جمع آوری کرده بود

خبرگزاری فارس: یک رسانه صهیونیستی گزارش داده «جو بایدن»، رئیسجمهور جدید آمریکا قصد دارد «رابرت مالی»، از مقامهای دولت سابق آمریکا که در مذاکرات هستهای با ایران هم نقش داشته را به عنوان نماینده ویژه دولت در امور ایران منصوب کند. دولت جو بایدن، رئیسجمهور آمریکا رابرت مالی ۵۸ ساله و مشاور ارشد پیشین سیاست خارجی باراک اوباما، رئیسجمهور اسبق آمریکا بهعنوان نماینده ویژه خود در امور ایران برگزیده است.

رابرت مالی پیشتر سمت هماهنگکننده شورای امنیت ملی را در امور غرب آسیا و آفریقای جنوبی در دولت باراک اوباما، رئیسجمهور اسبق آمریکا عهدهدار بود. چندی پیش دبیرخانه عمومی پارلمان عراق اسامی نامزدهای پذیرفته شده برای انتخابات ریاست جمهوری عراق را اعلام کره بود. کشورهای غربی تلاش کردند که با تعیین ضربالاجل بر ایران فشار وارد کنند تا به بهانه آن، ایران هر توافقی بپذیرد؛ اما جمهوری اسلامی اعلام کرد که در رسیدن به توافق عجلهای ندارد و اگر غرب به دنبال دستیابی به توافق است میتواند اولین گام را در عمل به تعهدات خود ذیل برجام، بردارد.

بعد از دایر شدن جلسه بن در سال 2001 داکتر عبدالله به حیث وزیر خارجه افغانستان معرفی شد، در آن زمان تمام سیستم های حکومتی به طور کلی بر هم خورده بود و لازمه ی این بود که بازسازی شود و بسیار دشوار بود که افغانستان سیاست خارجی درستی و استراتیژی مشخصی برای سیاست خارجی خود می داشت. مالی از فوریه ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۷ یکی از اعضای تیم امنیت ملی دولت باراک اوباما بود.

ترامپ اوباما را مقصر شیوع کرونا دانست! اگر مجموع ارزش صادرات نفت و کالاهای غیرنفتی را لحاظ کنیم، در هفت سال اخیر دولت آقای روحانی ۷۷.۸ درصد مجموع درآمد صادرات نفت و کالاهای غیرنفتی را صرف واردات کالا کرده است.

اخبار بین الملل- وی مدعی شد: در دولت قبلی، صنایع انرژی آمریکا تحت حملات بیوقفه و بیامان بود، اما در دولت من، تولید نفت ایالات متحده افزایش یافت و به سه میلیون و یکصد هزار بشکه در روز رسیده است. باراک اوباما در مصاحبهای عنوان کرد، یکی از دلایل اینکه 73 میلیون آمریکایی در انتخابات اخیر این کشور به دونالد ترامپ رای دادند این پیام جمهوریخواهان مبنی بر اینکه کشور، به ویژه مردان سفیدپوست مورد حمله قرار دارند، بوده است.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، دونالد ترامپ رئیسجمهور آمریکا در پیامی توییتری به اظهارات بانوی اول سابق این کشور در کنوانسیون دموکراتها پاسخ داد و در این پیام دستاورهای دولت باراک اوباما و معاونش جو بایدن را به سخره گرفت.

به گزارش قدس آنلاین، دونالد ترامپ رئیسجمهور آمریکا در پیامی توییتری به اظهارات بانوی اول سابق این کشور در کنوانسیون دموکراتها پاسخ داد و در این پیام دستاورهای دولت باراک اوباما و معاونش جو بایدن را به سخره گرفت. این اظهارات هدف سوء استفاده «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قرار گرفت. «کیفاه محمود» مشاور مسعود بارزانی رئیس سابق اقلیم کردستان عراق در صفحه توئیتر خود از اقدامات نمایندگان کفنپوش صدری و همچنین ورود نمایندگان دو جنبش مزبور عراقی با توک توک به شدت انتقاد کرد.

پرایس در دوران اوباما از مسئولان ارشد حوزه ارتباطاتی در شورای امنیت ملی در کاخ سفید بود. صراط: باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مصاحبه با مجله نیویورک درباره کتاب جدیدش تحت عنوان “سرزمین موعود” و تفکراتش درباره فضای سیاسی کنونی صحبت کرد.به گزارش ایسنا، اوباما گفت: روی میزم لیستی نگذاشتهام که ببینم کدام سیاستم نجات یافته یا تغییر مییابد.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا گفت، گرچه چک لیستی نگاه نداشته است اما او مسیر سیاستهای دوران خودش را که دولت ترامپ برای عقبگرد یا تلاش برای نابودی کامل آنها تلاش داشت، دنبال میکرد. این مقام در ادامه توضیح داد: سیاستهای جو بایدن در قبال کوبا مشابه با باراک اوباما نیست. در نتیجه، با احتیاط بسیار بیشتری قدم برمیدارند و تلاش میکنند سیاستهای خود را گام به گام و چند مرحلهای پیش ببرند تا در هر مرحله در صورت نیاز امکان عقبنشینی داشته باشند.

