برای جواب با تکراتو همراه شوید

کارلوس در این لیست از ثروتمندترین مردم جهان با ارزش خالص ۷۰٫۵ میلیارد دلار در رتبه ششم قرار دارد. در طی چند ماه اخیر، آمانسیو اورتگا بیش از ۱۱ میلیارد دلار از ارزش این شرکت را از دست داد. گروهی از سهامداران طی یک شکایت دستهجمعی که در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو در حال بررسی است؛ ادعا کردند که توئیت ایلان ماسک موجب نوسانات شدید قیمت سهام شرکت شده و میلیاردها دلار ضرر را بهدنبال داشته است. در طی این سال ها، اوراکل تبدیل به یک شرکت فناوری فوق العاده موفق شده است.

  • سن: 66 سال
  • محل زندگی: وود ساید، کالیفرنیا
  • ثروت: ۷۳ میلیارد دلار
  • ثروت: ۵۰ ملیارد دلار
  • ملیت: اسپانیایی
  • ملیت: فرانسه

وارن بافت با ۹۱٫۳ سومین ثروتمند جهان هست با وجود این در خانه ساده ای که دارد، زندگی می کند. او نیز به جای کار در شرکت والمارت مانند دیگر اعضای خانواده، ترجیح داده است که وقتش را صرف هنر کند و به همین دلیل سرمایه گذاریهای گستردهای را در بخش افتتاح موزههای هنری انجام داده است. در ابتدا او در این شهر به عنوان پیک برای یک فروشگاه لباس فروشی که برای افراد ثروتمند لباس تولید می کرد مشغول کار شد. لری الیسون اکنون ۷۵ سال دارد و بیش از ۱۳۶،۰۰۰ نفر در شرکت او مشغول به کار هستند. ایلان ماسک، در میان ثروتمندان جهان رتبهی هفتم را داراست و جزو تاثیرگذارترین چهرهها در حوزهی فناوری نیز میباشد و بنیانگذار شرکتهای زیادی بوده است.البته که این تاثیرگذاری او تنها به حوزههای تکنولوژی ختم نمیشود.

فیس بوک تبدیل شده است محبوب ترین و ارزشمند ترین رسانه های اجتماعی در جهان است؛ و همه اینها در اتاق خوابگاه مارک در دانشگاه هاروارد آغاز شده است. Inditex متعلق به کمپانی Zara است و Zara یکی از محبوب ترین زنجیرهای لباس در سراسر جهان است. این قیمت در حال حاضر برای کشور ما بسیار زیاد است و باید دید که ایلان قیمت این اشتراک را برای نقاط مختلف جهان تغییر میدهد یا خیر.

این شرکت خصوصی تولید کننده محصولات صنایع هوافضایی تجاری در کشور آمریکا است و در سال 2002 و در شهر کالیفرنیا شکل گرفت. بلو ارجین روی ساخت موشک برای استفاده های تجاری فعالیت می کند. فرانسوا بنتنکورت، نویسنده تفسیرهای کتاب مقدس است و در رابطه با روابط یهودی و مسیحی کار می کند. مادرش فلورانس اسپلمن، یک مهاجر یهودی از اودسا و پدرش خلبان ارشد نیروی هوایی ایالاتمتحده بود. آمانسیو اورتگا بیشتر با برند زارا (ZARA) که در سال 1975 به همراه همسرش تاسیس کرد شناخته میشود و اکنون با 70 میلیارد دلار ثروت، یکی از پولدارترین مردان اروپاست.

بیل گیتس به همراه همسرش ملیندا، بنیاد بیل و ملیندا گیتس را به عنوان بزرگترین بنیاد خیریه جهان در زمینه بهبود بهداشت جهانی و نجات جان انسانها اداره میکند. آمانیکو یک تاجر میلیاردر اسپانیایی است و به عنوان فروشگاه های زنجیرهاش Zara شناخته میشود. چارلز کچ یک تاجر آمریکایی و بشردوستانه است. آدام گرنت (نویسنده مشهور آمریکایی و استاد دانشگاه وارتون)، به اهمیت هدفگرایی انسان میپردازد. وارن بافت کارآفرین و سرمایه گذار آمریکایی و مدیر عامل شرکت Berkshire Hathaway است. وارن بافت بزرگترین سرمایه گذار قرن ۲۰ است. این موضوع به حدی جدی شد که حتی پای یک شرکت سعودی سرمایه گذار نیز به این ماجرا باز شد اما پس از فشار هیئت مدیره و سهامداران این شرکت، ماجرا مسکوت و تکذیب شد.اما این ادعای ایلان ماسک(خصوصی سازی) تنها سهامداران را آزار نداد بلکه به علت جعلی بودن ادعا، کل سازمان و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را نیز شاکی کرد.

وقتی زندگی را به روشی خودتان دوست دارید مدیریت میکنید،امکان این هست که اطرافیانتان از شما برنجند. من هیچگاه از هیچ یک از محصولات مایکروسافت بهطور کامل راضی نبودم. اگر فردی او را در یک بازی ساده میبرد، مدتی به مطالعهی این بازی میپرداخت و بهطور حتم در بازی بعدی او را شکست میداد. بعد از ترک پنسیلوانیا، مقصد بعدی ماسک، دانشگاه استنفورد کالیفرنیا بود تا دکترای فیزیک انرژی خود را نیز از آنجا دریافت کند. سهام تسلا در سال ۲۰۲۱ رشد چشمگیری داشت و همین موضوع باعث شده تا بسیاری بگویند حالا نوبت اصلاح است. معروفترین فعالیتهایش ریاست شرکت “تسلا موتورز”، بنیانگذاری شرکتهای انتقال مالی PayPal و شرکت فضایی SpaceX میباشد. شرکتهای مختلف این دو برادر بیش از ۱۰۰ هزار نیرو دارند و ۱۱۵ میلیارد دلار درآمد حاصل از فروش آنهاست.