اعتراف نظامیان رژیم اسرائیل به جنایت در جنگ غزه – دانلود عکس موزیک جدید

این مسائل پشت پرده مسائل هستهای وجود دارند و باید حل و فصل شوند در غیر این صورت باز هم در سالهای آینده به مشکل حل خواهیم خورد. من نمی دانم چرا باید این تنشهای پیرامونی شکل گیرد ولی این بحثها وجود دارد و من امیدوار هستم آقای دکتر رئیسی رئیس­ جمهور کشور در مناظرهای که آقای همتی به ایشان گفت شما FATF را قبول ندارید، گفت شما چطور نیت خوانی می کنید؟

در سفر آلن تاچر معاون کنترل تسلیحات و امنیت بینالملل وزارت خارجه آمریکا به اسرائیل مورخ 2-1 دسامبر 2009، آموس گیلاد معاون سیاسی- نظامی وزارت جنگ اسرائیل در دیدار با تاچر میگوید که «مطمئن نیستم که تهران تصمیم گرفته که سلاح هستهای را بهصورت عینی داشته باشد، اما تهران مصمم است گزینه امکان ساخت را باز نگه دارد». همین اواخر بود که خبر رسید ریچارد نفیو که متخصص تحریم در دولت باراک اوباما هم بود و اوایل دولت بایدن بهعنوان معاون رابرت مالی، یعنی معاون نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، منصوب شده بود، در پی اختلافاتی با مالی به همراه یکی، دو نفر دیگر ازجمله آرین طباطبایی از تیم مذاکرهکننده مالی رفته است و به بخشی دیگر در وزارت خارجه منتقل شده است.

اوباما، طبق وعده خود نیروهای ویژه ای را بدون اجازه­ی دولت پاکستان برای کشتن بن لادن در حالی فرستاد که معاون رئیس جمهور و وزیر دفاع از خطر بالای عملیات بیم داشتند.

مجتبی ذوالنوری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس که با آتشزدن برجام در صحن پارلمان، دشمنی خود با دولت حسن روحانی را نشان داده بود، در مصاحبهای مدعی شده در دولتهای یازدهم و دوازدهم هر تحقیق، توسعه و پیشرفتی که منجر به نگرانی غرب و آمریکا میشد و ممکن بود در روند اجرای برجام اثر بگذارد، متوقف نگه داشته میشد و دولت محدودیتهایی در رشد و پیشرفت آن حوزه ایجاد میکرد.

دولت اوباما با آنکه بسیاری از محدودیت های اقتصادی علیه ایران را همچنان پابرجا نگه داشته بود، در جایگاه مدعی قرار داشت. در مورد هفت تپه هم همین است، هفت تپه ایرادی که داشتند این بود که این خریدارها آدمهای شایستهای نبودند، می دانید که اینها هیچ کدام در دوره من صوت نگرفت و ما قبل از من بود، آن آقایان می گویند که ما بر اساس شاخصهایی که داشتیم فقط باید اهلیت مالی را بررسی می کردیم، مثلا اینکه می گویند خریدار فلان شرکت در بازار ارز ابرفاسد ارزی بوده است، اینکه بعد از آن اتفاق افتاده و باید محاکمه شود و .. و برای همین قوه قضاییه حکم داده است و این بحث ربطی به فرایند خصوصی سازی نداشته است.

به هر حال منابع ارزی باید مدیریت دقیق بشود. اصلا منابع آن به بودجه نیامد. تو بمیری «فیشهای نجومی» از آن تو بمیریها نیست! اختیار انعقاد معاهدات و فسخ قراردادهای بینالمللی میان انگلستان با سایر کشورها، فرماندهی نیروهای مسلح، انتصاب لُردهای مجلساعیان انگلستان از میان اشراف و شخصیت های معروف، عزل و نصب نخستوزیر، انحلال پارلمان یا دعوت به تشکیل یا تعطیلی موقت پارلمان، تایید نهایی لوایح و طرحهای مصوب پارلمان انگلستان، تایید و تنظیم سیاست خارجی انگلستان، تعیین عالیترین مقام قضایی انگلستان و صدور فرمانعفو از جمله اختیارات ملکه انگلیس محسوب میشوند.

