دوره نرم افزار برنامه نویسی کامپیوتر

بطور کلی CMS باعث افزایش سطح رضایت مشتریان، فروش بیشتر محصولات و برقراری ارتباط بیشتر با کاربران میگردد. سیستم همکاری در فروش روش جذاب و پولسازی است که نوعی بازاریابی مدرن در فضای دیجیتال است و ظرفیت بسیار زیادی برای پیشرفت دارد. برای ماندگاری در فضای وب بیش از هر چیز به یک هویت منحصربهفرد، متفاوت و ارزشآفرین نیاز داریم. مسلما در عرصه رقابت امروزی به روز بودن اطلاعات و بهنگام سازی وب سایت مطابق نیازهای مشتریان یکی از چالش های اصلی شرکت های مختلف می باشد.

در واقع یکی از ویژگی هایی که باعث محبوبیت CMS ها شده است، محیط نوشتاری و مکانیسم ساده جهت وارد نمودن محتوای سایت و نگهداری ساده وب سایت می باشد. همچنین مدیریت ساختار سایت، تغییر شکل ظاهری صفحات منتشر شده و هدایت کاربران به راحتی با CMS ها امکان پذیر می باشد.

پلاگین های پولی ویا رایگان رو به راحتی می تونید به این پلتفرم اضافه کنین. کاربر به راحتی می تواند صفحاتی را از آن کم یا به آن اضافه یا ویرایش کند. به کمک این پنل، دیگر نیاز نیست برای اضافه کردن یک تصویر به سایت، به سراغ کدها رفته و کدنویسی کنید! همچنین قابلیت ساده کپی کردن مطالب (drag-and-drop)، بدون برهم خوردن ساختار آنها، نیز امکان پذیر است. در سیستم مدیریت محتوا، محیطی بسیار ساده و کاربردی براحتی کار کردن با نرم افزار word پیاده سازی شده است.

سیستم های مدیریت محتوای متعددی وجود دارند که از آنها میتوان به دروپال، جوملا، وردپرس و … CMS های بدون سر نیز معمولاً به خصوص از نظر به روزرسانی و امنیت نیاز به نگهداری بیشتر دارند. استفاده از وردپرس و آموزش وردپرس رایگان است و اگر به دنیای تجارت الکترونیک و طراحی سایت علاقه داشته باشید میتوانید بدون هزینه در این مسیر حرفهایترین شوید و موفقیتهای بسیار زیادی به دست آورید. طراح UX یا تجربه کاربری، نگاهی جامعتر دارد و راهکارهایی ارائه میدهد که با استفاده از آنها، بازدیدکنندگان میتوانند تجربه لذتبخشی از حضور در یک وب سایت داشته باشند.

در نتیجه میتوان گفت با استفاده از سیستم مدیریت محتوا برای ایحاد وب سایت ساده نیاز به آشنا به زبان های برنامه نویسی نبوده و حتی نیاز به آشنایی با زبان HTML (Hyper Text Markup Language) نیز نمی باشد. به عنوان مثال، اگر وب سایت مشتری شما به یک عملکرد ردیابی سفارش پیچیده نیاز دارد، این امر نیاز به کد گذاری سفارشی دارد. اگر نکات مثبت و منفی را ارزیابی کرده اید و تصمیم گرفته اید CMS بدون سر را امتحان کنید، وردپرس یک بستر عالی برای شروع است. انتخاب یک CMS بدون سر و نه یکپارچه مزایای زیادی دارد.

محتوای بدون سر از لایه ارائه جدا شده است، به این معنی که سطح حمله کمتری دارد. از آنجا که محتوای شما جدا از تحویل اولیه است، بنابراین در برابر مشکلات برنامه شخص ثالث آسیب پذیر نیست. این وبسایت دارای آموزشهای رایگان و غیر رایگان است که شما برای یادگیری کد نویسی هیچ نیازی به موارد پولی ندارید و همان دورههای رایگان میتواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

CMS های Headless ویرایشگر « آنچه می بینید همان چیزی است که دریافت می کنید» (WYSIWYG) یا گزینه پیش نمایش زنده را ارائه نمی دهند، که می تواند پیش بینی نحوه نمایش محتوای شما هنگام ارائه را دشوار کند. همچنین می توانید نحوه ذخیره سازی و مدیریت داده ها را در قسمت Back تعریف کنید.

توجه به این امر ضروری است که در این مقاله مشهورترین کاربرد CMS ها، یعنی ایجاد وبلاگ ، مقالات، فروشگاه ها ویا رویدها، تخصیص سطوح دسترسی، ایجاد، ویرایش و یا آرشیو نمودن مطالب در مدیریت محتوا مورد بحث می باشند. کلیه برنامه های کاربردی، محتوای خود را به یک مخزن واحد میفرستند که این مخزن هم به نوبه خود اطلاعات مورد نیاز را به کلیه نرم افزارهای کاربردی ارائه میکند. در حالیکه اکثر مقالات نوشته شده مربوط به استراتژی رفع مشکلات احتمالی CMS ها می باشد، بر آن شدیم که به سوال قدیمی تر در این مورد پاسخ دهیم که: سیستم مدیریت محتوا چیست؟

خوشبختانه ، این مشکلات بخشی از اهداف سیستم های مدیریت محتوا بوده که به راحتی امکان مدیریت و سازمان دهی اطلاعات را برای سازمان ها فراهم می کند. برخی از این توسعه ها مناسب عمکردهای ساده و پایه و مناسب سازمانهای کوچک بوده، توسعه دیگر دارای عملکردهای پیشرفته تر و مناسب سازمان های بزرگ و پیچیده تر می باشند که به اصطلاح ECM ، (Enterprise Content Management System) نامیده می شوند. به عبارت دیگر، معماری بدون سر راهی عالی برای سرعت بخشیدن به وب سایت ها و برنامه های شما است. در واقع شما تصمیم میگیرید که کدام مطلب در کدام بخش سایت به نمایش گذاشته شود.

این به شما آزادی می دهد تا بر اساس نیازهای در حال تغییر پروژه خود، به طور مداوم رویکرد خود را اصلاح و بهبود دهید. پلتفرمی برای شما مناسب است که الگوهای از پیش طراحیشدهی متفاوت و جذابی را به شما ارائه دهد، البته باید به شما این امکان را هم بدهد که این قالبها را تغییر دهید و آنها را به سلیقه و مطابق با سایت خود طراحی کنید. سپس می توانید این دو پرونده را در فهرست wp-content / themes / blank خود قرار دهید و موضوع را در قسمت مدیریت وردپرس فعال کنید. این افزونه همچنین مستندات جامع خاص خود را دارد که باید سریع شما را فعال کند.