آخرین اخبار «ایلان ماسک

همچنین محققان میخواهند بدانند آیا نبود گرانش روی روابط همزیگری بین ماهی مرکب و میکروبهای سودمند تأثیر گذار است یا خیر. طبق اعلام شرکت سامانا، خریداران می توانند با پرداخت دوج کوین مالک خانه در پروژه جمیرا ویلیج سیرکل شوند و همچنین از پنج درصد تخفیف در مقایسه با پرداخت بر حسب ارزهای دیگر نیز بهره مند شوند. به گزارش دیجیتال ترندز، ایلان ماسک در پاسخ سوال یکی از ۵۷ میلیون طرفدارش در توییتر مبنی بر آن که چه هدیهای برای پنجاهمین سالروز تولدش میخواهد پاسخ داد: موشک استارشیپ سوپرهوی.تصور ما این است که منظور ایلان ماسک پرتاب این استارشیپ به مدار است. ایلان ماسک در پاسخ سوال یکی از ۵۷ میلیون طرفدارش در توییتر مبنی بر آن که چه هدیهای برای پنجاهمین سالروز تولدش میخواهد پاسخ داد: موشک استارشیپ سوپرهوی.

  • منبع درآمد: فروشگاه آمازون
  • کشور مبدا: ایالات متحده آمریکا
  • سن: 57 سال
  • متولد: ۳۰ اوت ۱۹۳۰
  • ثروت: ۱۱۹ میلیارد دلار
  • Arvest Bank
  • ارزش خالص: ۹۵٫۷ میلیارد دلار

بیت کوین هم اکنون 32 هزار و 600 دلار در حال معامله است که نسبت به هفته پیش هم 18.7 درصد کاهش داشته است. او دریافت که میتواند بیت کوین را در آمریکا بخرد و در ژاپن با ۳۰ درصد بیشتر آن را بفروشد. او در پاسخ به این سؤال که اگر روزی فکر کند میتواند با انجام کار دیگری مثلاً معاملات قراردادهای آتی آب پرتقال پول بیشتری به دست بیاورد، آیا ارزهای دیجیتال را کنار میگذارد یا خیر؛ بدون ذرهای تأمل پاسخ میدهد: بله حتماً این کار را میکنم! صرافی FTX بهطور متوسط ۰.۰۲ درصد از هر معاملهای را که انجام میشود بهعنوان کارمزد دریافت میکند. همین نرخ کارمزد موجب شد که در ۱۲ ماه گذشته درآمدی ۷۵۰ میلیون دلاری و سود ۳۵۰ میلیون دلاری نصیب این صرافی شود.

سود ۱۲۱ میلیارد دلاری ماسک کمتر از ۱۴۰ میلیارد دلاری بود که او در سال ۲۰۲۰ به دست آورد، اما برای تبدیل شدن او به ثروتمندترین فرد زنده، بیش از حد کافی بود. چهار سال قبل، سم بنکمن فراید حتی یک بیت کوین هم نداشت، اما اکنون در آستانه تولد ۳۰ سالگیاش با ثروت خالص ۲۲.۵ میلیارد دلاری در رده ۳۲ام فهرست ۴۰۰ فرد ثروتمند فوربز (Forbes ۴۰۰) قرار دارد. او حتی اعتقاد چندانی هم به این داراییها ندارد. اقتصاد نیوز: در حال حاضر تصوری وجود دارد مبنی بر اینکه ایلان ماسک با توئیتهای خود قیمت ارزهای دیجیتال را کنترل میکند، رویکرد عمیقتر که به خرید و فروش ارزهای دیجیتال به چشم یک سرمایهگذاری نگاه میکند، خلاف این تصور را مطرح میکند. اخیراً بنکمن فراید حضور در تلویزیون را نیز به برنامههای خود اضافه کرده و در آنجا درباره قیمت بیت کوین، مقررات و آینده داراییهای دیجیتال اظهارنظر میکند.

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، پس از آن که ایلان ماسک در بیو توییتری خود لغت بیتکوین را اضافه کرد ارزش بیتکوین بیش از ۲۰ درصد صعود کرد و تا ۳۸ هزار و ۵۶۶ دلار نیز پیش رفت. این صرافی حدود ۱۰ درصد از ارزش اسمی ۳.۴ میلیارد دلاری بازار مشتقات (عمدتاً معاملات آتی و اختیار معامله) را که هر ماه سرمایهگذاران ارزهای دیجیتال معامله میکنند مدیریت میکند.

