اسکرام چیست و چه کاربردی دارد؟

در پاسخ به گسترش و تنوع فعالیتهای تخصصی، نیاز به افزایش راندمان و ایجاد فضای رشد بیشتر، ایده تبدیل واحدها به شرکت های مستقل در چهارچوب گروه صنعتی پتسا، از سال 1378 با تاسیس شرکت آریا ابزار دقیق اجرایی گردید. انواع جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی شامل جاروبرقي صنعتي آب و خاک , وکیوم کلینر صنعتي , مکنده صنعتی, جارو برقی اتوماتیک آب و خاک صنعتی , جاروی دو و سه و چهار موتوره صنعتی قوی می باشد. آنطور که در شرایط سامانه آباد آمده، دوره ساخت خانهها حداکثر دو سال است و بعد از آن پرداخت اقساط شروع میشود.

آنطور که خلیل محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرده، ثبت نام اقدام ملی برای مرحله دوم قطعا باز خواهد شد که امکان دارد تا چند ماه آینده این اتفاق بیفتد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: برخی ها در گذشته پس از ثبت نام در طرح مسکن مهرامتیاز خود را فروخته اند که این آگاهی بسیار ضروری است که هر خانوار ایرانی یک بار می تواند از تسهیلات دولتی استفاده کند لذا خرید و فروش این تسهیلات به ضررخودشان خواهد بود و می بایست در این زمینه با آگاهی عمل کنند. مسکن گران ترین کالا در سبد خانوار ایرانی است و بخش عمده ای از هزینه های خانوار را به خود اختصاص می دهد به طوری که در سال ۱۳۹۶ حدود ۳۳ درصد از هزینه های خانوار ایرانی مربوط به بخش مسکن بود و این رقم در سال گذشته به ۳۴ درصد افزایش یافت.از حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی قابل احداث در قالب مسکن ملی ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۳۸ هزار واحد توسط بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافتهای فرسوده و ناکارآمد عرضه شود.

این امر نشانگر افزایش نرخ اجاره نشینی در سال گذشته است . هر چه نرخ کاهش سرعت در گیربکس بیشتر شود، قدرت آن بالاتر خواهد رفت. این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته میشود. آنطور که پیش از این وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده بود، کسانی که در صندوق مسکن یکم برای دریافت وام مسکن سپردهگذاری کردهاند، میتوانند از همان سپرده برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنند و نیازی به سپردهگذاری مجدد ندارند.

او گفته که ما اکنون در حال بررسی تمامی موارد مرتبط هستیم و به محض فارغ شدن از این مسئله ثبت نام اقدام ملی برای مرحله دوم در کشورآغاز می شود که به صورت سراسری توسط وزارت راه و شهرسازی اعلام خواهد شد. طبق ماده ۴۴ قانون اجرای احکام مدنی، اگر مال، در تصرف فردی غیر از محکومعلیه باشد، هرچند این امر مانع اقدامات اجرایی نیست، اگر متصرف مدعی حقی اعم از عین یا منافع آن باشد و دلیل ارائه کند، در این حالت مامور اجرا یک هفته به او مهلت خواهد داد تا به دادگاه صلاحیتدار مراجعه کرده و اگر ظرف پانزده روز از تاریخ مهلت ارائهشده، قراری دایر بر تاخیر اجرای حکم به قسمت اجرا ندهد، عملیات اجرایی ادامه خواهد یافت.

5. نوع وام اخذ شده توسط شرکت، وام مضاربه می باشد که مهلت تصفیه آن 6 ماه بوده است. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است.

گفته میشود میانگین هزینه ساخت در طرح اقدام ملی مسکن متری دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود و واحدهای مسکونی این طرح بین ۷۵ تا ۱۰۰ متر زیربنا دارند. محمودزاده گفت: افرادی که پیامک برایشان ارسال نشود با مراجعه به سایت میتوانند دلیل واجد شرایط نبودن خود را مشاهده کنند و اگر اعتراض دارند از ابتدای اسفند با دریافت کد رهگیری اعتراض کنند.

اتصالات ورودی خروجی و سطوح سیگنال استاندارد دارند. از معروفترین استانداردهای ترانسمیترها میتوان به استاندارد ۴ تا ۲۰ میلی آمپر و ۰ تا ۱۰ ولت اشاره نمود. عملیات اجرایی، اصطلاحی کاملا حقوقی است که معمولا به عملیات اجرای سند یا حکمی اشاره دارد که توسط اجرای ثبت یا دادگاههای دادگستری صادر شده است.

