سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

از آنجا که رابط کاربری معمولاً مبتنی بر مرورگر است، CMS می تواند از هر کجا برای هر تعداد از کاربران قابل دسترسی باشد. از هر سیستمی که برای نیازهای شما در این حوزه بهتر عمل میکند استفاده کنید . اگر شما می خواهید در حوزه توسعه IOS فعالیت کنید، باید Swift را به عنوان یک زبان حرفه ای با موقعیت های شغلی با درآمد بالا به حساب بیاورید. در مورد رفع ایراد های محتوا ها است. همچنین از طریق پنل هاست می توانید افزونه های مورد نظر خود را انتخاب و نصب کنید. زبان های برنامه نویسی زیادی وجود دارد که می توانید برای نوشتن کد خود از آنها استفاده کنید.

همچنین اتریبیوت های html نیز دارای مقداری هستند که با آنها attribute value گفته می شود. وردپرس امکانات خوب و حرفه ای را در بهینه کردن سایت برای موتور های جست و حو در اختیار شما قرار خواهد داد. قالبهای (پوسته) وردپرس به دو دسته تقسیم میشوند: اول قالبهای رایگان که برای استفاده از آنها نیازی به هزینه کردن ندارید و بهراحتی بعد از دانلود میتوانید روی سایت خود قرار دهید. قابلیت اجرا بر روی همه نوع تلفن همراه که امکان وارد کردن سیمکارت را داشته باشد. پلاگینها قابلیت یا ویژگیهای متنوعی به سایت شما اضافه میکنند و در بهبود کارایی سایت شما نقش بسیار مؤثری دارند.

یکی از ویژگیهای مهم سیستمهای مدیریت محتوا از جمله وردپرس که محبوبترین آنها محسوب میشود این است که به کمک آنها میتوانید یک سایت دو یا چند زبانه راه اندازی کنید. این قالب­ها تنوع خیلی زیادی دارد، که شما با توجه به نیاز خود می­توانید یکی از آنها را رایگان استفاده کنید. هر فردی با هر دانش فنی میتواند وبسایت خود را با وردپرس راهاندازی کرده و مدیریت کند و این یعنی قدرتی که وردپرس به شما خواهد داد.

شما با استفاده از وردپرس و طیف بسیار گستردهای از قالبها و افزونههایی که دارد، میتوانید هر نوع سایتی که مدنظر دارید را بهراحتی پیادهسازی کنید. اگر SEO برای شرکت شما مهم است، شما نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا دارید که به طور خودکار کارهای اصلی بهینه سازی روی صفحه مانند برچسب عنوان، آدرس های اینترنتی، برچسب های alt در تصاویر و ساختار لینک داخلی به درستی انجام دهد.

یکی از روش های انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت، بررسی نمونه کارهای گذشته شرکت است. در کل سیستم مدیریت محتوای شما نیاز به برنامهنویسی ندارد پس هزینهی اصلی که شما برای طراحی سایت باید اختصاص دهید حذف میشود و تنها هزینهای که شما باید بپردازید هزینه قالب و افزونه وردپرس است حتی خود وردپرس قالبها و افزونههای رایگان زیادی را با تنوع بالا به شما ارائه میدهد. شما باید سعی کنید تمرینها را بهخوبی انجام دهید و زمان کافی را روی آنها صرف کنید. پنل مدیریت وردپرس طوری ساختهشده که شما بهراحتی میتوانید بخشهای مختلف وبگاهتان را تغییر دهید و نیازی به برنامهنویسی یا تجارب قبلی نخواهید داشت.

دوم قالبهای غیر رایگان هستند، که به نسبت قالبهای رایگان حرفهایتر عمل میکنند و قابلیتهای بیشتری را در اختیار شما قرار میدهدند. در واقع آن کسب و کارهایی که نیاز به یک وب سایت کاملا خصوصیسازیشده با قابلیتهای خاص دارند، مجبورند به سراغ کدنویسان رفته و از آنها برای ساخت سایت اختصاصی کمک بگیرند. وردپرس هرچند مدت بروزرسانی میشود و با هر بروزرسانی قابلیتهای خوبی به آن اضافه میشود و همچنین میتوانید از سایتتان بک آپ بگیرید. تقویم محتوایی بهنوعی مشخصکننده وظایف هر یک از اعضای تیم و همچنین زمان دقیق اجرای این وظایف است که باعث میشود نظم مشخصی در تیم ایجاد شده و عملکرد تیم محتوا عالیتر از همیشه باشد.

