رئیسی: انتقال آب به سوی ایران مورد توجه باشد

اما دیداری به مدت بیش از 2 ساعت بین پوتین و ترامپ با یکدیگر، مورد متقاطع بودن بحثها را از بین میبرد و نشان میدهد که تنها “نمایش” آن صورت گرفته است. بهخاطر اینکه آمریکا بزرگترین ارتش جهان را داشت و سابقهای که از آن بود یک ترس سنگینی در دل همه حکام دنیا ایجاد کرده بود و سودش را میبرد. بعدها مشخص شد، دادههایی که از سوی کاخ سفید ارسال میشوند چندان تفاوتی با دورههای ریاست جمهوری قبلی ندارد، چراکه حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه هنگامی که ترامپ با کشور متحد استراتژیک روسیه یعنی چین در حال ملاقات بود، تحلیل اول در رابطه با حل مسائل سوریه طی توافق مسکو و واشنگتن را از بین میبرد. به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون گفت و شنود خود نوشت: گفت: مایک پمپئو، وزیر خارجه ترامپ که به دشمنی با ایران شهرت داشت با یک رژیم غذایی ۱۷ کیلو از وزن خود را کاهش داده و به طور محسوسی لاغر شده است! او همچنین گفت که دلیل اینکه نتوانسته نامزدی خود را اعلام کند، قوانین و مقررات «بسیار پیچیده» مالی کمپین بوده است.

وی همچنین گفت که ترامپ اطمینان خاطر پوتین در مورد اینکه روسیه در انتخابات دخالت نکرده را هم پذیرفته است. گفتوگوها نشان از آگاهی نسبی دو طرف از مسائل مطرح شده در دیدار، همچنین اطمینان از تب “حساسیت گفتهها” داشت. اطلاع دقیقی از این که پوتین اوقات فراعت خود در آلمان شرقی را چگونه گذرانده است در دست نیست. بنابراین در این حالت هر دو رئیس جمهور “موضع از بالا” خود را کنار گذاشته و به بحث در رابطه با موضوعات مختلف پرداختهاند، چون گفتوگو انجام شده و طی زمان طولانی هم صورت گرفته است. الیزابت به دلیل ین که پدرش پسر می خواست از دربار رانده شده بود و در منزل ادوارد ششم زندگی می کرد.اویکی از پیشوایان مد در انگلستان بود . به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نشریه «والاستریت ژورنال» بامداد سهشنبه خبر داد که دو عضو دیگر تیم مذاکرهکننده آمریکایی به دلیل اختلاف نظر با مواضع «رابرت مالی» سرپرست این تیم در قبال ایران، مذاکرات وین را ترک کرده و به واشنگتن بازگشتند. چند وقت پیش هم خبرهایی از ملاقات هنری کسینجر، وزیر امور خارجه سابق آمریکا با مقامات کرملین به میان آمد.

رئیس جمهور پاسخ داد: آن وقت چند هزار قلم کالا و کنترل آن نیز بسیار سخت بود و البته ما هم میخواستیم کنترل کنیم و خیلی از پروندهها هم در سایه آن کنترلها آماده شده است که در یک بخش دیگری ممکن است بیان کنم. حتی خود ما، اگر دیدیم نمیتوانیم کاری بکنیم، انقلاب به ما حکم میکند این مسئولیت را به دوش دیگری بگذاریم تا گرفتاریهای مردم برطرف شود. ترامپ این تور را از شنبه در سانرایز فلوریدا آغاز کرد و دو توقف دیگر در تگزاس خواهد داشت – یکی در هیوستون در ۱۸ دسامبر و دیگری در دالاس در ۱۹ دسامبر. چنی گواهینامه رانندگی وایومینگ گرفت و خانه خود در دالاس را قبل از انتخابات برای فروش گذاشت. رئیس جمهوری با اشاره به اینكه تعداد سمنها كه تعداد آن قبل از فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم 100عدد بوده به 2600 رسیده است، گفت: اقدامات مؤثری در دولت یازدهم انجام گرفته كه كمتر برای مردم تبیین شده است. هدف اصلی این اصلاحات بهبود در شیوه، روش و روند انجام امور اداری و کاهش بوروکراسی و تشریفات زائد اداری میباشد. این اعلام نتیجه در مورد مسئله سوریه در حالی بود که یک روز قبل مانده به دیدار مذکور، تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده که “واشنگتن میخواهد برای حل مسئله سوریه با فدراسیون روسیه همکاری کند”.

هدف از این ملاقات گفتوگو و تبادل نظر در مورد روابط دوجانبه و پرداختن به مسائل منطقهای بود. ترامپ در مورد چین هم تهدیدهایی مطرح کرده بود که مقامات پکن را به شدت نگران میکرد، این مسئله حمایت ترامپ از مسئله “2چین” (جمهوری خلق چین و تایوان) بود، پس از دیدار شی جین پینگ با ترامپ کمی تب این موضوع هم سرد شد، اما باز هم متوجه حضور نظامی آمریکا در دریای جنوبی چین با رویکرد فعال و گفتههای مقطعی درباره حمایت دولت جدید واشنگتن از تایوان شدیم. حتی فعال شدن گروه تروریستی در فیلیپین نشان از یک برنامه مشخص و هدفگذاری شده از سوی آمریکا داشت. تا اینکه نوبت به دیدار پوتین و ترامپ پس از سپری شدن کشمکشهای زیاد در هامبورگ نا آرام رسید. پیش از این، ترامپ گفته بود که اگر پس از انتخابات میان دورهای ۲۰۲۲ دوباره نامزد شود، اعلام خواهد کرد. ترامپ گفت: «اول از همه، من فکر می کنم که مردم از کاری که من انجام می دهم بسیار خوشحال خواهند شد. معاون رئیس جمهور سابق دیک چنی در سال ۲۰۰۰ چنین اقدامی را انجام داد. در کشوری که رکود تورمی و مشکلات متعدد دارد چنین حقوقهایی پرداخت میشود و این جز بیعدالتی و ظلم نیست.