آخرین اخبار «توئیت ایلان ماسک

ایلان در ۱۹ سالگی، برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرد. سپس برای ادامهی تحصیل در دکترای رشتهی فیزیک انرژی به دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا رفت. ماسک خیلی وقت پیش در سال ۲۰۰۶ به پسر خالههایش، لیندن و پیتر کمک کرده بود تا شرکت سولارسیتی را در زمینهی انرژی خورشیدی راه بیندازند. ماسک در این باره گفته: «انرژی خورشیدی و ذخیرهسازی انرژی در کنار هم بهتر کار میکنند. ایلان ماسک در سال ۱۹۷۱ در آفریقای جنوبی بهدنیا آمد.

  • محل اقامت: شنژن
  • املاک و مستغلات
  • شغل: مالک لس آنجلس کلیپرز (Los Angeles Clippers)
  • ارزش خالص: ۷۵٫۷ میلیارد دلار

ایلان ماسک یکی از بنیانگذاران اصلی این شرکت بود. اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، الکس مشینسکی، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت سلسیوس Celsius، پلتفرم وام دهی ارز رمزنگاری شده، در مصاحبه با “کوین تلگراف” در همایش “بیت کوین 2021” در شهر میامی آمریکا به توییت های اخیر ایلان ماسک درباره بیت کوین اشاره و تأکید کرد که وی به جامعه رمزارز کمک نمی کند بلکه بیشتر به دنبال دستکاری این بازار است. به همین دلیل، نورالینک میخواهد مدیر آزمایشات بالینی خود را استخدام کند. پس از انتشار توییت مشهور و اشتباه ماسک مبنی بر داشتن سرمایه لازم برای خصوصی کردن تسلا در آگوست سال گذشته، او توسط کمیسیون امنیت بورس ایالاتمتحده (SEO) تنبیه شد و به همین خاطر پست ریاست هیاتمدیره را در این شرکت از دست داد.

تسلا «مدل ایکس» (Model X) سومین خودروی شرکت ۱۲ سالهی تسلا است. از زمان انتشار این توئیت، قیمت بیت کوین تا ساعت ۰۶:۳۰ به وقت گرینویچ ۱۲ درصد افزایش یافت و به طور متوسط ۳۹.۴۸ هزار دلار در هر واحد و با ارزش بازار در ۷۳۸.۵ میلیارد دلار تسویه شد. جالب است بدانید مجله تایم “شخصیت سال” خود را ایلان ماسک انتخاب کرده و این شخص معتقد است که دوج کوین نسبت به بیت کوین و سایر رمزارزها یک مزیت مهم دارد و بهترین رمز ارز برای انجام تراکنش هاست!

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا و همسر وی گرایمز که در حوزه موسیقی فعال است طی هفتههای اخیر به علت نام عجیب فرزند خود سوژه رسانهها شده بودند، اکنون این زوج تصمیم گرفته اند نام فرزند خود را یکبار دیگر تغییر داده و نامی عجیبتر از قبل انتخاب کنند. همین موضوع نیز از هوش و ذکاوت ایلان ماسک سرچشمه میگیرد چرا که او با انجام این کار و پایین آوردن سهام تسلا باعث شد تا میزان مالیات تعیین شده بر سهام شرکت نیز کاهش پیدا کند! زیرا بر اساس اخبار منتشر شده، تراشه مغزی ایلان ماسک برای اولین آزمایشات انسانی آماده میشود. این نوع اینترنت در مقابل باد و باران شدید هم تا حد زیادی کارایی خود را از دست میدهد و کند میشود.

پس از آن پرسیدم که ارزش این مواد در بازار کالا به چه مقدار است؟ البته که این موضوع باعث تعجب کسی هم نخواهد شد چرا که او در این سال لقب ثروتمندترین فرد روی کرهی زمین را از آن خود کرده است و ارزش داراییهای او 243 میلیارد دلار برآورد شده است. من به کسی نیاز دارم که کار هنری من را درک و تحسین کرده و آن را خریداری کند.

پس تمام کاری که لازم است انجام دهید (البته زمانی که در کشور در دسترس قرار گرفت) این است که یک دیش مخصوص خریداری کرده و آن را در محل مناسبی که برنامه اعلام میکند نصب کنید. بسیاری از مردم جامعهی آمریکا نگاه بدی به ثروتمندان این کشور دارند چرا که معتقدند این افراد به اندازهی کافی مالیات پرداخت نمیکنند و یا از بخشودگی مالیاتی بهرهمند میگردند. بنابراین افراد و شرکتهای زیادی در جهان به دنبال افزایش سرعت و پهنای باند اینترنت هستند و به همین دلیل گوشی 5G در حال فراگیر شدن است. ایلان ماسک توانسته وسایل نقلیه برقی را جالب و جذاب کند و ظاهراً در حال اعمال همین مشخصه روی خودروهای خودران و بدون راننده است.

