در سدهٔ چهارم پ

علاوه بر این، میزان نفوذ و تاثیرگذاری اندیشکدهها بر سیاستهای دولت در موضوعات مختلف متفاوت است؛ در رابطه با سیاست آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران، اندیشکدههای مختلفی به تولید گزارش، انتشار مقاله و برگزاری نشست میپردازند و حتی برخی از آنها (مانند شورای روابط خارجی و شورای آتلانتیک) صفحه یا پروژهای مجزا در ارتباط با ایران دارند.

رشد واردات در كشور اگر در زمان رونق اقتصادی رخ دهد، كه تولید خود آن كشور مناسب است و وارداتش یا برای تامین مواد اولیه باشد، یا برای تامین بخشی از نیازهای خود كه تولید آنها در داخل كشور صرفه اقتصادی ندارد، معقول به نظر می رسد. کاظم غریبآبادی، معاون امور بینالملل قوه قضائیه در همایش روز جهانی مبارزه با فساد، کشورهای غربی و اروپایی را میزبان بزرگترین مجرمان اقتصادی معرفی کرد.

معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد هدف از روی دست گرفتن این طرح را فراهم سازی مواد غذایی، ایجاد شغل، پرداخت بدهیهای برق افغانستان به کشورهای همسایه و بازسازی نظام حکومتداری کشور میداند. خرداد: محمود احمدی نژاد که ظاهرا این روزها هر کاری را برای دیده شدن انجام میدهد اینبار مصاحبه با رسانهای ضد انقلاب را انتخاب کرد و با رادیو فردا که از جمله رسانههای حامی تحریم و فشار حداکثری ترامپ علیه ایران است، گفت و گو و دوباره خود را سوژه کاربران فضای مجازی کرد.

محمود احمدی نژاد که ظاهرا این روزها هر کاری را برای دیده شدن انجام میدهد اینبار مصاحبه با رسانهای ضد انقلاب را انتخاب کرد و با رادیو فردا که از جمله رسانههای حامی تحریم و فشار حداکثری ترامپ علیه ایران است، گفتگو و دوباره خود را سوژه کاربران فضای مجازی کرد.

حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر به مصاحبه احمدی نژاد با رادیو فردا واکنش نشان داد و نوشت: «رادیو فردا رسانه نیست. مشاور رئیس جمهور به مصاحبه جنجالی احمدی نژاد با رادیو فردا واکنش نشان داد. همچنین است سخنرانی در دفاع از حقوق كارگران و مستضعفان جامعه، در مقابل احمدی نژاد صاحب بالاترین میزان رشد واردات نیز هست، وارداتی كه به زعم بزرگان نظام، سم مهلك اقتصاد كشور است، وارداتی كه به عقیده كارشناسان و نقطه نظر رجال كشوری علت اصلی بیكاری كارگران است.

اما در كشوری مثل ایران، كه اگر نفت را از صادرات آن بگیریم، چیز زیادی باقی نخواهد ماند، واردات چونان سم مهلكی است كه آرام آرام اشتغال را می خورد، چرخ كارخانه ها را از كار باز می دارد و نهایتا امنیت اقتصادی مردم جامعه را بر هم می زند. این برآورد به این معناست که جنبش مقاومت – چه در لبنان و چه در فلسطین- از حالا به بعد وارد جنگی اقتصادی با اسرائیل میشود.

تجارت نیوز در این گزارش با استناد به آمار و ارقام به این پرسش پاسخ داده که آیا عملکرد اقتصادی دولت نهم و دهم به گسترش عدالت اجتماعی و کاهش شکاف طبقاتی کمک کرده است یا خیر؟ اما این جالب است كه در 30 سال پس از انقلاب اسلامی ایران، در هیچ دولتی چون دولت عدالت محور رشد واردات مشاهده نمی شود!

حسن روحانی در جلسه هیات دولت اظهار کرد: در هفتم تیرماه سال 1360 دشمنان این انقلاب و مردم توطئه بزرگی را علیه کشور به وسیله مزدوران و در محل حزب جمهوری اسلامی پیاده کردند. فرض بفرمایید که شش ماه بمباران یمن و کوبیدن خانهها و مدارس و بیمارستانها و مانند اینها تروریسم نیست؛ مکرّر در مکرّر حمله کردن به مناطق فلسطینیها در غزّه و غیر غزّه و کشتن هزارها کودک و زن و مرد بیگناه و انسان بیدفاع تروریسم نیست؛ اینکه مردم بحرین میگویند که ما هر نفر در داخل این کشور یک رأی داشته باشیم، این ربطی به حقوق بشر ندارد، این مطالبهی حقوق بشر نیست؛ امّا دفاع نیروهای مقاومت در فلسطین و لبنان تروریسم است؛ گروههایی که در لبنان یا در فلسطین مقاومت میکنند، با اشغالگر میجنگند، از سرزمین خودشان و از خانهی خودشان دفاع میکنند، اسمش تروریسم است!

