سفیر فلسطین: اسرائیل سگ نگهبان است – رویـش نیــوز

در این میان دولت جو بایدن نگران است که اهداف روسیه در قبال اوکراین ممکن است، مذاکرات واشنگتن – مسکو در مورد حملات سایبری و کنترل تسلیحات را از مسیر اصلی منحرف کند.

به گونه ای که خیلی از موضوعات و مسائلی که در گذشته ممکن بود در چارچوب سیاست خارجی پی گیری نشود، امروزه در دستور کار سیاست خارجی قرار گرفته اند. برای آزاد کردن آن ها، کاهش تنش های منطقه ای و نگه داشتن توافق هسته ای روی ریل، همکاری با ایرانی ها سیاست منطقی تری نسبت به قلدری کردن در مقابل آنان است.

به عنوان مثال کره جنوبی در جنگ امریکا با ویتنام مجبور شد 300 هزار سرباز کره ای را به جنگ اعزام کند تا دوشادوش نظامیان امریکایی بجنگند و دراین راه 5 هزار نفراز نیروهای کره ای جان خود را از دست دادند. این یک جنگ صلیبی علیه جمعیت خود آنها است. اوکراین و غربیها و در رأس آنها آمریکا در ماههای اخیر مدعی شدهاند که روسیه در مرز با اوکراین نیرو گرد آورده است و مسکو را متهم به آماده شدن برای حمله به اوکراین میکنند.

جمعیتی متشکل از ۶۰ هزار نفر به ده به ساختمان پلیس حمله می کنند و ساختمانهای استاسی، پلیس امنیتی، را به آتش می کشند. مایکل دوران یکی از مهمترین کارشناسان این اندیشکده که به شدت ضدایرانی و طرفدار اسرائیل است، نقش تعیین کنندهای در جهتدهی به سیاست خاورمیانهای دولت ترامپ داشته و ترامپ چندبار در توئیتر صحبتهای او را بازنشر کرده است.

درحالیکه دو استراتژی امنیت ملی اوباما بر همکاری با متحدان و شرکای اقتصادی تاکید میکرد اما ترامپ بر شعار «ابتدا آمریکا» تاکید میکند. استراتژیهای امنیت ملی در دولتهای گذشته شاخصهای قوی از اقدام برای آینده بود.

با وجود این واقعیت که ستیزه جویان صدای سقوط لانتست را شنیدند، دو ثانیه طول کشید تا از وانت فرار کنند و همگی بر اثر جراحات ترکش جان باختند. تفاوت راهبردی بین استراتژی دولت اوباما و دولت ترامپ وجود ندارد.

به نظر من الان کاملاً روشن است که ترامپ خیلی نمیتواند در بلندمدت و حتی میانمدت به این فشارها به این شکلی که الان هست، ادامه دهد. ترامپ در حرکتی بیسابقه برای یک رئیسجمهور ایالات متحده، برای نخستین سفر خارجیاش در این مقام، در ماه مه سال ۲۰۱۷ راهی ریاض شد. دوره ریاست وی سال ۲۰۱۳ به پایان رسید اما دو بار تمدید شد.

تیراندازیها باعث خشم فراوان شد و شورش به سرعت در سایر نقاط مجارستان گسترش یافت و منجر به فرار مقامات دولت از پایتخت به شوروی شد. جمهوری آذربایجان، ازبکستان و گرجستان از اعضای سابق این پیمان بودند که از آن خارج شدند. نمایندگان عضو ائتلاف دولت القانون نیز به رهبری نوری المالکی، نخست وزیر سابق عراق جلسهای خصوصی بین خود داشتهاند.

در مجموع به نظر می رسد که تشکیل چنین سازمانی به رهبری مسکو در راستای خنثی کردن قدرت ایالات متحده و هم پیمانانش خصوصا اعضای ناتو در این منطقه است. سه سال پس از مداخله نظامی شوروی در آلمان شرقی، مسکو نیروهایش را برای خاموش کردن اعتراضات که بعدها به «انقلاب مجارستان» شهرت یافت به بوداپست اعزام می کند.

برخی از تحلیلگران نیز با اشاره به اینکه قزاقستان یک کشور ثروتمند در منطقه است اعتراضات به بهانه افزایش قیمت سوخت را زیر سوال برده اند و معتقدند این حوادق با مسئله اوکراین در ارتباط است و غربی ها با برهم زدن ثبات قزاقستان درصدد سرگرم کردن روسیه در این کشور و دور کردن این کشور از موضوع پیوستن اوکراین به ناتو هستند.

