هاست وردپرس چیست؟

جوملا: مثل وردپرس است اما قابلیتهای کمتری دارد. یکی از مشکلاتی که تا امروز به نوعی باعث می شد تا افراد کمتری به فکر داشتن یک وب سایت اینترنتی بیفتند هزینه های بالای طراحی آن بوده ، به عنوان نمونه برای طراحی وب سایتهای اینترنتی ، سابق بر این تعدادی نیروی متخصص طراح وب ، مشغول طراحی آن در چندین ماه و رفع ایراد و پشتیبانی از وب سایت می شدند لذا هزینه طراحی و پشتیبانی وب سایت بالا بود ، ولی امروزه با در دسترس بودن سیستم های مدیریت محتوا دیگر چنین مشکلی وجود ندارد. زیرا این امر باعث اتلاف وقت و صرف هزینه های فراوان برای مدیران سایتها می شد.

اما در گذر زمان و ارائه قالب های مُدرن و جدید، همچنین اضافه شدن قابلیت های جدید باعث شد که برای طراحی هر سایتی بتوانیم از وردپرس استفاده کنیم. اگر سیستم مدیریت محتوای سایت نبود، شما مجبور بودید برای قرار دادن یک محتوی ساده در وبسایتتان به زبان های مختلف کد نویسی مسلط باشید، صفحۀ جدید طراحی کنید، این کدها را بارگذاری کنید و کلی دردسر دیگر که هر آن ممکن است گریبانتان را بگیرد. اینگونه نرم افزارها را بعدها نرم افزارهای مدیریت محتوا یا سیستم مدیریت محتوا (cms) نامیدند . هدف کلی استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست؟

این سیستم ها معمولاً عملیات طراحی صفحات سایت را انجام نمی دهند و تمرکزشان بر روی مدیریت اطلاعات یک سایت است. به این معنی که اپراتور سایت یا نرم افزار CMS به راحتی میتواند هر تغییری را در اطلاعات یا تصاویر ارائه شده در صفحات سایت اعمال کند. امکان اضافه کردن تصویر نقشه محل جانمایی دوربین در نرم افزار CMS امکان پذیر است ، کاربر می تواند نقشه شماتیک جانمایی دوربین ها را در نرم افزار آپلود کرده و محل دقیق قرار گرفتن دوربین ها را روی نقشه مشخص کند و از تمامی قابلیت های نقشه الکترونیکی استفاده کند .

امکان تعامل با کاربران سایت از طرق مختلف از جمله فرمهای تماس و غیره. در سال ۱۹۹۵ تعداد کاربران اینترنتی تنها ۱۳ میلیون نفر در سراسر جهان را شامل می شد ، این در حالی است که این رقم در سال ۲۰۰۵ یعنی فقط ده سال بعد به ۱ میلیارد نفر رسید . سیستمی که بیش از ۶۰ میلیون از وب سایتهای جهان با استفاده از آن طراحی شدهاند. سرعت بارگذاری اطلاعات و داده های وب سایت، برای مجموعه راستین وب امری قابل توجه میباشد. به طور کل بالای 80% از سایتهای دنیا بر روی سی ام اس متن باز مدیریت میشوند که در این میان سهم وردپرس یه طور چشمگیری بالاتر از رقبای خود میباشد.

در نرم افزار سی ام اس ای وی تک وجود دارد . برای ضبط و مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته راه حل های مختلفی وجود دارد ، یک راه برای ضبط تصاویر استفاده از NVR یا DVR است ، راه دیگر استفاده از نرم افزار به همراه سرور یا PC برای ضبط تصاویر دوربین مدار بسته می باشد. با استفاده از نرم افزار سی ام اس، کاربر می تواند تصاویر ضبط شده روی دستگاه NVR یا DVR را از راه دور مشاهده داشته باشد ،در CMS ای وی تک کاربر می تواند تصاویر ضبط شده یک تا 9 دوربین را با توجه به نسخه نرم افزار مشاهده کند .

مشاهده تصاویر دوربین ها و حتی NVR ها یا DVR های بصورت یکجا توسط نرم افزار CMS انجام می شود . در قسمت های دیگر نرم افزار های CMS ای وی تک را به تفکیک معرفی خواهیم کرد. ما در اینجا ۷ سیستم مدیریت محتوای محبوب و پرطرفدار را معرفی میکنیم و در مورد مزایا و معایب آن نیز با شما صحبت میکنیم. هزینه راه اندازی سایت با توجه به مواردی که هنگام راه اندازی سایت مورد توجه قرار میگیرد، متفاوت میباشد.

در SMS ارتباط بین دو تلفن همراه خواهد بود اما در USSD ارتباط تنها بین تلفن همراه و اپراتور میباشد. این در حالی بود که بازدیدکنندگان وب ، به دنبال سایتهایی بودند که به نوعی در گوشه ای از آن سهمی داشته باشند . HTML یک زبان برای توصیف صفحات وب است که توسط مرورگرها به نمایش در خواهد آمد. همانطور که گفته شد HTML و CSS هر دو ساده ترین زبان های کامپیوتری هستند.