استعفای آیتالله جنتی صحت ندارد/شورای نگهبان در شفافیت پیشتاز است – خبرگزاری مهر

مجلس خبرگان اول در سال ۱۳۶۲ش، و در زمان حیات امام خمینی بنیانگذار و نخستین رهبر جمهوری اسلامی، آیت الله حسینعلی منتظری را به عنوان قائممقام رهبری برگزید تا در صورت درگذشت امام خمینی، آیت الله منتظری جانشین او شود. به طور مثال در سال 1362 آیت الله منتظری به عنوان قائم مقام رهبری انتخاب گردید که در سال 68 دو ماه قبل از درگذشت رهبر انقلاب استعفا داد و مجلس خبرگان با این استعفا موافقت نمود. عملیاتی که آمریکایی ها به آن عنوان « نور سبز» داده بودند و در عمل به یک تاریکی مطلق بدل شد. تفکیک آپارتمان ها ضرورتی است که برای جداسازی واحد ها جهت صدور سند و فروش ملک انجام می شود.

پس از تنظیم صورت مجلس تفکیکی و تقسیمات اعلام شده در آن تقسیم نامه تنظیم (مالكین به نسبت قدرالسهم خود تعدادی از واحد ها را به طور كامل و شش دانگ انتخاب می نمایند این انتخاب در سندی به نام تقسیم نامه ثبت می شود) خواهد شد که بر اساس آن می توان اقدام به دریافت سند مجزا کرد. در تبصره ماده یک این طرح مصادیق مورد نظر از تعریف خدمات پایه کاربردی در این قانون آمده است: «پیامرسان و شبکه اجتماعی»، «زیستبوم جویشگر»، «مدیریت هویت معتبر»، «خدمات نام و نشانگذاری»، «خدمات پایه مکانی و نقشه»، «خدمات میزبانی داده».

مفاهیمی چون خدمات پایه کاربردی، در حوزه رسانه چندان مفهوم آشنایی نیست اما نمایندگان مجلس در بند «الف» ماده یک از فصل یک طرح، منظور مورد نظر از این ترکیب را اینگونه توضیح داده اند: خدمات پایه کاربردی خدماتی است که به بخش غیرقابلاجتناب از فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات تبدیل شده و دارای جنبه راهبردی یا مخاطب داخلی بالایی هستند. وی ضمن ابراز نگرانی زیاد درباره شکست احتمالی مذاکرات هستهای گفت، دوحه مایل به آغاز مسابقه هستهای در خلیج فارس و خاورمیانه نیست.وزیر خارجه قطر پیش از این در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفته بود که توافق هستهای برای این کشور از اهمیت برخوردار است، زیرا عامل ثبات در منطقه است.طرفهای شرکتکننده در مذاکرات رفع تحریمها در وین روز جمعه گذشته اعلام کردند که این گفتوگوها قرار است از جمعه به مدت چند روز دچار وقفه شود. همانطور که بعد از فوت رهبر انقلاب، آیت الله خامنهای را به عنوان رهبر انتخاب کردند. طراحان طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی، در فصل نخست این طرح به توضیح و تبیین مفاهیم آمده در عنوان این طرح در دو ماده پرداخته اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سرانجام پس از هفتهها گمانه زنی در رسانهها و بررسیها در کمیسیونهای مجلس، پیشنویس طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» روز گذشته (۶تیر) به صحن علنی مجلس راه یافت. به گزارش ایسنا، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر، که به تهران سفر کرده است با انتشار تصاویری در صفحه توییتر خود نوشت: امروز در تهران با رئیس جمهور ایران دیدار کردم و سلام و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر را به رساندم. پس از بینتیجه ماندن اصلاحات مجلس یازدهم بر روی قانون انتخابات، شورای نگهبان هجدهم اردیبهشت ماه امسال مصوبهای دو مادهای را با استناد به سیاستهای کلی انتخابات ابلاغ شده رهبری انقلاب درباره «تعریف، معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر بودن نامزدهای ریاست جمهوری» اعلام کرد و گفت که وظایف انتخاباتیاش را بر اساس این مصوبه پیش میبرد. تدوین کنندگان پیش نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، در فصل دهم ( اصول 142 تا 147 ) عنوان (( شورای نگهبان قانون اساسی )) را برگزیدند که با توجه به مشابهت آن ( از نظر شکل گیری و وظایف ) با اصول و مواد قانون اساسی مذکور مقتبس از آن قانون به نظر می رسد ، هر چند که نظارت شرعی بر قوانین مصوب محلس توسط علمای طراز اول در اصل دوم قانون اساسی مشروطیت ( 1285 ) در ایران سابقه دارد .

بر اساس آنچه که در متن قانون اساسی مطرح شده است مجلس خبرگان بر اعمال و عملکرد ولی فقیه باید نظارت نمایند. با توجه به نامه شماره ۰۱۰۱/۱۰۱۳۹۴ مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ رئیس هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام -که عیناً به پیوست ارسال میگردد- درخصوص مغایرت این مصوبه با سیاستهای کلی نظام، مصوبه در موارد مذکور در نامه، مغایر بند ۲ اصل ۱۱۰ قانون اساسی شناخته شد. رئیس جمهور برای هیأت وزیران پس از تشکیل و پیش از هر اقدام دیگر باید از مجلس رأی اعتماد بگیرد.

