اصلا از اقتصاد خوشش نمی آید

قاسمی ضمن تشکر از رشید مرودف معاون رییس جمهور و وزیر امور خارجه ترکمنستان و همکاران وی در نشست مشترک و تدوین توافقنامه و امضای آن که امروز ۵ آبان انجام شد، گفت: با امضای این توافقنامه، فصل جدیدی از توافقات و روابط اقتصادی بین ایران و ترکمنستان در حوزههای مختلف آغاز خواهد شد که این توافقات، میتواند به نفع دو کشور باشد. در سفر «امانوئل مکرون»، رئیس جمهوری فرانسه، به امارات متحده عربی، توافقات مهم اقتصادی و نظامی میان دو کشور امضا شد. همه تصمیمات اقتصادی در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به صورت مشترک تحت مدیریت معاون اول رئیسجمهور اتخاذ میشود. چینی توس در سال 1360 به ثبت رسیده است و در ایران رتبه دوم و در خاورمیانه رتبه اول بزرگ ترین تولید کننده ظروف چینی نیز می باشد . دولت الکترونیک برای کیفیت خدمات رسانی به شهروندان، فرصتهای خوب زیادی را ایجاد میکند. جمهوری را انجام می دهد. رییس جمهوری ادامه داد:، اما صهیونیستها عصبانی و ناراحت از اینکه چرا آمریکا این امر را قبول کرد و از همان روز دنبال توطئه رفتند و آن را ادامه دادند و از طریق انتخابات آمریکا توانستند توطئه را عملی سازند.

به هر حال من خطایی نکرده بودم که آن را پنهان کنم و فکر کردم شاید گفتههای من درس خوبی باشد برای همان عدهای که شایعهسازی میکنند یا وقتی نقصی در چهره فردی میبینند، هزار و یک تهمت ناروا به او میزنند. پس از آن علی ربیعی، سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره برخی اظهارات مطرح شده درباره «مشکلات عدم پیوستن به FATF برای خرید واکسن و نقل و انتقال پول» گفت: «در مورد واکسن قبلاً همکاران من در وزارت بهداشت توضیحات مفصلی ارائه دادند اما در مورد انتقال پول بنا بر قوانین تحریم و قواعد FATF چندین مرحله امکان انتقال پول با مشکل مواجه شد و با موانعی روبهرو بودیم. رئیس جمهوری با بیان اینکه از شرکت بیمهای که در کشور فعال هستند، ۳۱ شرکت غیردولتی است، گفت: وقتی شرکتی توسط بخش خصوصی اداره شود، برای بهبود فعالیت خود تلاش خواهد کرد و هر چه فرهنگ بیمه در کشور افزایش پیدا کند و صنعت بیمه رونق پیدا کند به همان اندازه تولید رونق یافته و بازار سرمایه حرکت خواهد کرد چرا که بخش خصوصی همواره در سرمایهگذاریهایی که در آن اطمینان به سود دارند، وارد میشود.

جینا ریموندو (Gina Raimondo) که اولین زنی که به عنوان فرماندار رود آیلند انتخاب شد، گزینه وزیر بازرگانیاست. سیداحسان خاندوزی با بیان اینکه جلسات حاشیهای دیگری نیز قبل از ملاقات آیتالله رئیسی و پوتین برگزار شده بود، افزود: علاوه بر جلسات وزرای ۲ طرف، من با تجار ایرانی فعال در بازار روسیه و وزیر نفت با شرکتهایی که در حوزه نفت و گاز کار میکنند، جلسه داشتیم که نتیجه آنها قبل از شروع مذاکرات رئیسجمهور، خدمت آقای رئیسی ارائه شد. ثباتی که در بازارهای طلا و ارز ایجاد شده با فاصله زمانی در بازار مسکن تاثیرگذار است اما باید صبور باشیم. اما تشکیل دولت سایه تنها به اصلاح طلبان نسبت داده نشده است بلکه برخی تلاش کردند دیدارهای روحانی با لاریجانی و باهنر را نیز تلاش برای تشکیل دولت سایه تفسیر و تحلیل کنند. تصویب رئیس جمهور معین و برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی می شوند. شرکتهای خصوصی، جز شرکتهای تعاونی ادارات و مؤسسات برای آنان ممنوع است.

تعداد وزیران و حدود اختیارات هر یک از آنان را قانون معین می کند. سوگند یاد می کند و سوگندنامه را امضاء می نماید. مدت سه ماه سرپرست تعیین نماید. تعیین می نماید که عالیترین مقام قوه قضائیه است. مقام رهبری فرد دیگری را به جای او منصوب می کند. بر اساس گزارش شورای روابط خارجی : “در جولای سال ۲۰۰۰ میلادی پوتین به آلیگارش های دوره یلتسین اعلام کرد تا زمانی که در سیاست های وی دخالت نکرده و وارد عرصه سیاسی نشوند به هیچ عنوان مزاحم فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری های گسترده آن ها نخواهد شد”. پس با توجه به این تفاسیر و این موضوع که چینی توس ساخت کشور ایرانی می باشد چینی الیزابت و محصولات آن هم ساخت کشور ایران است . برای تجدید نظر به هیأت وزیران بفرستد. اين نوسانات که نشاندهنده کاهش «ارزش پول ملي» است، حجم انتقادات اقتصادي به احمدينژاد را افزايش داد.در مجموع، با مقايسه دو دولت احمدينژاد اين نتيجه بهدست ميآيد که احمدينژاد از نظر حمايتهاي سياسي در دولت اولاش، شرايطي به مراتب مطلوبتر داشت که از اين نظر در دولت دوم به لغزندهترين وضع ممکن رسيده است.اما با مقايسه شخص احمدينژاد در دو دوره، به نظر ميرسد اشراف وي نسبت به اداره کشور در دوره دوم بسيار بيشتر شده است.وي در دوره دوم ریاستاش از سال 90 به بعد، از اجرای تصميمات شليکي و برخي سخنان حاشيه ساز فاصله گرفته است.