همچنین این سیستم مدیریت محتوا انعطافپذیری خیلی بالایی دارد و هر شخص با توجه به سلیقه و نیازهای خودش میتواند بهراحتی آن را شخصیسازی کند و هزاران صفحه جدید را در سایت ایجاد کند و همچنین نگرانی بابت عملکرد سایت نداشته باشد. همهی ما شروع خوبی را در دنیای وب با وبلاگ نویسی آغاز کردهایم؛ و همانگونه که در سرویسهای ساخت وبلاگ دیدهایم با استفاده از قالب وبلاگ میتوانستیم بهراحتی از ظاهر دلخواه خود استفاده کنیم؛ که بر اساس زبان HTML و CSS امکان شخصیسازی هر بخش از قالب را به ما میداد.

البته باید دقت داشته باشید که بلاگر بیشتر در حوزه وبلاگ برای شما مناسب است و نوع دیگر فروشگاه را پشتیبانی نمیکند. شما در وردپرس به راحتی قادر هستید برای سایت خود صفحه­های ثابت مثل تماس با ما یا قوانین خرید ایجاد کنید و یا اینکه صفحات متغییر مانند وبلاگ که به صورت روزانه و یا حتی ساعتی محتوای آن قابل تغییر است در سایت خود اعمال کنید، توضیح تمامی این موارد در پکیج آموزشی وبستران طلایی به صورت کامل وجود دارد. البته قالب­های غیر رایگان پیشرفته­تری هم وجود دارد، که با توجه به نیاز خود می­توانید از آنها استفاده کنید.

هزاران افزونه رایگان در فهرست رسمی افزونههای وردپرس وجود دارد. البته برای بکاپ گیری از سایتتان باید از یک افزونه بکاپ گیری استفاده کنید که برای این مورد هم افزونههای رایگان و غیر رایگان مختلفی در میهن وردپرس منتشرشده است. البته استفاده بیرویه از افزونهها می­تواند سایت شما را دچار مشکل بکند. هدف این وبسایت این است که شما در کنار اینکه زبانهای برنامهنویسی را یاد میگیرید، وارد یک اجتماع شوید و بتوانید با افراد دیگر هم تعامل داشته باشید.

در کنار خدمات طراحی سایت می توانید از آموزش طراحی سایت رایگان این مجموعه نیز استفاده کنید. هر فردی با کمترین میزان اطلاعات فنی درزمینه برنامهنویسی قادر است که وردپرس را نصب کند و بعدازآن هم با استفاده از قالبها و افزونهها سایت موردنظر خود را طراحی کند. هر وبسایتی برای اینکه بهتر دیده شود نیاز به سئو بالا دارد، از مزیت­های مهم وردپرس این است که وردپرس بیشترین میزان بهره­وری را از سئو دارد و افزونه­های وردپرس باعث می­شود، سئو سایتتان بالا برود.

مهمترین دلیل ما برای اینکه دات نت نیوک را بهترین سی ام اس سال معرفی کردیم، این بود که این سیستم یکی از امنترین سیستمهای موجود است. اما امنیت یک مسئله نسبی است و هیچوقت صد در صد نخواهد بود. وردپرس از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. درواقع افراد زیادی هستند که مراقب کدهای اصلی وردپرس هستند و خیال شما را بابت امنیت راحت می­کنند. انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا کار ساده ای بنظر می رسد و در نظر عده زیادی از کاربران امر مهمی نیست اما انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا درست که باعث ارتقا کار شما شود، باید با تحقیق صورت گیرد.در ادامه به توضیح و بررسی انواع سیستم های مدیریت محتوا می پردازیم و همچنین نگاهی بر روی بهترین سیستم های موجود می کنیم.

باید در تمامی المان های درون سایت نکات مربوطه پیاده سازی شود. اگر نمیخواهید درگیر فرآیند پیچیدهی پشتیبانی و بهینه سازی شوید استفاده از سیستم­ مدیریت محتوای وردپرس پیشنهاد می­شود. اقدام به سفارشیسازی ظاهر سایت خود کرده؛ و همچنین بخشهای مختلف را باسلیقه مناسب و دلخواه خود در سایت اختصاصی سازی کنید.