مداخله نظامی روسیه در قزاقستان؛ آیا پوتین تکرارگر پیمان ورشو است؟

ما بر همین اساس بایستی ببینیم نظام هایی مانند ترکیه و امارات و عربستان تا چه حد این بعد امتی را در نظر گرفته اند. در سال ۱۳۰۴، شاهنشاهی پهلوی توسط رضاشاه بنیان نهاده شد؛ این دوران با اصلاحات گسترده و ایجاد زیرساخت نوین برای ایران، همراه شد. سرویس اقتصاد مشرق- اخیرا رسانههای حامی دولت با انتشار گزارشهایی ضمن دفاع از عملکرد دولت روحانی، مشکلات اقتصادی کشور را ناشی از کاهش درآمدهای نفتی میدانند.

در بین اسامی مندرج در لیست ابتدایی وزرای دولت دوازدهم اسامی 6 نفر از وزیران قبلی در همان پست های قبل نیز به چشم میخورد. جهانبینی الهی انسان را موجودی آزاد از قید و بندهای مادی و در عین حال تحت امر فرامین الهی قرار میدهد بر همین اساس نگاه به سیاست و مسائل سیاسی موردنظر در این جهانبینی دارای ویژگیهای دینی و الهی است درحالیکه در جهانبینی مادی انسان بالاصاله موجودی آزاد و مستقل از همه چیز و در حقیقت اسیر بند شهوات و غرایز حیوانی است.

پس انعقاد پیمان ابراهیم در چارچوب همان نگاه آمریکا برای تمرکز بر آسیای شرقی و مهار چین استوار است. من اگر روزی رئیسجمهور شوم به تخصص افراد نگاه میکنم، البته این را مثال زدم فردا نگویند که فلانی میخواهد رئیسجمهور شود.

حتی دو نفر از دوستانم که با هم آنجا بودیم و نیاز مالی داشتند با من قهر کردند و رفتند. وی افزود: یاسر عرفات رهبر و رییس دولت ما از اول هم راضی نبود با آنها توافق کند چون می دانست آمریکا و اسراییل اهل توطئه و خدعه هستند. ما نباید دایره نظام را کوچک کنیم، خیلیها از دیدار روحانی با مقام معظم رهبری ناراحت شدند و انگار به ضرر آنها بود در صورتی که این دیدار به نفع سیستم و نظام است.

آقای دکتر صالحی سرمایه این کشور است و در MIT درس خوانده است، الان مدیران ما کجا درس خواندهاند. دکتر روحانی زمانی هم که رئیس دولت بودند هر هفته خدمت ایشان میرسیدند و گزارش میدادند.

با توجه به اینکه در هنگام تحویل گرفتن دولت دهم به دلیل وضعیت نابسامانی که در کشور وجود داشت، دکتر روحانی در انتخاب وزرا مجبور بود کمی محافظه کارانه عمل نماید. در زندگی شخصی هم اینگونه حاضرجواب هستند؟ بله، ممکن است شخصی در شرایط قرار بگیرد که دوست داشته باشد مهاجرت کند و در آن طرف موفق بوده است اما من میخواهم اگر مهاجرتی هم باشد برای تحصیل باشد یعنی بروم و برگردم.

جهان نيوز: علی ربیعی، دستیار ارشد روحانی و سخنگوی دولت گفته است: «ما سالهاست که به سیاهنماییها عادت کردهایم اما امروز در روزهای پایانی دولت قرار داریم، نه بهعنوان سخنگو، بلکه بهعنوان یک شهروند مایلم بگویم نتایج این سیاهنمایی که به قیمت دولتزدایی و ناکارآمد جلوهدادن دولت صورت گرفت، خوانش آن در جامعه فقط محدود به دولت نمیماند. وی تصریح کرد: من فکر میکنم فضا تغییر خواهد کرد و اگر انشاالله مشکل FATF از نظر فنی حل شود شاهد این خواهیم بود که بانکها دیگر تحریمهای یک جانبه آمریکا را رعایت نکنند.

