ایران باید با همین فرمان ادامه دهد!

البته در مردادماه سال ۹۶ او و علی لاریجانی بهعنوان عضو حقوقی در مجمع حضور یافتند. وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد که هیچیک از کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی علاقهای به استقرار نیروهای نظامی آمریکایی در خاک کشورهایشان ندارند.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به ادامه سیاست خارجی کنونی پس از انتخابات آتی دوما تأکید کرد که جمهوریهای منطقه آسیای مرکزی هیچکدام علاقهای ندارند که نظامیان آمریکایی در کشورهایشان مستقر شوند و خود را گروگان سیاستهای واشنگتن کنند. در حملهی نظامیان میانمار بر موترهای غیر نظامیان در منطقهی کیاه واقع در شرق این کشور، دستکم ۳۵ تن کشته شدند و اجساد شان سوزانده شدند.

این برخورد و درگیری نظامی با امریکا بهصورت رسمی از سوی یک دولت و اجرای عملیاتی آن در شرایط غیر جنگی بیسابقه است. آقای بلینکن با نشر اعلامیهای گفته است که هدف قرار دادن مردم بیگناه و کارمندان کمکهای بشری غیر قابل قبول است و قساوتهای گسترده نظامیان بر ضد مردم برما مستلزم پاسخگو کردن آنان میشود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: تسریع در خروج نظامیان امریکا از عراق موجب تقویت و تثبیت روندهای ثبات ساز خواهد شد. پس از سال ۱۳۹۰ تحریمها علیه ایران تشدید شد و علاوه بر تنشهای سیاسی، نوسانات اقتصادی هم آغاز شد. وی عنوان کرد: احیای روابط اقتصادی با ترکمنستان گام مهمی بود که برداشته شد. به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت که به گفته مقامات آمریکایی و نیز بر اساس سوابق و اسناد کنگره، دولت آمریکا ژنرال مایکل اریک کوریلا (Michael Erik Kurilla) را برای رهبری فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) معرفی کرده است.در صورت تایید سنای آمریکا، ژنرال کوریلا جانشین ژنرال فرانک مک کنزی خواهد شد که از مارس ۲۰۱۹ فرماندهی این مرکز را برعهده داشت.

ترامپ ادامه داد که دولت فدرال «عقبنشینی کنند و به افراد آزادی تصمیمگیری درباره این که میخواهند واکسینه شوند یا خیر را بدهند». فارغ از اینکه، این سیاست درست است یا خیر، از نظر سیاسی موفق بود. گزارشی درباره خسارت وارده به این کاروان نظامی آمریکا و یا تلفات احتمالی ناشی از وقوع انفجار منتشر نشده است.

برای گردشگران روسی، ورود بدون ویزا به اروگوئه تا 90 روز باز شده است. یکی از تحلیلگران جهان عرب با اشاره به تشدید حملات مقاومت عراق و سوریه به پایگاههای نظامی اشغالگران آمریکایی، آن را سرآغازی برای حملات گستردهتر دانست. به بیان دیگر دانش آموزان در مرکز سیبل اومیکرون و حمله این سویه عجیب قرار داشتند که به رغم تلاش وافر متولیان نظام آموزشی پس از حدود 40 روز از گزارش نخستین ابتلا در کشور براساس هشدارهایی که مجامع پزشکی جهان در رابطه با ابتلای انفجاری این سویه داده بودند، به یکباره کشور را درگیر کرد.

وزارت امور خارجه اعلام کرده بود در اجرای قانون «مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه»، علاوه بر تحریم مقامات ارشد دولت قبلی آمریکا، اشخاص دیگری را به دلیل ایفای نقش در جنایت تروریستی علیه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان و ترویج تروریسم و نقض حقوق بنیادین بشر، تحت تحریم قرار داده است.