به گزارش شریان نیوز،انتشار دوباره یک مصاحبه از احمدینژاد، نامش را بر سر زبانها انداخت؛ اینبار مرجع مصاحبه را به شکلی انتخاب کرده است که جنجالیتر از هر مصاحبه دیگری باشد. به گزارش ایرنا، هنوز چندی از گزارش آتلانتیک درباره لغو برنامه حضور در قبرستان نظامیان آمریکایی در حاشیه دیدار پاریس توسط ترامپ نگذشته است که رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری در واکنش به سوالی در این رابطه، اعتراف کرد در میان فرماندهان پنتاگون جایگاهی ندارد.

هرچند، آمریکا هرگز به طور صریح از براندازی نظامی حمایت نکرد، اما گزارش سال 2013 عفو بین الملل روشن ساخت که تجهیزات و سلاح­های آمریکایی بوده که برای سرکوبی مخالفان کودتا استفاده شده است و البته گزارش ادامه می­دهد که دولت آمریکا اجازه صادرات اسلحه به مصر را متوقف نکرده است. وی ادامه داد: البته این گروه از جهانگرایان معتقد هستند آمریکا امکان خود ترمیمی را دارد و میتواند با اصلاحات غیربنیادین و تغییر و تاکتیکهایی، این خطر را از سر بگذراند و این امر را زمان میتواند مشخص کند که حق با ملیگرایان آمریکایی بوده یا حق با جهانگرایان آمریکایی؟

در سال 83، یعنی آخرین سال كار دولت اصلاحات، واردات با 33 درصد افزایش، آخرین رشد خود در دوران اصلاحات را تجربه و به 35388 میلیون دلار می رسد. 1378 می رسد تا بیشترین كاهش واردات در دوران اصلاحات رقم بخورد، واردات كشورمان با نزدیك به 12 و نیم درصد كاهش به 11972 میلیون دلار می رسد. در 1367، واردات بیش از 12 درصد كاهش داشته و به رقم 8177 میلیون دلار می رسد.

در سال 65 واردات باز هم كاهش دارد و با حدود 18 درصد كاهش به 9355 میلیون دلار می رسد. در مرکز استان، هفشجان، بروجن، فرخ شهر، گندمان و برخی دیگر از شهرهای استان به زبان فارسی با لهجه خاص خود صحبت میکنند.

به گزارش آینده، در سال 1362، واردات كشور بیش از 52 درصد رشد داشته و به رقم 18103 میلیون دلار می رسد، این افزایش واردات به زودی جبران میشود! سال 1371، درصد رشد ناچیز و كمتر از یك درصد است و تقریبا رقم سال قبل تثبیت می شود، در این سال ارزش واردات كشورمان برابر 29870 میلیون دلار بوده است.

در 1372 كه هاشمی برای بار دوم رئیس جمهور ایران می شود، برای اولین بار در دوران وی كاهش حدود 33 درصدی واردات به چشم می خورد. در واقع در فاصله سال های 1376 تا 1384، اگرچه واردات افت و خیز زیادی داشته، اما مجموعا در این هشت سال تنها 2.82(2ممیز82) درصد رشد واردات به چشم می خورد. سال 1370 بیشترین رشد واردات در دوران هاشمی به چشم می خورد: حدود 85 و نیم درصد افزایش واردات به كشور، ارزش كل واردات را به 29677 میلیون دلار می رساند.

سال 1375، دیگر اواخر عمر ریاست جمهوری هاشمی است كه واردات باز هم رشد حدود 20 درصدی را تجربه می كند و به 14467 میلیون دلار می رسد، هنوز هم تا رسیدن به ارزش وادات در سال های دوران نخست ریاست جمهوری هاشمی راه درازی باقی مانده است.

یا جرأت در ایجاد تحول؛ حالت روحی این دولت این است که برای تحولآفرینی جرأت دارد و اقدام میکند. معرکهگیری تکراری محمود برای ارضای عطش دیده شدن! صراط: دیده شدن به هر قیمت!

این نامگذاری باعث شد موضوع فلسطین هرگز فراموش نشود و هر سال صدای فریاد مظلومیت ما گوش عالم را کر کند. در دوران سیدمحمدخاتمی، واردات تغییر چندانی با دوران قبل نمیكند، این مجموع ماجراست. مصاحبه اخیر محمود احمدی نژاد با ارگان رسانه ای سازمان جاسوسی ایالات متحده موسوم به سیا، اگرچه بجز تکرار مکررات حاوی هیچ نکته جدیدی نبود اما تابوشکنی بلندپایه ترین مقام سابق اجرایی کشور در گفتگو با یکی از اصلی ترین پرچمداران رسانه های اپوزیسیون، موجب گردید تا توجهات بدان جلب شود.