بر اساس این گزارش، سلام زواوی دختر صلاح زواوی است که به تازگی از سمت خود خداحافظی کرد. 3. کنش مندی و کنش گری، یکی از مهمترین الزامات موفقیت در عرصه بین المللی و سیاست خارجی بهره برداری به موقع و بهینه از فرصت های موجود است. با سقوط حکومت پیشین در افغانستان، اقتصاد این کشور تنها در چهار ماه گذشته، آن گونه که نهادهای جهانی تخمین میزنند تا به چهل درصد افت کرده است و تحریمهای ایالات متحده آمریکا بر نظام مالی افغانستان، بانک های این کشور را نیز با چالشهای زیادی روبرو ساختهاند.

زاخاروا افزود: «زمانی که ایالات متحده از این توافق خارج شد ما تمام تلاش خود را در راستای تداوم اجرای برجام به کار گرفتیم. سابقه حضور طولانی مدت خانواده او در ایران، پدر سلام چهل سال در ایران عهده دار منسب سفارت بوده و مادرش در بهشت زهرای تهران مدفون است، میتواند به معنی شناخت خوب او از مناسبات بین دو کشور باشد.

زاخاروا گفت: «ابعاد حضور نظامی ناتو در اوکراین، سال به سال افزایش یافته است. ساکی شامگاه چهارشنبه با بیان اینکه از نظر آمریکا، وقوع تهاجمی نظامی علیه اوکراین دیگر قریبالوقوع نیست، گفت واشنگتن هنوز نمیداند رئیسجمهور روسیه چه تصمیمی گرفته است (جزئیات بیشتر). این حقوقدان بینالمللی در پاسخ به سوالی درخصوص دلیل طرح تشدید نظارت در برجام و بازرسی از مراکز نظامی در استراتژی جدید دولت امریکا چیست؟

به گزارش «فرهیختگان»، امروز پنجشنبه (۳۰ دسامبر)، «برهم صالح» رئیسجمهور عراق طی حکمی از نمایندگان جدید پارلمان خواست تا نخستین نشست خود را ۱۰ روز دیگر در نُهم ژانویه ۲۰۲۲ برگزار کنند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پارلمان عراق شب گذشته جدول کاری خود برای انتخاب ریاست جمهوری را اعلام کرد که بر اساس آن، نمایندگان عراقی امروز دوشنبه میبایست به نامزد مورد نظر خود برای تصدی منصب ریاست جمهوری رأی دهند؛ با این حال، تحریم این جلسه از سوی برخی از فراکسیونها کار انتخاب رئیس جمهور جدید را سخت خواهد کرد.

بسیاری از معترضان به اتهام «ضد انقلاب و عوامل سازمان های تروریستی و جاسوسی» محاکمه و برخی اعدام می شوند و نهایتا دولت آلمان شرقی با کمک پدرخوانده پرقدرت، اتحاد جماهیر شوروی موفق می شود به اعتراضات و ناآرامی ها پایان دهد.

به نظر می رسد روس ها حوادث اخیر در قزاقستان را که به بهانه افزایش قیمت سوخت آغاز شد در چارچوب انقلاب های رنگین و تلاش امریکا ومتحدان غربی اش برای نفوذ در این منطقه ارزیابی کردند.

اتحاد جماهیر شوروی در چارچوب «پیمان ورشو» بارها برای سرکوب خیزش های مردمی و ضدحکومتی در کشورهای اروپای شرقی دست به مداخله نظامی زده بود. اما مشخص نیست که چرا آنها احساس کردند که به مداخله نیروهای خارجی نیاز است. پیشتر روزنامه اطلاعات افغانستان گزارش داده بود که طالبان وزارت امور زنان در افغانستان را لغو و «وزارت امر به معروف و نهی از منکر» را جایگزین کرده است.

صهیونیستها درپی زدودن وحدت از میان ما مسلمانان هستند و ما بایستی از تجربیاتی که در اندلس آموختیم درس بگیریم. این حق ما و وظیفه آنهاست که از اجرایش زمان زیادی گذشته است.

حضور قوای بیش از 60 کشور در افغانستان عملن کشور ما را به عضوی از جامعهی جهانی مبدل ساخت. در حالی که یکی از منابع در مصاحبه با نیویورک تایمز اصرار دارد که اپل فقط برخی اطلاعات کلی، نه عکس یا محتوایایمیلها را در اختیار این دولت قرار داده است، سال هاست که اهمیت این دادهها که با نام متادیتا شناخته میشوند، کاملاً ثابت شده است.