سامانه آباد بنیاد مسکن شرط دیگر ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن را توانایی تامین هزینه ساخت در نظر گرفته است. طوری که ۲۵ میلیون تومان آن همراه قسط اول وام و بعد از اجرای فنداسیون و پنج میلیون تومان دیگر همراه قسط دوم وام در مرحله اجرای اسکلت بازگردانده خواهد شد. به این ترتیب اگر متقاضی زمین، مسکن یا تسهیلات وام مسکن دریافت کرده باشد، امکان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای وی وجود ندارد. اولین شرط برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن این است که فرم “ج” متقاضی سبز باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران همچنین درخصوص اینکه وام ودیعه مسکن منجر به قرمز شدن فرم «ج» خواهد شد گفته است: وام ودیعه مسکن عامل قرمز شدن فرم جیم نیست. به این ترتیب دریافت وام تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن، مشروط به سپردهگذاری ۳۰ میلیون تومانی در بانک مسکن است تا بنیاد مسکن مطمئن شود متقاضی توانایی تامین هزینههای ساخت مسکن را دارد.

به عبارتی متقاضی به غیر از تسهیلات ۷۵ میلیونی، باید سرمایه کافی برای ساخت مسکن را داشته باشد. وی در این نشست توضیح داده است که سوءاستفاده هایی در بازار مسکن دولتی وجود دارد و تیم های نامحسوسی برای رصد فروش امتیاز مسکن حمایتی در نظر گرفته شده است. طبیعی است، در این فرآیند، انبوهسازان پیش از کلنگزنی، نیاز بازار را در نظر میگیرند. به گزارش قدس آنلاین، درست در شرایطی که دولت رییسی کلنگ پروژه بزرگ دیگری برای ساخت مسکن دولتی را زده، علیرضا جعفری، سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در یک نشست خبری امروز گفته است که یک نفر مالک ۳ هزار واحد مسکن مهر است.

ناگفته نماند در برخی از مناطق، دولت اقدام به فروش حق عرصه هر واحد به قیمتی حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کرد. اما در عین حال در برخی از جزئیات طرح جهش تولید مسکن اختلاف نظرهایی وجود دارد که تلاش ما این است تا به حداقل برسد و شرایط اجرا در حداکثر تفاهم، فراهم شود. طبق ماده یک قانون جهش تولید مسکن مصوب ۱۴۰۰/۵/۱۷ مجلس شورای اسلامی، دولت مکلف شده است که در چهار سال نخست اجرای این قانون، به طور متوسط حداقل یک میلیون واحد خانه در مناطق شهری یا روستایی برای متقاضیان واجد شرایط بسازد.

قراردادهای طرح اقدام ملی بین دولت و سازندگان منعقد میشود و بعد از پایان پروژه هریک از طرفین سهم خود را برمیدارند. از ابتدای دولت تدبیر و امید، این دولت با نقدهایی که به مسکن مهر دولت قبل از خود وارد کرد به دنبال جایگزینی طرحی برای خانه دار کردن مردم بود و هم اکنون گفته می شود، طرح مسکن ملی جایگزینی برای طرح مسکن مهر است. سبز بودن فرم «ج» از شروط پنجگانه است؛ به این معنی است که متقاضی از اول فروردین ۸۴ فاقد مالکیت مسکونی باشد و از ابتدای انقلاب از هیچ یک از امکانات دولتی اعم از زمین و واحد مسکونی دولتی و هم چنین تسهیلات یارانه ای استفاده نکرده باشد.

به عبارتی متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد. حداقل پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا داشته و همچنین خانمهای مجرد بالای ۳۵ سال و زنان سرپرست خانوارنیز مشمول این طرح می شوند. البته تبصره ای خاص در این زمینه وجود دارد ، پیش بینی شده است زنان خودسرپرست با حداقل ۳۵ سال سن امکان ثبت نام در طرح مسکن ملی را داشته باشند. عضو هیئت مدیره شرکت عمران پردیس بیان کرد:این دیوارها به لحاظ سازهای مشکلاتی داشت که از سال 96 یک پیمانکار خاص و مقاومساز برای این مقاومسازی دیوارهای حائل بهکار گرفته شد.