ایلان ماسک کیست { بیوگرافی کامل + زندگی شخصی + دوج کوین و تسلا }

این گمانه زنی ها مبنی بر آن است که تصادف مرگبار تسلا در منطقه هوستون در روز شنبه، ممکن است هنگام فعال بودن سیستم نرم افزاری کمک راننده خودکار تسلا رخ داده باشد. در همان زمان ایلان تعریف می کند که در مدرسه هنگامی که از رؤیا پردازی های خود برای همکلاسی هایش تعریف می کرد و می گفت می خواهد که یک ماشینی طراحی کند و بسازد که شبیه خودرو های فضایی باشد و بتواند پرواز کند، آن ها وی را تمسخر می کردند و وی را دست می انداختند و می گفتند تو نمی توانی به خواسته هایت برسی زیرا تو از خانواده ای بی بضاعت هستی که پدر و مادرش از هم جدا شده اند. وی این شرکت را با یک سرمایه 100 میلیون دلاری که از کارهای قبلی خودش جمعآوری کرده بود راه اندازی کرد.

امروزه شاهد رشد و پیشرفت کسب و کارهای مختلف هستیم و اگر بخواهیم مثل بقیه رفتار کنیم ممکن است نتوانیم هیچ سهمی از بازار را از آن خودمان کنیم. همانطور که آدام خودمان اشاره کرد، ما میتوانیم کروز کنترل را بسیار بالاتر از محدودیتهای سرعت تنظیم کنیم – چرا در صورت ایمن بودن شرایط به خودروها اجازه نمیدهیم تابلوهای ایست را بچرخانند؟ طبق ادعای خود ایلان ماسک تا چند ماه دیگر میتوانیم از استارلینک (Starlink) در ایران استفاده کنیم (البته نامی از ایران برده نشده است، ولی ایلان ماسک ادعا کرده که تا چند ماه دیگر اینترنت ماهواره ای خود را جهانی میکند). درس مهم دیگر از ایلان ماسک این است که ترس از شکست را کنار بگذارید. نورالینک احتمالا فناوری خود را برای افرادی که از دیگر آسیبهای ذهنی رنج میبرند نیز ارائه خواهد کرد و حتی این ظرفیت را دارد که روزی افراد سالم نیز از آن استفاده کنند.

تسلا یکی از معدود شرکتهای فناوری پاک است که دهه پیش کار خود را شروع کرده و تا به امروز پیشرفت کرده است. در سال ۲۰۰۰ با همسر آينده خود به اسم جاستین ویلسون( Justine Wilson) که نویسنده ای با استعداد بود، آشنا شد؛ نتیجهٔ ازدواج ایلان با این شخص، ۵ پسر( دوقلو و سه قلو) به اسم های دامیان (Damian)، گریفین (Griffin)، خاویر (Xavier)، ساکسون (Saxon) و کای (Kai) بود؛ در واقع ایلان ۶ پسر داشت، ولی یکی از آنها در زمان بچگی به علت بیماری از دنیا رفت. اما برای تسلا موتورز، توزیع آنقدر اهمیت داشت که به توزیعکنندگان سنتی خودرو اعتماد نکرد و مجبور شد تا هزینه گزافی بکند و فروشگاههای تسلا موتورز خود را ایجاد کند. در ظاهر بسیار این تصمیم گرانقیمت تمام شد اما توانست نشان دهد که خودروی او فرق دارد و باید متفاوت عرضه شود.

علاوه بر این، ایلان ماسک در یک زمان محدود توییتهای متعددی را منتشر کرده که موضوعهای متعددی مانند برگرداندن آزادی به مردم، بخشهایی از سرود ملی آمریکا، شعرهایی از دیلن توماس شاعر و در نهایت این ادعا که او تمام دارایهای خود را خواهد فروخت، مطرح شده است. علاوه بر این، ماسک تا امسال سهم چندانی از تسلا را واگذار نکرده بود و به همین دلیل با افزایش چشمگیر ارزش سهام تسلا و تبدیل شدن به باارزشترین شرکت خودروسازی، ماسک به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است. به هر صورت، هیچ یک از اینها دلیل قطعی بر فعال بودن راننده خودکار در تصادف تگزاس نیست. در این میان ایلان ماسک به این فکر افتاده است که با یک طرح عالی در زمینه انرژی خورشیدی نقشی هر چند کوچک در کاهش دمای زمین و ایجاد بستر برای استفاده از انرژی خورشیدی فراهم کند.

پس از اینکه ماسک متوجه شد روسها قیمت گزاف «۸ میلیون دلار برای هر راکت» مطالبه میکنند، تصمیم گرفت خودش شرکتی برای تولید موشکهای ارزانقیمت تاسیس کند و اینگونه بود که سومین شرکت ماسک با نام «Space Exploration Technologies Corporation» یا به اختصار SpaceX، تأسیس شد. به طور دقیق تر باید گفت که اوایل سال 2019 کار بر روی ساخت اولین کارخانه شرکت خودروسازی تسلا خارج از ایالات متحده آمریکا و در کشور چین آغاز شد و حدود 10 ماه بعد، این کار به پایان رسیده بود. گذشته از رقص مضحک ایلان ماسک در مقابل تماشاچیان که در خودروبانک قرار گرفته و می توانید صحبت های بعد از آن را با زیرنویس فارسی شاهد باشید، بنیانگذار میلیاردر شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد که مونتاژ تسلا مدل Y در کارخانه شانگهای این شرکت انجام خواهد شد.

  • سن: 50 سال
  • متولد: ۵ مارس ۱۹۴۹
  • سن: ۸۵ ساله
  • ثروت: ۸۶ میلیارد دلار
  • شغل: بنیانگذار فیسبوک

ایلان ماسک، موسس 48 ساله تسلا موتور در روزهای گذشته و همزمان با راه اندازی تسلا مدل Y در کارخانه چینی این شرکت در شانگهای، به روی صحنه آمد تا در مورد دستاوردها و برنامه های این شرکت صحبت کند، اما ایلان ماسک در جریان این کنفرانس به قدری هیجان زده شد که شروع به رقصیدن کرد، اما حقیقتی که وجود دارد شادی و رقص مضحک ایلان ماسک بر روی صحنه بود که مورد توجه رسانه های مختلف قرار گرفت. این کارخانه ظرفیت تولید 150 هزار اتومبیل را دارد، اما امکان گسترش آن به سالیانه 250 هزار وسیله نقلیه وجود خواهد داشت، البته پس از آنکه خودروی شاسی بلند تسلا و همچنین خودروی پرفروش تسلا مدل 3 نیز به خط تولید این کارخانه اضافه شوند. این شرکت تاکنون پیشرفت خوبی داشته و موفق به طراحی وسایل نقلیه فضایی تحت عنوان فالکن 1 و فالکن 9 هم شده است.