خبرگزاری ایلنا: رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوییس اظهار کرد: خارج از کانال سوییس ما برای خرید واکسن کرونا به علت قرار داشتن در لیست سیاه FATF به مشکل برمیخوریم اما کانال سوییس به همین منظور خارج از FATF ساخته شده است. اجتماعیبودن انسان در کنار آزادی و اختیار وی، سبب گردیده تا جوامع بشری در اثر روابط میان انسانها با یکدیگر، به صحنه رویارویی و ستیز نیروهای خیر و شر و حق و باطل تبدیل گردند.

سیاست منطقهای جمهوری اسلامی ایران بر مبنای «موازنه تهدید» در مواجهه با بیرون از طریق؛ تقویت توان بازدارندگی و دور نگهداشتن دشمن ازنظر جغرافیایی (توسعه نفوذ منطقهای تا مدیترانه) صورت میگیرد.

است اما سیاست خارجی مربوط به روابط دولت با سایر دولتها و سازمانهای بین المللی است بنابر این نوع بازیگران در هریک از سیاست های داخلی و خارجی متفاوت با دیگری است .

در همه دولتها جوانان ابزار انتخاباتی شدهاند یعنی واقعا به جز این چهرههای تکراری افراد دیگری نداریم؟ و ما لازم میدانیم که در این شرایط پرتنش و محیط غیردوستانه این نیروها در آنجا بمانند. ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشتهایم اما کارنامه سیاهنمایی توسط رسانههای پروژهای خارجی و مخالفان جریانی داخلی به جای مانده است».

طرفین در لیبی با احساس نگرانی از فشارهای خارجی و بحران مشروعیت، خواهان برگزاری انتخابات هستند، اما اینکه برگزاری انتخابات تحت کدام شرایط، هنوز نامعلوم است. در دولت یازدهم و دوره اول ریاست جمهوری آقای روحانی اعضای کابینه دولت از افرادی با سابقه مدیریتی که قبلا در دولت های قبلی هم سمت هایی رو داشتند استفاده شد. کتی والش معاون رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید نیز دولت ترامپ را ۷۰ روز همراهی کرد.

آقای روحانی چند روز پیش با مقام معظم رهبری دیدار داشتند؟ تمام احکام آقای روحانی را مقام معظم رهبری دادهاند و این دو نفر ارتباطشان همیشه صمیمی بوده است اما برخی خناسان در دور دوم ریاستجمهوری تلاش کردند این ارتباط را خراب کنند ولی موفق نشدند و نخواهند شد. با توجه به این که کمتر از یک هفته تا مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری برای دولت دوازدهم باقی مانده، جناب آقای روحانی رییس جمهور دولت یازدهم و دوازدهم لیست پیشنهادی اعضای کابیه را جهت ملاحظه و تأییدیه تقدیم مقام معظم رهبری نمودند.

من یک نکته درباره این داستانها که رخ داد بگویم. من این گونه مسائل را به آقای روحانی انتقال میدادم و میگفتم این حرفها را کابینه شما زده است. هیچکس به آقای روحانی نگفته که ساکت باشد و چنین چیزی هم امکان ندارد. اتفاقی که برای آقای لاریجانی افتاد و او را رد صلاحیت کردند اصلا مناسب نبود. که این نشان از قطعی بودن ادامه خدمت وزیران در این پست ها برای چهار سال دوم ریاست جمهوری آقای روحانی میباشد.

حالا من مصداق کدخدا را در اینجا به کار نمیبرم ولی رئیس روابط عمومی دنیاست و با غولهای اطلاعرسانی که دارد ایرانهراسی راه میاندازد اما آقای روحانی و تیم مذاکره این را شکستند. سؤال من این است اگر برجام بد است، چرا دوستان از آن بیرون نمیآیند؟ آمارها میگویند اگر دولت قبل توانست درآمد نفتی بالایی کسب کند، اما همه آن را صرف واردات نکرد، اما دولت فعلی هرچه درآمد نفتی کسب کرده، حتی بیشتر از آن را صرف واردات کالا کرده است.