طراحی سایت با استفاده از Cms بهتر است یا با کد نویسی ؟

این CMS در سال 1999 توسط Pyra Labs منتشر یافت و توسعه داده شد و در سال 2003 توسط کمپانی گوگل خریداری و تاکنون بروزرسانی های متنوع با قابلیت های جذابی توسط گوگل برای آن منتشر شده است. اگر کاربری حرفهای با توان کدنویسی هستید؛ پس میتوانید کدهای مدنظرتان را به فایلها اضافه کنید تا به سبک متفاوتی از صفحات طبقه بندی شده، نمایش فهرست پستهای اخیر در نوار جانبی و توسعه کاربری سایت برسید. میتوانید نظرات ارسالی را مدیریت کنید، نقشها و مجوزهای کاربری را مدیریت کنید؛ محتوا را به صورت عمومی یا خصوصی منتشر کنید و با کمک پسورد به پستها و صفحات امن برسید.

وردپرس با عرضه و دسترسی به ویژگیها و امکانات جذاب، سهولت کاربری و انعطاف پذیری را در بلاگ نویسی با هم ترکیب کرده است. برای مثال اضافه کردن منوهای breadcrumb و pagination نیازمند وقت و کدنویسی است ولی در وردپرس امکانات و پلاگین هایی برای اضافه کردن این ویژگیها لحاظ شده است. اگرچه وردپرس به صورت CMS چند منظوره تکامل یافته ولی در اصل به عنوان پلتفرم بلاگ نویسی طراحی شده بود. اگر چه با داشتن سایت کدنویسی شده کنترل کاملی روی ساختار و طراحی محتوا دارید، ولی به زمان و دانش کامل در مورد HTML، CSS و جاوا اسکریپت هم نیاز پیدا خواهید کرد.

اجزا یا ماژولهای modules مختلفی هست که میتوانید به سایت خود اضافه کنید( مشابه پلاگین های ورد پرس). میتوانید تصاویر را وارد کنید، هدلاینها را فرمت کنید؛ بالت ها و جداول را اضافه نموده، پستها را درون نوارجانبی نمایش دهید و هر کار ممکن دیگری را انجام دهید. این مساله تا زمانی که هنوز در حال کار روی آنها هستید مشکلی ندارد اما پس از پایان کدنویسی کاربرانی باید از ان استفاده کنند که نه از کامپایل سر در می آورند و نه زمان و حوصله انجام آن را دارند.

این امر هیچ مشکلی ندارد چون عملیات سهتایی یک عملیات استاندارد برنامهنویسی است. هیچ کس واقعاً به میزان هوشمندانه بودن یک کد تا زمانی که تمیز و برای درک همه افراد ساده است، اهمیتی نمیدهد. کدنویسی به زبان ساده منبعی برای آموزش مباحث نرم افزاری، برنامه نویسی، طراحی وب که سعی می کند آموزش های با زبان ساده و شیوا برای فارسی زبانان سراسر دنیا تولید و تالیف کند. Adobe FrameMaker در حالی که روز به روز بر تعداد کاربران استفاده کننده از نرم افزار های ویرایشگر قدرتمند XML افزوده می شود، تعداد نرم افزار های موجود در این زمینه هم روز به روز بیشتر می شود و شرکت های بسیاری سعی در ارائه نرم افزارهای جامعتر و کاملتری در زمینه ویرایشگر قدرتمند XML دارند.

خیلی ممنون از حسن نظرتون سعی میشه ویدیو های جدید سریعا بارگذاری بشه. همچنین در هنگامی که پستی منتشر می کنید، این پلاگین موتور جستجو را از محتوای جدید شما مطلع می کند. در ادامه بلاگ سایت وردپرس را با سایت کدنویسی شده مقایسه میکنیم. این بدین معناست که شما برای توسعه ی کسب و کار خود نیاز به یک وب سایت دارید. ترفند کار در این است که تنها زمانی کد را تجرید کنیم که نیاز به تجرید داشته باشد.

به بیان ساده: در زمان حال و نه در آینده، زندگی کنید. ما عادت داریم در زندگی خود برنامهریزی کنیم و برای موارد مختلف از قبل آمادگی کسب نماییم. نصب و فعالسازی تم ریسپانسیو تنها به چند کلیک نیاز دارد و دیگر نیازی به تعریف تگهای Viewport، تنظیمات متنی در واحد ویوپورت یا اضافه کردن media queries ندارید.

از آنجا که اغلب کاربران میخواهند توسعه دهندهای را برای اضافه کردن محتوا به سایتشان استخدام کنند، پس به نظر میرسد که پستهای بلاگشان به طور مرتبتر و بهتر از پلتفرم وردپرس منتشر خواهد شد. سایتی که طراحی میشود باید پاسخگوی نیازهای آینده شما نیز باشد و امکان ارتقا برای آن در نظر گرفته شده باشد. به عنوان مثال، وردپرس به طور معمول CMS سنتی در نظر گرفته می شود.

بعضی هم یک اتاق تاریک و یک شخصی که در صفحهای مشکیِ یک کامپیوتر قدرتمند (خفن!) در حال نوشتن کدهای سبز و آبی است را به ذهن بیاورند! از طریق طراحی سایت هم این زمینه فراهم می شود که به بررسی سایت رقبای خود، به اطلاعات بیشتری دسترسی داشته باشید و هم از ایده های کاربران استفاده نمایید. اما با استفاده از سایتهای فروشگاهی مشتریان با یک کلیک محصول موردنیاز خود را جستجو کرده و با هم مقایسه میکنند. شما باید به تدریج روش برخورد با مسائل و پیدا کردن راهحلها را به روش تمیز پیدا کنید. اگر تجربه و اطلاعی در مورد سئو ندارید، میتوانید پلاگین های وردپرسی را دانلود یا خریداری کنید.