احمدی نژاد چگونه احمدی نژاد شد؟

خبر سرقت اسناد هستهای ایران را بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین اسرائیل در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود. به گزارش ایرنا، رسانههای عراق امروز (دوشنبه) نوشتند که ائتلاف «چارچوب هماهنگی» اعلام کرد که از به رسمیت شناختن انتخاب رئیس مجلس و دو معاون وی خودداری میکند و مدعی شد که این عملیات «بدون هیچ مبنای قانونی» در صحن پارلمان عراق و در غیاب «محمود المشهدانی» رئیس سنی (موقت) آن انجام شده است.

اسماعیل اُف ۴۹ ساله در کابینه دولت پیشین قزاقستان که در جریان ناآرامی های این کشور هفته گذشته منحل شد، به عنوان معاون اول نخست وزیر بود. وزارت کشور قزاقستان امروز اعلام کرد، نیروهای امنیتی قزاقستان تا کنون ۹ هزار و ۹۰۰ نفر را در جریان ناآرامی های این کشور که به دلیل افزایش قیمت سوخت آغاز شده بود، بازداشت کردند.

بنابر گزارشهای خبرگزاری یونیوز نمایندگان معترض به این رایگیری شکایت خود را به دادگاه عالی فدرال بردند با این وجود دادگاه عالی این شکایات را رد و اعلام کرد در این خصوص دخالت نخواهد کرد. به گزارش «السومریه نیوز»، «محمد الحلبوسی»، که با رای نمایندگان عراقی برای یک دوره دیگر ریاست پارلمان این کشور را برعهده گرفته از آغاز فرایند نامزدی برای پست ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

در همین حال، شفق نیوز گزارش داد که دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان عراق تصمیم به معرفی برهم صالح به عنوان نامزد کردهای عراق برای تصدی پست ریاست جمهوری گرفته است. وی در این باره گفت: احزاب کرد گزینهای جز برهم صالح برای پست ریاست جمهوری ندارند و وی تنها گزینهای است که به پارلمان معرفی خواهد شد. ، از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق در گفتوگو با شبکه روسیا الیوم اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری فعلی عراق تنها گزینه کردها برای تصدی مجدد این پست و ابقا در آن است.

رئیس جدید پارلمان عراق فرصت ۱۵ روزهای را برای معرفی نامزدهای ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد. براساس قانون عراق اولین جلسه پارلمان جدید را مسنترین نماینده باید اداره کند که به او رئیس سِنی میگویند تا درخصوص رئیس اصلی پارلمان رای گیری شود. برای این دور از ریاست پارلمان عراق، رقابت تنگاتنگی میان «محمد الحلبوسی» رئیس سابق پارلمان و «محمود المشهدانی» رئیس اسبق پارلمان وجود دارد و طبق قانون اساسی عراق باید امروز رئیس مجلس و دو معاون وی انتخاب شوند، اما هنوز مشخص نیست کە در نشست امروز این اقدام صورت بگیرد یا خیر.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، «دیوید هلوی» معاون وزیر دفاع آمریکا در امور اقیانوس هند-آرام در جلسه روز گذشته (سه شنبه) نظارت بر مجلس نمایندگان آمریکا تأکید کرد که پنتاگون هنوز هیچ شواهدی در تأیید گزارش اخیر روزنامه «نیویورکتایمز» درباره همکاری روسیه با طالبان افغانستان برای کشتن نظامیان آمریکایی پیدا نکرده است.

روزنامه ایران:به گزارش «فرات نیوز»، رأیگیری برای انتخاب رئیس پارلمان عراق در شرایطی برگزار شد که پس از بالا گرفتن اختلافات میان «جریان چهارچوب هماهنگی شیعیان» و نمایندگان جنبش صدر درباره تعیین فراکسیون اکثریت و نابسامانی وضعیت جسمانی «محمود مشهدانی»، رهبر سِنی پارلمان و رقیب اصلی «محمد الحلبوسی» برای تصدی کرسی ریاست و انتقال او به بیمارستان، جلسه پارلمان با وقفهای کوتاه روبهرو شد.

زیرا متوجه شدم که پارلمان گاهی با این منطق پیش میرود: هرکه بازوی قویتر داشته باشد.» روز گذشته (یکشنبه) نخستین جلسه پارلمان جدید عراق با ریاست «محمود المشهدانی» برگزار شد.

به گزارش حوزه بینالملل خبرگزاری تقریب، اعضای چارچوب هماهنگی شیعیان عراق امروز سه شنبه با هدف بررسی مسائل مربوط به نخستین جلسه دور جدید پارلمان که عصر روز یکشنبه (نوزدهم دیماه) برگزار شد، گردهم میآیند.

زواوی خاطرنشان کرد: پیمان اسلو تلاش آمریکایی ها و اسحاق رابین نخست وزیر وقت اسراییل برای تعیین یک چارچوب مشخص بود که به اصطلاح به حل و فصل کامل منازعه اسرائیل و فلسطین بینجامد. لذا همانگونه که اشاره شد، سکوت مقامات اسرائیلی، تحت هیچ شرایطی به معنای بیطرفی در این منازعه نیست. تمامی اتفاقات تلخ ۱۸ سال اخیر به دلیل آن رخ داد که استراتژیست های غربی با هوشمندی و به طور پیوسته مسائل مختلف و لاینحل را در مذاکرات با مقامات ایرانی مطرح کرده و نزدیک به دو دهه تمامی مسائل کشور را به برنامه هسته ای گره زدند.

