سامانه ثبت نام نهضت ملی مسکن Saman.mrud.ir

آمریکا تعدادی از شرکت های کشتیرانی ایرانی از جمله شرکت ملی کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش و شماری از شرکت های کشتیرانی دیگر را تحریم کرد. بر این اساس کشورهایی که واردات نفت از ایران را متوقف نکنند و همچنین شرکت هایی که به داد و ستد به نهادهای تحریم شده ایرانی ادامه بدهند تحریم خواهند شد. افزایش فعالیتهای هستهای پیوسته ایران مشخص کرد که این همکاری باید پایان یابد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا گزارش داد این کشور پنج مورد از هفت مورد معافیت مرتبط با همکاری هسته ای غیرنظامی روسیه و کشورهای اروپایی با ایران را تمدیدکرده است. پایین بودن میزان این رابطه سبب شد که اقتصاد ایران هزینه کمتری ببیند. وزارت خزانهداری آمریکا روز پنجشنبه ۲۷ فوریه (هشتم اسفند) مجوز تراکنش مالی با بانک مرکزی ایران در رابطه با تجارت اقلام خاص انساندوستانه را صادر کرد.

مجوز آمریکا به بانک مرکزی ایران برای تجارت اقلام انساندوستانه/ کدام اقلام شامل مجوز واشتنگتن می شود؟ اگرچه تحریمهای آمریکا مشکلاتی را برای اقتصاد ایران به وجود آورده است، اما بانک جهانی و صندوق بینالمللی پول در گزارش اخیر خود پیشبینی کردهاند که با تخلیه شدن اثر تحریمها، روند نزولی اقتصاد ایران در سال جاری میلادی پایان خواهد یافت. سند آمایش سرزمین سندی است که نظام توزیع جمعیت، اشتغال و فعالیت را برای آینده پیشبینی میکند و میتواند در نیازسنجیها کمک موثری باشد.

بنابراین گزارش، این معافیت ها امکان می دهد تا فعالیت شماری از مراکز هسته ای ایران بدون مجازات های آمریکا ادامه دهد. کانال بشردوستانه موسوم به “شتا” SHTA که زیر نظر خزانهداری آمریکا فعالیت خواهد کرد، از ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ در سوئیس آغاز به کار کرده تا دارو و تجهیزات پزشکی، اقلام کشاورزی و خوراکی مستثنی از تحریمهای ایالات متحده به ایران صادر شوند. به منظور کوشش برای جلوگیری از استثمار کارگران، قوانین کار در کارخانه ها وضع شد.

کارگران کارخانه اغلب 6 روز در هفته و در هرروز 14 ساعت کار می کردند، صاحبان کارخانه ها زنان و کودکان را استخدام می کردند، زیرا مجبور نبودند به اندازه مردان به آنها دستمزد بدهند. اول تمدید قانون ایلسا و دوم تحریمی که هفته اول مهرماه سال جاری تصویب شد که براساس آن ایران و کشورهای طرف معامله با ایران زیر فشار قرار می گیرند. کنگره و سنای آمریکا با تصویب این قانون هم تحریم های اقتصادی علیه ایران را تشدید کردند و هم شرکت های خارجی معامله کننده با ایران را ازتنبیه و مجازات مصون نداشت.

این دسته از هزینهها هم میتوانند ثابت باشند و هم متغیر و وابسته به مقدار تولید؛ برای مثال بسیاری از کارکنان بخش تولیدی علاوه بر دستمزد ثابت خود، به میزان فروش کالاهای تولیدی نیز دستمزد دریافت مینمایند که این نوع هزینه هم بهصورت ثابت و هم متغیر است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد.

نیروگاه برقابی ساخته شده در این سد، بزرگترین نیروگاه جهان در نوع خود است. چون آمریکا احساس کرد که جهان به طور کامل از حالت چند قطبی درآمده و به یک جهان تک قطبی تبدیل شده و کسی را یارای مقابله با او نیست.