تفکرات غربی بااین نگرش سازگار نیست و تجربه که دولتمردان ایران از این تفکر بدلیل مخالفت با غرب حمایت میکنند و یا حداق می توانند کنار بیایند و در قالب همین تفکر بوده که در زمان شوروی سابق رژیم حقوقی دریای خزر باایران منعقد شده است. صاحبنظران غربی میگویند حمایتهای کشورهای غربی از جمله فرانسه از تروریستهای تکفیری به ویژه داعش و آزاد گذاشتن اتباع کشورهای غربی برای پیوستن به این گروههای تروریستی عامل اصلی ناامنیهای فعلی این کشورهاست.

به نظر من FATF دارد در مورد دو بحث قاعده گذاری می کند و این قاعده گذاری خاص کشور ما نیست بلکه خاص همه کشورهای دنیاست و برای همه باید لازم الاجرا باشد. اصلاحطلبان با لیست «ائتلاف فراگیر اصلاحطلبان: گام دوم» به میدان آمدند و هم برای مجلس دهم و هم انتخابات مجلس خبرگان رهبری، لیستی ارائه دادند که از سوی شورای عالی سیاستگذاری اصلاحطلبان تهیه شده بود و سیدمحمد خاتمی نیز از مردم خواسته بود به تمامی افراد هر دو فهرست رأی دهند.

نتیجه آزمایش نشان داد که این موشک قادر به رهگیری موشکهای مجهز به کلاهکهای جداشونده و دامهای تعبیهشده برای فریب سیستمهای دفاع موشکی، به ان صورت که فرماندهان اسرائیلی می خواستند، نیست.در عین حال فرمانده نیروی دفاع موشکی اسرائیل معتقد است که حتی در صورت مجهز بودن موشک دشمن به کلاهک هستهای یا سلاحهای غیرمتعارف دیگر از آنجا که انفجار در ارتفاع بسیار بالا انجام میشود مواد منفجره موشک منهدم و پراکنده شده و تلفاتی به جا نخواهد گذاشت.

بله چون لزومی ندارد که ۶ ماهه باشد، این پیشنهاد اگر تصویب شود ممکن است ۱ سال یا ۲ سال طول بکشد و این بستگی به همه عوامل دارد. بله. یک بار یکی از آقایان گفته بود که اگر من بروم و وزیر اقتصاد شوم و عکس من رئیس سازمان برنامه شود یا من رئیس سازمان برنامه شوم و عکس من وزیر اقتصاد شود اختلاف بین اینها وجود دارد، شما نگاه کنید اختلاف ما با سازمان برنامه در سختترین سال کمترین اختلاف بود.

در سالهای اخیر تحریمهای اعمال شده علیه ایران و روابط ایران با کشورهای منطقه، تاثیرات مستقیمی بر زندگی و اقتصاد مردم ایران داشته است. به سالهای آخر دولت که می رسیم هماهنگی تیم اقتصادی کم نشده بود؟

استان البرز جدیدترین استان کشور است که در سالهای اخیر از استان تهران جدا شد. دونالد ترامپ، رئیسجمهور پیشین آمریکا گفت: دولت جو بایدن طی یک سالی که از آغاز به کارش میگذرد، آمریکا را ویران کرده است. هنوز مجمع دو لایحه آن را تایید نکرده است. بحث واگذاریها دو بحث دارد یکی انطباق با قوانین و مقررات و یکی انطباق با مصالح و دیدگاهها.

چون با بحث کرونا هم زمان شد نمی شود نقش این دو تا را جدا کرد یعنی بالاخره آبان ۹۸ بود و بعد در اسفند ۹۸ کرونا شکل گرفت و در فروردین ماه سفرها کم شد، برای همین نمی شود خیلی تحلیل جدایی داد ولی حتما مؤثر است چون فقط قیمت نبود و کوپن هم بود یعنی هم سهمیه بندی مقداری و هم سهمیه بندی قیمتی انجام شد، یعنی دو کار هم زمان انجام شد و بعد کرونا آمد و به نظر من تاثیر داشت ولی نه آن تاثیری که ما دلمان می خواست.