  • درباره ما
  • ۳۶۹۰۸ ابتلا و ۵۷ فوتی جدید کرونا در شبانهروز گذشته
  • واکنش جالب ستاره انگلیسی به مقایسه رونالدو و مسی
  • دفاع قاضی زاده از نرفتن کشتی ایران به آمریکا
  • خبر خوب برای یوونتوس؛ بازگشت بونوچی به میادین
  • پنج گل برتر ولاهوویچ خرید جدید یوونتوس
  • خلاصه بازی منتخب 98 (10) – ستارگان سرخابی ها (5)
  • سرّ الصلاة

2- شش نفر حقوقدان، در رشته های مختلف حقوقی، از میان حقوقدانان مسلمانی که به وسیله رئیس قوه قضاییه به مجلس شورای اسلامی معرفی می شوند و با رأی مجلس انتخاب می گردند.

صورت مجلس تفکیکی توسط اداره ثبت اسناد و املاک، با کمک گواهی پایان کار ساختمان و با استناد به آن تهیه میشود. اما لازم به ذکر است که اگر در پایان کار ساختمان بخش هایی به صورت مشترک معرفی شده باشد هنگام تنظیم صورت مجلس تفکیکی تنها اعیان ملک تقسیم خواهد شد. در شرایطی که پارکینگ به صورت مشاع باشد خود مالکین اقدام به تقسیم می کنند تا مشکلات احتمالی را کاهش دهند. به نظر شما کدام یک از این مسائل مردم را در سال 1400 دچار مشکلات بیشتری کرد؟ آیتالله سید علی خامنهای، رهبر ایران طی اظهاراتی در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس ایران با اعلام حمایت از تصمیمات شورای نگهبان در ارتباط با رد صلاحیت گسترده داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری گفت: نامزدها مشخص شدند، شورای نگهبان بر طبق وظیفه خود آن چه را که باید انجام بدهد انجام داد و نامزدها را مشخص کرد. ماده 73 – صدور اعتبارنامه منتخبين موكول به عدم ابطال انتخابات از طرف شوراي نگهبان مي باشد و شوراي نگهبان در اسرع وقت نظر خود را در باره انتخابات اعلام مي نمايد و وزارت كشور موظف است بلافاصله دستور صدور اعتبارنامه را بدهد.

کجای این عناوین که پشت سرهم آورده شده، «سهیم بودن»، «نابسامانی» و «وضع نامطلوب در دولت»، جزو اموری است که شورای نگهبان باید تشخیص دهد؟ شرکت سونی در گزارش مالی جدید خود اعلام کرد که سود خالص و درآمد کلی بخش سونی پیکچرز با رشد فراوان نسبت به سال قبل روبهرو شده است. به گزارش خبرگزاری ایرنا، وی با بیان اینکه اینگونه موضوعات باید با ستاد کل نیروهای مسلح هماهنگ شود، اظهار داشت: احتمال دارد این تصمیم منتفی و یا اصلاح شود. در اين گزارش تعداد بستريها و فوتيها هم نسبت به روز پيش از آن افزايش يافته و در شبانهروز 12 تا 13 بهمن، فوت 59 مبتلاي كرونا ثبت شده و در همين بازه زماني، 1975 نفر از مبتلايان به دليل وخامت و شدت علايم، در بخش مراقبتهاي ويژه بيمارستانها بستري شدهاند. در واقع از طریق صورت مجلس تفکیکی ملک از حالت مشاع خارج میشود و اداره ثبت میتواند بر اساس صورت مجلس تفکیکی و تقسیمنامه برای هر واحد پارکینگ و انباری جانمایی کند.

در معاملات پیش فروش ملک، در صورتی که آپارتمانی ساخته شود و فروشنده اقدام به اخذ صورت مجلس تفکیکی ننماید با توجه به اینکه این امر از لوازم انتقال سند رسمی است و انتقال سند رسمی و انجام کامل همه امور اداری و ثبتی به عهده فروشنده است، خریدار میتواند نسبت به طرح دعوی الزام به اخذ پایان کار و الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی اقدام نماید.

لذا اولین قدم برای دریافت صورت مجلس تفکیکی، دریافت گواهی پایان کار ساختمان می باشد. برای تقسیم پارکینگ ساختمان نیز می بایست اقدام به تنظیم صورت مجلس تفکیکی کرد. ابتدا از سمت شمال غربی ساختمان در جهت عقربه های ساعت تقسیم پارکینگ شروع می شود. تقسیم پارکینگ می تواند همزمان با تقسیم قسمت های دیگر انجام شده و پارکینگ هر واحد مشخص شود. این طرح که تدوین آن پیش از انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم آغاز شده است، پیش از این با عنوان طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیامرسانهای اجتماعی» توسط کمیسیون فرهنگی مجلس تدوین و منتشر شده بود. برای این منظور سردفتر ضمن ثبت در دفتر انتقالات سند مالکیت، گزارشی از روند انتقال ملک را به ادارهی ثبت ارسال میکند تا خریدار به عنوان مالک جدید، سند مالکیت را دریافت کند.