موتورهای موشکی “رپتور” منبع قدرت موشک “استارشیپ”(Starship) هستند که انتظار میرود فرود بعدی روی کره ماه را محقق کند. اگر به یاد داشته باشید، در ماه های اخیر بود که تراشههای Neuralink بر روی موجودات زندهای مانند میمون ها آزمایش شدند. رسانه های جهانی از جمله سی ان ان و وال استریت ژورنال این خبر را پوشش دادند. پس از این کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نیز بابت توییت های ایلان ماسک از او گلایه مند بود. این موضوع به حدی جدی شد که حتی پای یک شرکت سعودی سرمایه گذار نیز به این ماجرا باز شد اما پس از فشار هیئت مدیره و سهامداران این شرکت، ماجرا مسکوت و تکذیب شد.اما این ادعای ایلان ماسک(خصوصی سازی) تنها سهامداران را آزار نداد بلکه به علت جعلی بودن ادعا، کل سازمان و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را نیز شاکی کرد.

البته این احتمال وجود دارد که این یک شوخی باشد، اگرچه اگر چنین باشد SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا) خوشحال نخواهد شد. نهایتاً هم چنین اتفاقی رخ داد و اگر این فیلمها را دنبال کرده باشید، متوجه شباهت ماسک و تونی استارک با بازی رابرت داونی جونیور خواهید شد. ارزش داجکوین (یکی از ارزهای دیجیتال) که نماد آن تصویر یک سگ نژاد شیباست، به دنبال توییت ایلان ماسک در یک روز بیش از دو برابر شد و رشد خود در ۷ روز گذشته را به رقم خیرهکننده ۴۰۰ درصد رساند. برای این موضوع، آنها در حال حاضر به دنبال افراد داوطلب برای آزمایش این فناوری جدید هستند. شرکت اسپیس ایکس که تحت مدیریت ایلان ماسک در حوزهی فضایی فعالیت میکند، در حال ساخت بزرگترین راکت ساخته شده توسط بشر است.

استارلینک در حال حاضر تنها در بخشهایی از آمریکا و کانادا شروع به فعالیت کرده و بیش از ۱۰۰۰۰ مشتری دارد. در نهایت ماسک در سال 2007 مک لارن F1 خود را به فروش میرساند. اما سرنوشت این مک لارن F1 در دستان ایلان ماسک بسیار غم انگیز است. این سقوط چند دقیقه پس از توییت ایلان ماسک با هشتگ بیتکوین به همراه یک ایموجی قلب شکسته اتفاق افتاد. مثلا دیش باید ترجیحا جایی باشد که باران و برف به صورت مستقیم به روی آن نبارد. با وجود این مسئله این دو هنوز هم با یکدیگر رابطه دوستانهای دارند و حتی دو طلاق متوالی هم نتوانسته است روی رابطه آنها سایه بیندازد. آنها در این سال توانستند موشک «فالکن ۹» (Falcon 9) را همراه ۱۰۰۰ پاوند محموله به ایستگاه بینالمللی فضایی بفرستند.

آیا این اولین بار است که اینترنت ماهواره ای در دسترس جهان قرار میگیرد؟ «مدل اس» (Model S) اولین خودروی سدان الکتریکی تسلا بود. اپتیموس که با نام «تسلا بوت» نیز شناخته میشود، اولین بار در رویداد روز هوش مصنوعی تسلا در آگوست ۲۰۲۱ معرفی شد. آیندهی ایلان ماسک بدون هوش مصنوعی و افزایش توانایی مغز انسان تحقق نمییابد. احتمالاً نیت ناگفتهی ماسک این است که به نوعی انسان با سایبورگ شدن بتواند همواره از هوش مصنوعی جلوتر باشد. او گفت: “ارزش آنها به طور قابل توجهی نوسان دارد. به همین دلیل است که آنها در کل راه خوبی برای پرداخت نیستند. ” به نظر میرسد آخرین نوسانات قیمت، اظهارات وی را تأیید میکند. اما به نظر میرسد بلندپروازیهای ایلان ماسک حد و مرزی ندارد.