سناریوهای احتمالی در مورد آینده برجام

تهران در تلاش است برجام را که از نخستین روزهای اجرایی شدن در اثر برخی سیاستهای آمریکا و کشورهای غربی به توافقی تهی از منافع اقتصادی برای طرف ایرانی تبدیل شد به سمت توافقی دوجانبه و متوازن پیش ببرد. بر کسی پوشیده نیست امروز که کشور بیش از هر زمانی نیازمند تولید و رونق صنعت است، مخصوصا اگر مذاکرات برجام به بنبست برسد، تولید داخل حرف اول را خواهد زد، مسالهای که بارها در شعارهای رئیسجمهور منتخب خودنمایی کرده است، در همین راستا دو نام رضا فاطمی امین و علی اکبر محرابیان برای وزارت صمت مطرح است. درباره آقای روحانی شرطی برای کار کردن نگذاشتم اما علاقه نداشتم این کار را بپذیرم زیرا هر کاری را می پذیری باید در برابر خداوند پاسخگو باشی. روحانی گفت: 17 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت شد، 43 درصد تسهیلات بیشتر پرداخت شد نباید ما غیراخلاقی حرف بزنیم، آقای قالیباف چرا کلام غیراخلاقی بکار می برید شما که نیاز ندارید در طول همه این چهار سال با همه امکاناتتان علیه این دولت کار کردید، هر روز تخریب کردید، شما و دوستانتان ساختمان های مجلل در شمال تهران گرفتید، فیلم درست کردید، شبانه روز علیه دولت در روزنامه های خودتان همه تیترها علیه دولت بوده و نیازی نیست بیش از این تخریب که حالا دوستانتان شبانه سی دی و جزوه پخش می کنند.

حدود دی ماه و قبل کاندیداتوری آقای روحانی، پیشنهاد وزارت به من شد و دو سه بار از ایشان درخواست کردم که این درخواست را مطرح نکنند. آقای قالیباف هم پیشنهاد دادند و درخواست داشتند که رییس کمیته سیاست خارجی ستاد وی شوم اما نپذیرفتم. ۲.در فرایند ارجاع اولیه تخلفات احتمالی به رسانهها توسط واحد نظارت، همواره امکان اعتراض و درخواست بازنگری برای رسانه فراهم است. ۲. در فرایند ارجاع اولیه تخلفات احتمالی به رسانهها توسط واحد نظارت، همواره امکان اعتراض و درخواست بازنگری برای رسانه فراهم است. به گزارش جماران؛ معاون کاربران و تنظیمگری اجتماعی ساترا درباره حذف مصاحبه رییس جمهور سابق از آپارات، توضیحاتی را ارائه داد. در صورت اصرار رسانه به اشتباه ناظر مستقر مورداعتراضی به معاونت مربوطه در ساترا جهت بازبینی و تصمیم ارجاع میشود که در این مورد ارجاعی از سوی آپارات اتفاق نیفتاده است. در صورت اصرار رسانه به اشتباه ناظر مستقر مورد اعتراضی به معاونت مربوطه در ساترا جهت بازبینی و تصمیم ارجاع میشود که در این مورد ارجاعی از سوی آپارات اتفاق نیفتاده است. به گزارش ایسنا، متن یادداشت علی سعد، معاون کاربران و تنظیمگری اجتماعی ساترا درباره حذف مصاحبه محمود احمدی نژاد از آپارات، به شرح زیر است: «۱.ساترا از مشارکت رسانههای صوت و تصویر در برگزاری انتخابات آگاهانه و پرشور کاملا حمایت میکند.

ساترا از مشارکت رسانههای صوت و تصویر در برگزاری انتخابات آگاهانه و پرشور کاملا حمایت میکند. آفتابنیوز : متن یادداشت علی سعد، معاون کاربران و تنظیمگری اجتماعی ساترا درباره حذف مصاحبه محمود احمدی نژاد از آپارات، به شرح زیر است: «۱.ساترا از مشارکت رسانههای صوت و تصویر در برگزاری انتخابات آگاهانه و پرشور کاملا حمایت میکند. متن یادداشت علی سعد، معاون کاربران و تنظیمگری اجتماعی ساترا درباره حذف مصاحبه محمود احمدی نژاد از آپارات، به شرح زیر است: «۱.ساترا از مشارکت رسانههای صوت و تصویر در برگزاری انتخابات آگاهانه و پرشور کاملا حمایت میکند. چرا ساترا مصاحبه احمدینژاد را حذف کرد؟ معاون کاربران و تنظیمگری اجتماعی ساترا درباره حذف مصاحبه رییس جمهور سابق از آپارات، توضیحاتی را ارائه داد. جو بایدن در سخنرانی اخیر خود به اشتباه گفت آمار فوتیهای کرونا در آمریکا ۲۳۰ میلیون نفر است، اما بلافاصله آن را به «هزار» تغییر داد. سازمان مديريت و برنامهريزي كشور که اسفند ماه سال 78 از ادغام دو سازمان امور اداري و استخدامي كشور (سابق) و سازمان برنامه و بودجه (سابق) به وجود آمده بود، با حضور ستاري فر توانست به جايگاه قابل توجهی براي برنامهريزي برسد. بعد از بحثهای فراوان رسیدند به هزار سانتریفیوژ و بعد از مقاومتهای فراوان آخرینحرفی که میگفتند دیگر قابل تغییر نیست میگفتند 4 هزار سانتریفیوژ و امروز در شرایطی توافق انجام شده است که بیش از 6 هزار سانتریفیوژ که بیش از 5 هزار آن در نطنز و بیش از هزار عدد آن در فردو خواهد بود، باقی خواهند ماند و همه سانتریفیوژها در نطنز به غنیسازی ادامه خواهند داد.

چنانکه بعضی از مسئولین هم میگویند نظر ما چیز دیگری بود، چون ایشان دستور دادند ما انجام دادیم. در اسلام همه چیز سر جای خودش است و اگر ما بد عمل میکنیم بحث دیگری است. کنش گران در حال عمل اند. می توان گفت که دولت الکترونیکی از حد یک ایده جدید فراتر رفته و همه کشورهای توسعه یافته وحتی در حال توسعه ، گامهای موفقی را به سوی این هدف طولانی مدت برداشته اند . دنیا در حال حرکت است. ۳.ارجاع مذکور با عنوان “اصلاح یا حذف محتوای متخلفانه” در سامانه به رسانه ابلاغ شده وگزینه “حذف”انتخاب رسانه بوده است. شیوه کار و کیفیت انتخاب و شرایط آن را قانون معین می کند. نکته قابل توجه دیگر این است که با این انتخاب بایدن، کاملا هریس ۵۵ ساله نخستین زن آمریکایی سیاهپوست خواهد بود که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عنوان معاون یک نامزد در این انتخابات حضور خواهد داشت و میتواند به اولین معاون اول زن سیاهپوست آمریکا یا شاید اولین رئیس جمهور زن آمریکا نیز تبدیل شود. اصلاحات مذهبی در انگلستان زمانی آغاز شد که پادشاه انگلستان هنری هشتم (1547- 1491م) نخستین همسر خود کاترین آراگون (1536- 1485م) را طلاق داد تا بتواند با آن بولین (36- 1507م)، ازدواج کند.