روحانی آغاز سال ۱۴۰۰ را تبریک گفت

امروزه الیزابت اولسن یکی از محبوب ترین ستارگان هالیوودی است. بیوگرافی الیزابت امینی بله، خیلی زیاد. البته این توصیف، بسیار کمتر از بیان واقعیتهای مربوط به مشتریان (در شبکههای دولت فدرال) است که از این نرم افزار استفاده کرده اند. اما واقعیت این است که این حمله فوق العاده پیچیده بوده است و روسها توانسته اند از طریق یک نرم افزار خصوصی آنهم از طریق به روز رسانی این نرم افزار و به صورت مخفیانه، وارد این شبکهها شوند و آمریکا آنقدر مجهز نبوده است که بتواند این مسئله را شناسایی کند. جالبتر آن که رئيسجمهور، حاضر نيست از حمايت تمام قد خود از مشايي دست بکشد و هرکسي به نحوي انتقادي به مشايي وارد کند، به سرعت از دولت اخراج خواهد شد.در ادامه بازداشت اعضاي حلقه انحرافي، چندي قبل و در حالي که رئيسجمهور در نيويورک به سر ميبرد، علي اکبر جوانفکر، مشاور رسانهاي احمدينژاد و مديرعامل خبرگزاري ايرنا براي گذراندن دوران محکوميت خود بازداشت شد.با در نظر گرفتن جميع اين مسائل، اين جمعبندي بهدست ميآيد که احمدينژاد از نظر سياسي در دوره دوم رياستجمهورياش در لغزندهترين حالت ممکن است.

مقامات فدرال آمریکا هنوز در تلاش هستند که گستره خسارتهای وارد شده را ارزیابی کنند. یکی از مقامات سابق حوزه اطلاعات و امنیت ملی آمریکا این وضعیت را به این صورت توصیف کرده است که فرض کنید به خانه خود میآیید و متوجه میشوید یک دزد برای مدت چند ماه در خانه شما بوده است و حالا باید از یک اتاق به اتاق دیگری بروید تا بررسی کنید ببینید آیا چیزی را دزیده است، آیا چیزی را جابجا کرده است، و آیا چیزی را تغییر داده است! جیمی دلشاد پس ار پایان دوره تحصیل، فعالیت خود را در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ادامه داد و به مدت 7 سال در جایگاه یکی از مدیران اجرایی هیئت اموزشی آن دانشگاه تصمیمات مهمی را اتخاذ کرد. تام باسرت مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ روز گذشته در سرمقالهای برای روزنامه نیویورک تایمز نوشت که “رئیس جمهور ترامپ باید از دلخوریهای مربوط به انتخابات عبور کند و برای مدت باقیمانده از مسئولیتش امور را در دست داشته باشد. حالا زمان وحدت، نظم و اقدامات هدفمند است. کشور ما بیمار است و از مسائل اصلی منحرف شده است و حالا هم که شاهد حملات سایبری هستیم. رهبری کشور ضروری است. ” جو بایدن هنگامی که مسئولیت امور را در دست بگیرد باید به این مسئله رسیدگی کند که یکی از مهمترین مسائل مطرح پیش روی او خواهد بود.

روزنامه دیلیمیل بریتانیا به نقل از یک منبع آگاه نوشت جو بایدن در جریان دیدار با کامیلا همسر شاهزاده چارلز در حاشیه اجلاس تغییرات اقلیمی در گلاسکو، باد شکماش را رها کرد. آقای روحانی در مرحله آخر مناظره امروز در پاسخ به سؤالی که فرصت ها و تهدیدهای رشد نقدینگی چیست، افزود: قبل از اینکه به این سؤال پاسخ بدهم به مطالبی که برادرم آقای رئیسی اشاره کردند، پاسخ می دهم با اینکه روز میلاد امام زمان(عج) است و ایشان هم لباس و دوست بنده هستند و بنده نمی خواهم اینها را بگویم. آنها همچنین به این نکته توجه نمودند که کنشگران اقتصادی که به دنبال کسب و کار مشروع با ایران بوده اند، با حسن نیت و بر مبنای تعهدات مندرج در برجام که در بالاترین سطح مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار گرفته است عمل نموده اند. این کار چند ماه طول خواهد کشید و ممکن است از این زمان هم بیشتر طول بکشد و شاید دولت آمریکا هرگز به گستره واقعی دسترسی این هکرهای روس پی نبرد. مجری شبکه در ادامه افزود: این مسئله گیج کننده است، زیرا از یک سو میبینیم که دولت آمریکا باید این وضعیت را کنترل کند، اما از سوی دیگر، دولت حاضر نیست گستره کامل این اتفاق را به مردم بگوید، زیرا این کار سبب میشود در وهله نخست، این نهادهای دولتی ناکارآمد به نظر برسند و ثانیاً سبب ایجاد وحشت و نگرانی در داخل جامعه در خصوص اتفاقات رخ داده میشود.

در این بیانیه تصریح شده است “جمع آوری اطلاعات در این زمینه ادامه دارد و درحالیکه تلاشها برای پی بردن به گستره کامل این اقدامات ادامه دارد، میدانیم که شبکههایی در داخل دولت فدرال آمریکا از این اقدام، آسیب دیده اند”. خبرنگار شبکه در پاسخ گفت: صادقانه باید بگویم ما گستره کامل این رویداد را نمیدانیم. آلکس مارکوآرت خبرنگار ارشد شبکه در گزارشی از واشنگتن گفت: یافتن کلمهای که پیچیدگی این حملات را به درستی توصیف کند دشوار است. یکی از اصلی ترین راه های کسب درآمد در فرانسه از طریق توریست است. جلساتی با سرمایهگذاران برگزار شده و در حال مذاکره هستیم، هر امکاناتی لازم باشد برای جلب سرمایهگذاری انجام میدهیم و مدیران میتوانند با استفاده از ابزار رسانه این اطمینان را برای سرمایهگذاران بهوجود بیاورند که اطمینان برای سرمایهگذاری هم مهم است. پیروز میدان بوده است؟ فقط شمار معدودی از سازمانها و نهادهای دولتی پذیرفته اند که سامانههای آنها هدف حمله قرار گرفته است. خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سی ان ان، حمله سایبری، دولت فدرال آمریکا را سر درگم کرده است.