به گزارش نیویورک تایمز به نقل از مقام های وزارت دفاع آمریکا و دیگر مقام های دولت بایدن، این کشور شمار اندکی از دو هزار و ۵۰۰ نظامی مستقر در عراق را خارج خواهد کرد و نقش باقیمانده نیروها را بازتعریف خواهد کرد.

با این وجود، برخی از مقامهای ارشد سابق کاخ سفید میگویند متن پیامها نقش هانیتی و دیگران را بزرگتر از آن چه که در عمل بوده نشان میدهند و در این باره مبالغه شده است.

مقامهای ارشد امریکا کشتار غیرنظامیان توسط نظامیان میانمار را محکوم کردند. سفارت امریکا مستقر در میانمار این حمله را “وحشیانه” توصیف کرده و انتونی بلینکن، وزیر خارجهی امریکا، این حمله را محکوم کرده است. سخنرانی سپتامبر 2014، باراک اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر تمایلات واقعگرایانه او را نشان داد.

به گزارش ایرنا، «مصطفی الکاظمی» امروز (چهارشنبه) در نشست هفتگی هیات دولت عراق بار دیگر تاکید کرد که نقش رزمی نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی در این کشور به پایان رسیده و تمامی پایگاه های نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی به نیروهای عراقی تحویل داده شده است. به گزارش ایلنا به نقل از راشا تودی، «دونالد ترامپ» رییسجمهوری آمریکا امروز-سهشنبه- اعلام کرد تعطیلی دولت بسیار محتمل بوده و توافق با حزب دموکرات، به دلیل مواضع آنها نسبت به قوانین مهاجرت و جرائم، دور از ذهن به نظر میرسد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از شفق نیوز، دو کاروان پشتیبانی نظامی آمریکا در مناطق السماوه (مرکز استان المثنی) و الیوسفیه (بغداد) مورد هدف بمبهای کنار جادهای قرار گرفتند. صبح یکشنبه نیز دو کاروان تدارکاتی و لجستیکی آمریکا در مناطق السماوه و الیوسفیه هدف قرار گرفته بودند. صبح یکشنبه گذشته نیز دو کاروان پشتیبانی نظامی آمریکا در مناطق السماوه و الیوسفیه هدف قرار گرفته بودند.

منابع آگاه سوری اعلام کردند که با فرا رسیدن سالگرد ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، نیروهای ائتلاف آمریکا مستقر در پایگاه التنف در مثلث مرزی عراق-اردن-سوریه به گروه شبه نظامی مغاویر الثوره دستور دادهاند در حالت آماده باش کامل قرار گرفته و در اطراف این پایگاه مستقر شوند.

است که تماشایش را از دست دادهاید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر میتوان فرا گرفت. حمله به تأسیسات هستهای با استحکام بالای ایران باید چندین بار تکرار شود – چیزی که طرفداران این سیاست آن را «علفزنی» نامیدهاند – تا از ساختن بمب توسط ایران جلوگیری کند. البته این اولین بار نبود که روحانی اعتماد خود را به اوباما اعلام میکرد؛ او در ابتدای دولتش در گفتگویی که آذرماه سال ۹۲ با نشریه «فایننشیال تایمز» داشت، در پاسخ به خبرنگار این نشریه که پرسید «آیا آماده دعوت اوباما به تهران هستید و درباره شخصیت رئیسجمهور آمریکا چه فکری دارید؟

آنها هر روز شهرهای بیشتری را به تصرف خود در میآورند و این اقدام اصلاً درست نیست. چون اساساً خاصیت جریان های ایدئولوژیک این است که در نهایت به تضاد منافع خواهند رسید و همدیگر را برنمیتابند. یعنی بخشی که کمدرآمدند یارانه بگیرند چون اساساً یارانه برای این بود که وقتی قیمتها افزایش پیدا میکند یارانه آن را در زندگی اقشار کمدرآمد جبران کند، منتها دولت مشکل داشت برای اینکه یارانه را به کسی پرداخت کند و به کسی پرداخت نکند؟