البته این سخنان اوباما را باید در قالب رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری مدنظر داشت. اوباما مینویسد: پس از فرار شاه از ایران، اخبار شبانه آمریکا پر از تصاویر آیتالله خمینی شد که با ریش سفید و چشمان نافذ یک پیامبر، پیروزمندانه از تبعید برگشت و میان دریای طرفدارانش از هواپیما خارج شد. این غرض ورزیهای شخصی در بحبوحه وعده مقام های کاخ سفید برای «اقدامات تلافی جویانه» علیه کسانی که در استیضاح شهادت داده اند یا نقش کلیدی را در استیضاح ترامپ ایفا کرده اند، انجام شده است.

تبلیغاتی یا رسانه ای: حال، مبتنی به آنچه مطرح شد، میتوانیم ضعف رسانهها و اهمیت آن را در بستر اجتماعی افغانستان مورد توجه قرار دهیم و بدانیم که تاکنون ما چه تلقی از رسانه و ارتباطات داشته ایم و رسانهها برای ما چه آورده اند و چه کرده اند. قواعد و اصول مشترک سیاست خارجی به مفهوم آن است که اولاً منافع ملی، انعکاس قدرت سیاسی کشورها است، ثانیاً منافع ملی با شاخصهای ایدئولوژیک هر کشوری تبیین و تفسیر میشود، ثالثاً منافع ملی ماهیت هنجاری دارد، رابعاً هر کشوری بدون توجه به موضوعات جانبی در راستای حداکثرسازی منافع ملی خود تصمیمگیری میکند، خامساً منافع ملی چراغ راهنمای تمامی کشورها محسوب میشود که باید به بقای سیاسی و امنیت ملی منجر شود.

واقعیت این است که نظام بینالملل که در آن قواعد اخلاقی-هنجاری و نظم قانونی وجود ندارد (آنارشی)، عرصه بیاعتمادی، رقابت و تلاش کشورها برای بقاء است؛ بنابراین کشوری که میخواهد در این شرایط «نرمال» باشد، چه باید کند؟ به سخن دیگر سیاست خارجی عبارت است از توانایی فکری و عملی کشوری در شناخت و حفظ منافع ملی و همچنین شناسایی تهدیدات علیهی امنیت ملی در صحنهی بین المللی.

در مجموعه مقالات چهارمین همایش خلیج فارس، تهران:دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی. ریچارد نفیو می گوید ایران توانایی به پایان رساندن کار آژانس بین المللی انرژی اتمی را دارد و در صورت عدم ارتباط با برنامه تسلیحاتی، میتواند به سرعت این کار را انجام دهد.

اخبار بین الملل – به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه «نیزاویسیمایا گازیتا»، چاپ مسکو، امروز در تحلیلی نوشته است: “جوزف بایدن”، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، امروز سه شنبه نامزدهای بلوک سیاست خارجی دولت خود – سرپرست وزارت امور خارجه و مشاور امنیت ملی خود را نام میبرد.

به گزارش همشهری آنلاین، وندی شرمن که در دوران مذاکرههای هستهای غرب با ایران جزو مقامهای ارشد مذاکرهکننده آمریکا بود، فرد شماره دو وزارت خارجه ایالات متحده در دولت بایدن خواهد بود.

او در دوران ریاستجمهوری «باراک اوباما»، رئیسجمهور اسبق آمریکا یکی از اعضای شورای امنیت ملی آمریکا بود. او حالا با ارتقای رتبه دومین فرد قدرتمند وزارت امور خارجه پس از آنتونی بلینکن خواهد بود. در جلسه ، ضمن استماع گزارش سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ، تصمیم اتخاذ شد ، تا وزارت مخابرات موضوع تأمین امنیت آنتن های مخابراتی درولایات را باوزارت امور داخله درمیان گذاشته و به این مشکل رسیدگی نماید.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین امرودی با تشکر از الزواوی و استقبال گرم ایشان از میهمانان و گرامیداشت خاطره سفیر جهان اسلام و حامی محور مقاومت حسین شیخ اسلام و تقدیر از تلاش های ایشان در عرصه دفاع از فلسطین و محور مقاومت تاکید کرد:« یاد و خاطره 30 بهمن بایستی تا قیام قیامت زنده نگاه داشته شود تا همه بدانند که وعده خداوند مبنی بر اینکه حق آمدنی و ظلم رفتنی است، محقق شده است.