ممکن است که ما اختلاف نظر داشتیم ولی من این اختلاف نظرها را طبیعی می دانم. نظرها بین مقاومت فلسطینی در غزه ورژیم صهیونیستی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در یک تغییر … ارتش رژیم صهیونیستی شلیک 2 موشک از غزه را تأیید و اعلام کرد موشک ها در نزدیکی سواحل منطقه تل آویو برخورد کرده اند. تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تغییر نگاه ایران در حوزه سیاست خارجی گفت: رویکرد جدید جمهوری اسلامی ایران نگاه به همه بخش های جهان از جمله اروپا است.

بدیهی است که جمهوری اسلامی ایران هیچگاه منکر ضرورت اصلاحات و تغییرات در منطقه خاورمیانه نبوده است اما معتقد است که اصلاحات و دگرگونی در منطقه باید بر اساس یک الگوی درون زا و مطابق با ارزش ها و هنجارهای بومی انجام پذیرد با بررسی عملکرد سیاست های خارجی ایران در سه دهه اخیر کشور (سیاست مصلحت محور، ارزش محور، منفعت محور و فرهنگ گرای سیاست محور) شایسته است که مردان نخبه سیاسی کشور در شرایط بحرانی امروز، با اتخاذ سیاست داخلی وخ ارجی مناسب بسترهای توسعه و نفوذ ایران در منطقه را فراهم نموده و دست نظام سلطه را از این محیط حساس کوتاه نمایند.

عملکرد وزیر وقت باعث شد که این استیضاح انجام شود. وی تاکید داشت که ما صاحب حق هستیم و دیر یا زود به حق خودمان میرسیم به شرطی که وحدت ملی فلسطین ایجاد شود. وی مینویسد: «این راهبرد به شدت نتیجه عکس داد. FATF از طرف ما گره نخورد، دولت لوایح داد و مجلس هم تصویب کرد، مجمع یک کمیته نظارت دارد که در کمیته نظارت درباره آن مواردی مطرح شد.

از نظر من و از نظر نهادهایی که ما تحت موضع داریم بله. یکی دیگر از سیاستهایی که شما به آن اشاره کردید بحث خصوصی سازی بود. آشکار است که سیاست خارجی واقعگرایانه الزاماً سیاست خارجی خوبی نیست؛ کما اینکه اقدامات اوباما بسیاری از کمبودها و نقصهای این رهیافت را نشان داد؛ اما از این منظر که این رویکرد نظری میتواند تبیین و توضیح مناسبتری را از مسائل روابط بینالملل که در این مورد خاص سیاست خارجی دولت اوباما، ارائه دهد از نظر مباحث آکادمیک روابط بینالملل اهمیت دارد.

علیرغم کارنامه درخشان دولت یازدهم در مسیر اقتصاد و فرهنگ مانند ثبات نرخ ازر، بازگشایی خانه سینما ، طرح تحول سلامت، و بسیاری دیگر… از آن جايي كه روند توليدات داخلي و صادرات را صدمه زده، موجب ركود اقتصاد کشور شده. ماده ۹ قانون تقسیمات کشوری مصوب ۱۲ تیر ۱۳۶۲ مجلس شورای اسلامی میگوید: «استان»، واحدی از تقسیمات کشوری است با محدوده جغرافیایی معین که از به هم پیوستن چند شهرستان همجوار با توجه به موقعیتهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و طبیعی تشکیل میشود.

من حتی در شورای هیئت واگذاری هم مطرح کردم و آنها هم صحه روی روندشان گذاشتند. بله، چون در یک مسیری این تصمیم گرفته شد یعنی این پیشنهادها در چندین جلسه چکش کاری شد و بین ستاد اقتصادی دولت و شورای هماهنگی اقتصادی رفت و برگشت شد، نهایتا این موضوع به تصویب رسید.