بیوگرافی ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل موفق تسلا و اسپیس ایکس

از فروش اوراق بهادار تسلا پس از نظرسنجی انجام شده توسط ماسک در توییتر در مورد فروش 10 درصد از سهام این شرکت اطلاع حاصل شد، اما همانطور که CNBC اشاره کرده ، قبلاً فروش آنها برای ماه سپتامبر برنامه ریزی شده بود.ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، روز شنبه در توییتی نوشت: «اخیراً صحبتهای زیادی در مورد سودهای محقق نشده بهعنوان ابزار فرار مالیاتی مطرح شده است” و بنابراین او پیشنهاد فروش 10 درصد از سهام تسلا را مطرح کرده و آماده است بر اساس نظرسنجی نتیجه از کاربران اینترنت تصمیم بگیرد.” “و فرق نمی کند که این نتیجه چه باشد.” بیش از نیمی از شرکت کنندگان در نظر سنجی (57.9٪) از فروش سهام تسلا حمایت کردند.وال استریت ژورنال خاطرنشان کرد که طبق گزارش FactSet، ایلان ماسک بزرگترین سهامدار تسلا است و حدود 17 درصد از این شرکت را در اختیار دارد که حدود 200 میلیارد دلار تخمین زده می شود.ماسک در توضیح پیشنهاد خود اشاره کرد که راه دیگری برای پرداخت مالیات ندارد.

  • منبع ثروت: موسس مایکروسافت
  • سن: ۴۷ سال
  • ارزش خالص: ۹۱٫۳ میلیارد دلار
  • بیل گیتس (Bill Gates)
  • +Google : شبکه اجتماعی گوگل
  • تاریخ تولد: ۷ ژوئن ۱۹۴۸ (۷۰ سال)
  • Google Maps: بهترین سرویس نقشههای وب
  • منبع ثروت: مدیر عامل مایکروسافت

به گزارش اسپوتنیک، این خبر را شبکه تلویزیونی CNBCبا استناد به اسناد مالی منتشر کرده است.اعلام شده است که ممکن است ماسک بیش از 930000 برگه سهام خود را پس از متهم شدن به فرار مالیاتی فروخته باشد. اختلاف بین این بانک و این خودروساز پیش از این، در سال ۲۰۱۸ به وجود آمد، زمانی که جیپی مورگان پس از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا توییت کرد که به خصوصیسازی شرکت فکر میکند، قیمت توافقی ضمانتنامهها را کاهش داد. پس از آن، ارزش سهام تسلا کاهش یافت و سرمایه این شرکت به زیر 1 تریلیون دلار سقوط کرد.شرکت آمریکایی تسلا موتورز در سال 2003 به عنوان توسعهدهنده و سازنده خودروهای الکتریکی و فناوریهای مرتبط تأسیس شد. ارزش سهام این شرکت در روز 31 دسامبر 1.3 درصد کاهش داشت و به 1026.78 دلار رسید ؛ انتشار خبر رکوردشکنی تولید میتواند مجدد تسلا را به مدار صعود بازگرداند.

بنابراین، اگر اپل خودرویی را معرفی کند که به شدت با اکوسیستم آیفون ادغام شده باشد، میتواند سهم قابل توجهی از خریداران تسلا را به خود اختصاص دهد. در سمت دیگر، اگرچه اپل نیز بازاریابی خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده، اما اساساً همچنان در بازار خود از این نظر پیشتاز است. طوری که این شبکه تلویزیونی تاکید می کند، میلیاردر آمریکایی همچنان بیش از 170 میلیون از برگه های سهام این شرکت را در اختیار دارد.

این شرکت علاوه بر خودروهای الکتریکی، باتری و موتورهای الکتریکی را با استفاده از فناوری خود تولید می کند و به شرکت های خودروسازی دیگر مانند تویوتا و دایملر می فروشد. به عنوان مثال، میتواند دکمههای اختصاصی برای قفل کردن، باز کردن قفل، مکان یابی وسیله نقلیه و آلارم درخواست کمک با استفاده از بلندگوهای خارجی خودرو داشته باشد. جی پی مورگان گفت در قرارداد حق تغییر قیمت توافقی را داراست، اما تسلا در سال ۲۰۱۹ ادعا کرد که این تعدیلها بهطور غیرمنطقی سریع بوده و نشاندهنده تلاشی فرصتطلبانه برای استفاده از نوسانهای سهام تسلا است.

قیمت سهام تسلا از آن زمان تقریباً ۱۰ برابر شد و جیپی مورگان ادعا میکند که تسلا باید آنها را چه به صورت نقدی و چه به صورت سهام پرداخت کند. اپل در موضوع این یکپارچگی از بقیه گوشیها پیش است، بنابراین اگر اپل خودروی خود را توسعه دهد بی شک همکاری اپل با تسلا نیز قطع خواهد شد و احتمالاً این مورد آخری، ماسک را وادار میکند تا تلفن هوشمند خود را توسعه دهد. او توضیح میدهد: “ارزشمندترین دارایی ما مردممان هستند اگر ما مراقب آنها باشیم، آنها نیز از کسب و کار ما مراقبت میکنند. البته ساختار موتورها با هم تفاوت زیادی دارد، اما در اینجا ما درباره یک موتور ساده حرف میزنیم. البته این گزینه آخری دشوار است، زیرا معمولاً اتصال تلفن هوشمند به ماهواره به یک آنتن بزرگ و یک رادیو بسیار قدرتمندتر نیاز دارد.

به گزارش سی انبیسی، بعدازظهر روز دوشنبه بعد از اینکه مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک در توییتر خود اعلام کرد که وی در حال بحث و گفتوگو در مورد پایداری سکه دیجیتالی است، قیمت بیتکوین حدود ۴ درصد افزایش پیدا کرد. وی بنیانگذار شرکت هایی مانند تسلا موتورز، پی پال (PayPal که اینک به ای آزاد دارد) و اسپیس اکس (SpaceX) است. اما بنیانگذار تسلا کیست؟ در سالهای ابتدایی، اگرچه ماسک نقش فعالی در طراحی و تولید اولین خودروی الکتریکی شرکت با نام رودستر داشت، اما بهصورت عمیق درگیر فعالیتهای روزانهی شرکت نبود. سهام سایر سازندگان خودروهای الکتریکی نیز با افزایش مواجه بوده است به طور مثال فورد بیش از ۳ درصد رشد کرد و به ۲۰.۳۰ دلار رسید و جنرال موتورز با ۵۲.۷۳ دلار نزدیک به ۵ درصد شاهد رشد بود.