در تاریخ جهان تحریم با چنین ابعادی بی سابقه بود. متقاضیان با داشتن چهار شرط تأهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، میتوانند نسبت به ثبتنام اقدام کنند. داوطلبان این طرح در شهرستان ها و روستاها هم در صورت تایید شرایط شان، می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

مهرآبادی همچنین افزود: خریدوفروش این واحدها نیز در حد اعیان مجاز است، اما برای فروش باید از بابت قرارداد اجاره زمین که دولت با آنها منعقد کرده، هماهنگ کنند تا در صورت لزوم، اجارهنامه زمین به نام مالک جدید تنظیم شود. ابراهیم نظرینیا در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره مشکلات سایت مسکن مهر فاز 9 قدیم شهر پردیس، اظهار کرد: این سایت شامل حدود 3700 واحد مسکن مهر است که این تعداد جزو واحدهایی هستند که قبل از سال 90 جانمایی شدند.

ظل السلطان علمای اصفهان را برای لغو حکم زیر فشار گذاشت و از آنان خواست یا در انظار عموم قلیان بکشند و یا از شهر خارج شوند. پیشتر بامداد دوشنبه رویترز به نقل از یک منبع آگاه این خبر را اعلام کرده بود و تقویت احتمالات دربارۀ لغو این تحریمها، افزایش سه درصدی بهای نفت خام در بازارهای جهانی را باعث شد. به نظر میرسد که ترامپ قصد دارد با حذف ایران از بازار صادرات نفت، برای حل و فصل مشکل تامین نفت خام بازارهای جهانی بیش از گذشته بر عربستان سعودی تکیه کند.

بهر تقدیر در تحلیل نهایی موفقیت تحریم از جهت رسیدن به اهداف سیاسی آن مانند تجربه های گذشته زیر سوال جدی است و گمان نمی رود تامین کننده خواستهای تحمیل کنندگان تحریم باشد. پاسخ این سوال مشخصا “مانیتورینگ” است. به گزارش ایسنا، نهضت ملی مسکن یکی از سیاستهای کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست، احداث چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال در برنامه دولت قرار گرفته است. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا تحت فشار سیاسی رأی دیوان دادگستری (لاهه) و دیگر نهادهای بین المللی روز 11 مهر ماه 1397 تاکید کرد که انتقال دارو، تجهیزات پزشکی، محصولات کشاورزی و تجهیزات مربوط به ایمنی پرواز از حوزه شمول تحریمهای آمریکا مستثنی بوده و خزانه داری آمریکا انتقال این اقلام به ایران را تضمین خواهد کرد.

اگر هرکس در حوزه کاری خودش درست عمل کند، خیلی به سرعت مشکلات اقتصادی حل میشود و مدیران هم با عملکرد درست میتوانند تأثیر بسزایی در وضعیت اقتصادی بگذارند. اگر تحریم نبود در برخی عرصهها وضعیت بهتری داشتیم، ولی در برخی عرصهها پیشرفتی را که حاصل شده نمیداشتیم، در حقیقت فشار و تحریم باعث شد در یکسری از عرصهها تلاش کنیم تا به خودکفایی برسیم و در خیلی از عرصهها به این قضیه رسیدهایم و البته رو به گسترش هستیم.

خیلی راحت بود نه ؟ اما از آنجا که ساختار شورای امنیت سیاسی است و نه حقوقی،. وزارت خزانهداری امریکا امروز جمعه – بیستم دیماه – از اعمال تحریمهای جدید علیه آقایان «علی عبداللهی»، هماهنگکننده ستاد کل نیروهای مسلح، «محمدرضا آشتیانی»، جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، «محسن قمی»، معاون ارتباطات بینالملل دفتر رهبر ایران، «محسن رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و «غلامرضا سلیمانی»، رئیس سازمان بسیج مستضعفین از جمله افرادی هستند که نام آنها در فهرست تحریمها قرار گرفته است.

افرادی که شرایط گفته در سامانه ملی نهضت مسکن 1400 را دارند می توانند با آماده کردن مدارک مورد نیاز در این سامانه قبل از آغاز ثبت نام فرایند ثبت نام خود را زودتر انجام دهند.

با انتشار این خبر بهای نفت خام برنت با افزایشی ۳.۲ درصدی به ۷۴.۳۰ درصد در هر بشکه رسید که بالاترین رقم از ماه نوامبر به اینسو محسوب میشود.