طی 24 ساعت گذشته ارزش بیت کوین با صعود 4.77 درصدی به کانال 37 هزا رو 514 دلاری بازگشت. قیمت هر بیتکوین پس از این اظهارات رشد کرد و تا ساعت ۷:۱۰ به وقت تهران به جهش ۸.۸۲ درصدی رسید و تا ۳۸٫۹۳۹.۹۲ دلار بالا رفت. بیت کوین بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان، پس از افت حدود ۳۰ درصدی از اواسط آپریل، از جمعه حدود ۹ درصد رشد داشته است. او در اواخر سال ۲۰۱۷ که بیت کوین روند صعودی فوقالعادهای داشت و از ۲,۵۰۰ دلار به حدود ۲۰ هزار دلار رسید، با ارزهای دیجیتال آشنا و متوجه شد که فرصتهای زیادی در این بازار وجود دارد. سوینی یک پیشنهاد متقابل داد و از میلیاردر 50000 دلار درخواست کرد که انتظار داشت آن را برای تحصیلات دانشگاهی یا خودروی تسلا مدل 3 هزینه کند.

در اینجا مروری بر مهمترین دستاوردهای ایلان ماسک افسانهای خواهیم داشت. طبق یک نظرسنجی در توئیتر ۸۲ درصد شرکتکنندگان به ممنوعیت فعالیت ایلان ماسک در توئیتر رای مثبت دادند. ایلان ماسک علاوه بر حضور در مصاحبههای مختلف با رسانهها و گاهی حضور جنجالی در دورهمیهای مختلف، از توییتر نیز برای ارتباط با دیگران استفاده میکند. بسیاری او را نابغهای میدانند که از شرایط بهنفع خود استفاده کرده است؛ اما برخی عقیده دارند او یک فرد معمولی است که تنها با حضور در زمان و مکان مناسب توانسته به چنین جایگاه و ثروتی برسد.

او لباسی معمولی به تن دارد و با اینکه میخواهد توجه دیگران را به خود جلب نکند؛ اما طولی نمیکشد که افراد زیادی دور او جمع میشوند و میخواهند از او عکس و امضا بگیرند و درباره بازار با او صحبت کنند. در اواخر سال ۲۰۱۷ با یک میلیون دلاری که از پساندازهای خود و کمک دوستان و خانواده جمع کرده بود، شرکت آلامدا ریسرچ را تأسیس کرد. این مقاله که در وبلاگ شخصی بوترین منتشر شده است، بر تجارت بین تمرکززدایی و مقیاسپذیری در طراحی شبکههای بلاکچین تاکید دارد. طبق گزارشی جدید رگولاتورهای آمریکایی اعلام کرده اند تسلا نتوانسته توئیت های ایلان ماسک را بررسی کند و این امر خلاف دستور دادگاه مبنی بر کنترل توییت های وی توسط یک وکیل است.

همچنین، این ربات دارای یک صفحه نمایش اطلاعات و به کامپیوتر کامل خودران تسلا متصل بوده و از این طریق کنترل میشود. بیل گیتس اکنون ۱۱۹ میلیارد دلار ثروت دارد و به عنوان چهارمین میلیاردر جهان شناخته میشود. در این میان افرادی که در کار فروش بیل و کلنگ برای استخراج طلا بودند، به ثروتی عظیم دست یافتند. به گزارش پول نیوز،ایلان ماسک زمانی در جامعه رمزارزها مورد احترام بود، اما حالا به دلیل تاثیر زیادی که بر نوسانات قیمت رمزارزها دارد مورد انتقاد قرار گرفته است. این جمله اشاره به تبوتاب طلا در سالهای ۱۸۴۸ تا ۱۸۵۵ در ایالت کالیفرنیای آمریکا دارد؛ جایی که بسیاری از افراد به امید کشف طلا و دست یافتن به ثروتی بادآورده راهی آن شدند، اما در نهایت تعداد کمی از آنها توانستند به طلا دست پیدا کنند.