به عنوان مثال با توجه به موضوع مقاله در جمهوری اسلامی ایران82 درصد مردم خواهان دسترسی مردم به انرژی هسته ای هستند اما دولت امریکا در سیاست های دولت خودشان هرگز نظر مردم ایران را اعمال نمیکنند. خیر. برعکس است یعنی دولت از ۲۰ درصد بالاتر را در بودجه به عنوان وام برمی داشت و به بقیه کاری نداشت و اگر هم برمی داشت به عنوان استقراض بود که روی ۱۶ درصد بود حالا من می گویم ۲۰ درصد ۱۶ درصد بود، ۳۶ درصد ۱۶ درصد و …

باشگاه خبرنگاران جوان- «عقیل الفتلاوی» نماینده پارلمان عراق با کنایه زدن به درگیری فیزیکی در نخستین جلسه پارلمان این کشور نوشت: «برادران و خواهران گرامی سلام علیکم، من مدت کوتاهی از شما دور خواهم بود تا به یک سالن یا مرکز آموزش هنرهای رزمی و آمادگی جسمانی بروم و آموزش ببینم تا بتوانم از خودم در صحن مجلس دفاع کنم.

باشگاه خبرنگاران جوان- در پی حمله به «محمود المشهدانی» رئیس سِنی نخستین جلسه پارلمان عراق، او راهی بیمارستان شد و با پافشاری جنبش صدر ریاست جلسه را «خالد الدراجی» رئیس موقت برعهده گرفت و رایگیری درخصوص رئیس پارلمان عراق انجام شد. آمریکا با تمامِ توان قدرت نظامیاش در سال ۲۰۰۳ به عراق حمله کرد و مبنای فکریشان هم نومحافظهکاری بود که میخواستند در آنجا یک حرکت اساسی انجام بدهند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که نمایندگان جریان «صدر» در اقدامی عجیب به صورت کفن پوش وارد پارلمان شدند. صدریها تنها به پوشیدن کفن هم اکتفا نکردند و به توزیع آن در میان دیگر نمایندگان مبادرت ورزیدند. او همچنین از رئیسجمهوری خواست تا مجموعه دستگاههای اجرائی را وادارد تا در بازپرداخت بدهیهای چندمیلیاردی خود به شهرداری تهران که سالهاست به تعویق افتاده است، تعجیل کنند.

اگر رئیسجمهوری به دستگاههای اجرائی تحت امر خود توصیه فرماید تا در برابر تصمیمات و سیاستهای حوزه مدیریت شهری و شورای شهر درزمینه حملونقل و ترافیک مقاومت نکنند بهخصوص که حل معضل ترافیک و حملونقل تهران بهتنهایی از عهده شهرداری تهران خارج است. آنها سپس ضمن نادیده انگاشتن جایگاه پارلمان به عنوان محلی برای احقاق حقوق ملی، به سر دادن شعارهای سیاسیِ خاص خود پرداختند و با این اقدام به نوعی برای هیئت هماهنگی شیعیان رجزخوانی کردند.

به گزارش برنا، «نایف الشمری» نماینده ائتلاف سنی «تقدم» عراق گفت که «محمد الحلبوسی» رئیس جدید پارلمان این کشور تحرکات خود برای ایجاد پل ارتباطی بین رهبران جریان صدر و چارچوب هماهنگی شیعیان عراق با هدف نزدیک شدن دیدگاههای دو طرف و پایان دادن به بنبست سیاسی را آغاز کرده است.

چارچوب هماهنگی در این نشست همچنین راهکارهای پیگیری قضایی و سیاسی مصوبات این جلسه در روزهای آینده را بررسی میکنند. دادگاه عراق به غائله نشست اول پارلمان ورود میکند؟ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «باسم خشان» نماینده مستقل پارلمان عراق سخنانی را در خصوص انتخاب مجدد «محمد الحلبوسی» به عنوان رئیس پارلمان این کشور مطرح کرد. به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از المعلومه، «باسم خشان» نماینده مستقل پارلمان عراق سخنانی را در خصوص انتخاب مجدد «محمد الحلبوسی» به عنوان رئیس پارلمان این کشور مطرح کرد.بر اساس این گزارش، این نماینده پارلمان عراق تأکید کرد: با توجه به عدم حضور رئیس سِنی در جلسه انتخاب رئیس جدید پارلمان عراق، انتخاب مجدد «محمد الحلبوسی» غیر قانونی بوده است.

بر اساس این گزارش، این نماینده پارلمان عراق تأکید کرد: با توجه به عدم حضور رئیس سِنی در جلسه انتخاب رئیس جدید پارلمان عراق، انتخاب مجدد «محمد الحلبوسی» غیر قانونی بوده است. بر این اساس دلار با افزایش به 3014 تومان رسیده و پوند 4453 و یورو3274 تومان نرخ گذاری شد. بعداً در انقلاب تحت عنوان نه سلطه غرب و نه سلطه شرق مطرح و دنبال شد.

وی خاطرنشان کرد: در زمان جنگ سرد شاید از نظر کمی تعداد سربازان شوروی از آمریکا بیشتر بود، اما ساختار نظامی و پشتیبانی ارتش آمریکا از روسها قویتر بود و دونالد ریگان بحث جنگ ستارگان را مطرح کرد با این امید که روسها توان علمی و قدرت تکنولوژی برای ورود به رقابت فضایی را ندارند و یکی از دلایل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی این بود که بیش از توان تکنولوژی خود، روسها به سمت بحث تسلیحاتی رفتند و اینگونه بود که فروپاشیدند.