شرایط ، مدارک ثبت نام و بازپرداخت آن

جدای از همه این مزایا، شماره شبا برای هر فرد منحصربفرد است و حتی اگر شمارهای را پس و پیش وارد کنید، امکان اشتباه در انتقال حساب و واریز پول به فرد دیگر وجود ندارد و تراکنش شما تا زمانی که شماره شبا صحیح را وارد نکنید، انجام نمیشود. 4. امنیت اکانت: اگر به اشتباه و یا سهوا اطلاعات اکانت خود را در چند دستگاه مثلا تلفن همراه و لپ تاپ خود ذخیره کنید و فردی به تلفن شما دسترسی پیدا کند به راحتی میتوانید از اطلاعات حساب شما استفاده کنید بنابراین حفظ امنیت و نگهداری اطلاعات بسیار مهم و به عهده شما است. نکته: به جای حفظ کردن یک شماره 24 رقمی، روی «کپی شماره شبا» کلیک کرده و به سادگی انتقالش دهید. 3. در قسمت «تبدیلهای شبا»، این ۴ بخش را خواهید دید؛ «کارت به شبا»، «کارت به حساب»، «حساب به شبا» و «استعلام شبا». در این بخش گزینه های متعددی را مشاهده می کنید که شامل «پرداخت صورتحساب»، «پرداخت کل بدهی» و «پرداخت مبلغ دلخواه» می باشند. علاوه بر این، هزینه جابهجایی پول در روش کارت به کارت پلکانی محاسبه میشود و اگر قصد انتقال مبلغ زیادی را داشته باشید، باید کارمزد بالایی پرداخت کنید.

اگر میخواهید از طریق شماره کارت به شماره شبا برسید یا به فکر تبدیل شماره کارت ملت خود به شماره شبا هستید، باید در سایت رده عضو شوید. در سایت رده این امکان فراهم شده تا تبدیل شماره کارت یا شماره حساب به شبا در تمام بانکها – بانک ملی، بانک پاسارگاد، بانک اقتصاد نوین، بانک کشاورزی، بانک سامان، بانک سرمایه، بانک صادرات، بانک مسکن، بانک سپه، بانک آینده، بانک مهر ایران، بانک رسالت، بانک دی، بانک انصار، بانک ملت، بانک شهر، بانک ایران زمین، بانک سینا، بانک تجارت، بانک توسعه تعاون، بانک خاورمیانه، بانک گردشگری، پست بانک، بانک رفاه کارگران و موسسه نور – را انجام بدهید. سید ابوطالب نجفی با اشاره به اینکه کشور چین در حدود 8 سال بررسی و تحقیق در خصوص رمزپول را در دستور کار قرار داد، افزود: مساله پروژه رمزپول فقط تبدیل ریال به فرم دیجیتال نیست بلکه باید ابعاد اقتصادی، اجتماعی، حقوقی و ریسک ها را نیز درنظر بگیریم که این مساله نیازمند مطالعات سنگین است. نجفی با اشاره به اینکه در ماههای پایانی سال با فشار تراکنش های صنعت بانکی مواجه هستیم و باید آن را مدیریت کنیم، افزود: در دو ماه پایانی سال حدود 35 درصد به تعداد تراکنش ها افزوده می شود و باید سرویس ها را از نظر امنیت، پایداری وعملیات، مدیریت کنیم.

صراط: سیدحسن حسینیشاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز رسیدگی به برخی از مواد طرح بانکداری در دستور کار کمیسیون قرار داشت. با این همه در دقایق پایانی معاملات امروز حجم عمده ای از صف فروشها در دامنه نوسان منفی قیمت جمع آوری شد؛ اقدامی که می تواند ناشی از انگیزه و اعتقاد فعالان بازار سهام به تداوم افزایش قیمتها و خیز مجدد نماگرهای بورس برای ثبت رکوردهای تاریخی جدید باشد که پس از یک استراحت کوتاه مدت دوباره آن را از سر خواهد گرفت. براساس اظهارات احسان خاندوزی، همه مردم نمیتوانند بدون ضامن وام بگیرند و فقط شامل حقوقبگیران و مستمریبگیران ثابت دولت میشود. با دانستن شماره شبا، میتوانید وجه را به آن منتقل کرده يا از طريق آن پول دريافت کنيد، بدون اين که نگرانیای درباره ساير جزئيات حساب داشته باشيد. برای حوالههایی که از شبا در آنها استفاده میشود هیچ نیازی نخواهید داشت تا اطلاعاتی درباره حساب داشته باشید، اطلاعات دستوپاگیری همچون نام یا کد بانک و شعبه آن، شماره حساب، نوع حساب و… رئیس کل بانک مرکزی گفت: از برنامههای جدی ما در بانک مرکزی این است که اعتبارات را به بخش های مولد اقتصادی هدایت کنیم و سرمایه هایی که بانک ها در اختیار مشتریان قرار میدهند به سمت فعالیتهای غیرمولد نرود.

با گرفتن شماره شبا، نیازی به نام بانک، کد شعبه، نوع حساب یا هر چیز دیگری ندارید و تنها با در اختیار داشتن این کد 24رقمی میتوانید هر مقداری پول را سریعتر از راههای دیگر به حساب مقصد انتقال دهید. در هر دو طرح، حداقل مانده حساب شما نباید کمتر از ۱۶ میلیون تومان شود. قسمتهای مختلفی مانند «تبدیلهای شبا»، «استعلام تسهیلات» و «استعلام چک برگشتی» در سه پنجره مختلف روبهروی شما هستند. ما قادریم طرح توجیهی شما را به طور جامع و اختصاصی و همینطور منطبق با خواست بانک کشاورزی که عموما بانک عامل شما خواهد بود ، تدوین نماییم . نجفی با بیان اینکه 55 کشور روی مدل مفهومی (Proof of concept) و پایلوت رمزپول بانک مرکزی کار می کنند و این موضوع هنوز آنچنان که باید توسعه نیافته است، خاطرنشان کرد: در بانک مرکزی هم سندی در این خصوص تدوین شده و ما پلتفرم آن را به وجود آورده ایم که به نظر می رسد این پروژه سال آینده به بلوغ می رسد. همچنین در این گردهمایی، سیدمهدی شجاعینسب رئیس شعبه “مرکزی کرمان”(استان کرمان)، صحبتاله کاظمی رئیس شعبه “افریقا” تهران و کامران سرتیپ رئیس شعبه “خرمآباد” (استان لرستان) نیز به عنوان دیگر روسای موفق شعب بانکهای کشور انتخاب شدند.