق نشان داد که تغییر در پروتئین به خصوصی ممکن است، در انتقال ویروس به انسان نیز موثر باشد. ویروس چگونه بین مردم انتقال مییابد؟ بیماریهای حاصل از دو ویروس MERS-CoV و SARS-CoV در افراد علائم شدیدی را ایجاد میکنند. سندرم تنفسی خاورمیانه یا مرس از تماس انسان با شتر (گوشت و شیر آن) اولین با در سال ۲۰۱۲ به انسان انتقال یافت. بیماری سارس اولین بار در سال ۲۰۰۲ در جنوب چین و از طریق خفاشهایی که نوعی گربه را آلوده کردند به انسان انتقال پیدا کرد.